Trend 50 Akrilik Mutfak Dolabı Modeli

Akrilik mutfak dolabı modelleri, son zamanların trend mutfak dolapları arasında kendini göstermektedir. Bildiğiniz üzere mutfak dekorasyonunda en önemli etkenlerden birisi mutfakta kullanılan dolapların tarzlarıdır. Modern ve göz alıcı mutfak dolabı modeli isteyenlerin ilk durağı Akrilik mutfak dolaplarıdır.

Neden Akrilik Mutfak Dolabı ?

Bu nedenlerin ilk başında şüphesiz parlak ve gösterişli bir görüntüye sahip olması olduğunu söyleyebiliriz. Parlak olmasının nedeni High Gloss MDF malzeme kullanılarak üretilmesidir. Bu nedenle ayrıca oldukça dayanıklıdır.

Bunun yanı sıra  UV ışınlarına karşı dayanıklıdır. Zaman içerisinde güneş ışığından etkilenerek deforme olmaz.Çizilme ve suya karşı oldukça dayanıklıdır. Bir mutfak dolabından isteyebileceğiniz en önemli özellikler arasında gelmektedir.

Kullanılan temizlik malzemelerine karşı oldukça dayanıklıdır. Sudan etkilenmemesi ve kimyasallara karşı olan direnci onu daha dayanıklı yapmaktadır. Bu sayede uzun yıllar kullanabiliyoruz. Zaman içerisinde köşelerinden kalkma yapmaz.

Modern ve Minimal dekorasyon tarzına en uygun mutfak dolabı modelidir. Lake mutfak dolapları daha çok klasik amerikan mutfak dolabı modelleri içermektedir.

Akrilik Mutfak Dolabı Nasıl Temizlenir ?

Temizliği oldukça kolaydır. Lake dolaplar kadar girdi ve çıktıya sahip değildir. Daha modern çizgilere sahip olduğu için pürüzsüz bir yüzeyi vardır.Bu temizliğinin daha kolay olmasına ve suyun üzerinden akıp gitmesini olanak sağlar.

Mümkünse elinizde imkanınız var ise kireçten arındırılmış, ılık su ve mikrofiber bez yardımı ile akrilik mutfak dolaplarını temizleyin. Aklınıza illaki hazır su gelmesin. Evlerinizdeki arıtıcı suyu olabilir.Kimyasala dayanıklı olasa da çok fazla kimyasal kullanmanızı önermiyoruz.

Suyu üzerinden tutmaz. Suyun kolayca kaymasını sağlar. Ancak akrilik dolaplar ıslak bez ile silindikten sonra kurulama işlemi yapılmaz ise su damlacıklarının izlerini üzerinden tutarlar. Ülkemizdeki çeşme suyunun kireç derecesini de hesaba katarsak bu istenmeyen bir görünüme neden olur. Mutlaka dolapları kuru bez ile temizleyiniz.

Çamaşır suyu yada diğer temizlik malzemeleri kullanarak temizlik yapabilirsiniz. Ancak bu işlemi belirli aralıklar ile yapın. Akrilik dolaplar rutin günlük temizlenmelidir. Temizliğinin ardından mutlaka kurulanmalıdır. Kimyasal kullanırken suyun içerisinde koyacağınız orana dikkat etmeniz gerekmektedir. Bir kaç damla çamaşır suyu 0,50 litre için yeterlidir.

Akrilik Mutfak Dolabı Renkleri

Lake Mutfak Dolaplarına göre en büyük eksi yönlerinden birisi sınırlı renk seçeneğinin olmasıdır. Lake mutfak dolaplarında geniş renk seçeneği mevcuttur. Ancak akrilik dolap renkleri daha önceden ayarlanmış ana renkler üzerine kuruludur. Bunun nedeni üretiminden dolayıdır.

Ancak bu durum çok fazla sorun teşkil etmemektedir. Bir çok üretici markanın renk kartelasında isteğinizi karşılayacak kadar çok seçenek mevcuttur. Ana renklerin tümü ve trendi yakalayan özel modeller ile akrilik dolaplar isteğini karşılayacak niteliktedir.

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri

Eğer mutfağınızda akrilik dolap modelleri arasından tercih yapacaksanız; Modern mutfak dekorasyonunu seçmiş olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir. Akrilik dolap modelleri parlak ve pürüzsüz yüzeyi ile daha çok modern mutfak dekorasyonunda tercih edilmektedir.

Ancak bu modernlik aklınıza farklı tarzlarını kullanamayacağınız anlamına gelmesin. Ahşap mutfak dolabı isteyenlerde akrilik dolap tercihinde bulunabilir. Burada dikkat etmeniz gereken akrilik malzemenin karakteristik olan özelliğidir. Parlak ve pürüzsüz yüzey.

Sizler için en çok tercih edilen Akrilik mutfak dolabı modelleri arasından seçimler yaptık. Sizlerinde beğeneceğinizi düşündüğümüz mutfak dolabı modellerini ilham vermesi açısında inceleyebilirsiniz. Mutfak dolabı modellerinin sipariş sonrasında üretildiğini unutmayın. Bu nedenle beğendiğiniz modeli mutfak dolabı üreticisine götürdüğünüzde size resimdeki ürünün benzer bir haline yapabilirler.

Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

Modern Mutfak Dolabı Modelleri

Kırmızı ve Bordo Mutfak Dolabı Modelleri

You may also like...