Kum Beji Rengi Duvar Boyası ve Markaların Renk Kodu

Kum beji rengi, ülkemizde iç cephe duvar rengi olarak sıkça tercih edilen toprak rengi ailesindendir. Bu rengin bu kadar çok sevilmesinin nedeni ise dengeleyici özellikte olmasıdır. Kum beji, ne açık, nede koyu tonlardadır. Zira kum rengi doğanın dengeleyici renklerinden birisidir. Ayrıca farklı duvar boyası renkleri ile kolayca kombin edilebilir özelliktedir. Farklı renkler ile beraber harika bir uyum sağlamaktadır.

En çok iç cephe duvar boyası olarak tercih edilen bir renktir. Dış cephede daha çok koyu tonları olan renkler tercih edilmektedir. Dış cephe için biraz kolay kirlenebilir bir renktir. Ancak dış cephede, etek ve bordürde koyu renk kullanılmak şartıyla ile tercih edilmektedir. İç cephede ise salon duvar boyası olarak tercih edilmektedir. Zira tercih edenler bir çoğu iyi yorumlar yapmakta ve kum beji rengini uzun yıllar kullanmaktadır.

Uyumlu Renkler

Çok kolay bir şekilde kombin yapabileceğiniz duvar rengidir. Zira farklı renkler ile birlikte rahatlıkla kullanılabilir olmasına rağmen sade kullanımı daha çok tercih edilmektedir. Ancak sadece farklı kombinler ile duvar boyaması işleminde kullanılması önemli değildir. Mobilya ve aksesuarların renkleri ilede uyumlu olması, kum beji renginin dekorasyon severler tarafından bu kadar çok tercih edilmesini sağlamaktadır.

Bazı renkler birbirlerine çok benzerler, ton farklı var gibi hissederiz. Bunların en güzel örneklerinden birisi deniz kabuğu rengi ve kum beji renkleridir. Ayrıca çakıl taşı rengi ile oldukça benzer renklerdir. Çakıl taşı, kum bejine göre biraz daha koyudur. Deniz kabuğu duvar boyası ise biraz daha sarı tonlarda kalmaktadır.

En uyumlu olduğu renk şühesiz kahverengidir. Toprak renkleri ile ağaç renklerinin uyumu harikadır. Zira yeşilin pantone tonları ilede oldukça güzel renk kombinleri yapılabilmektedir.

Bunun yanı sıra pudra rengi ilede çok iyi bir uyum yakalamaktadır. Ancak pudra rengini eşyalarınızda çok fazla abartmamanızı öneririz. Sonuç olarak pudra rengi çok fazla tekrar edilmemesi gereken bir renktir. Zira istemediğiniz sıkıcı bir görünüm çıkmasına neden olabilir.

Kum Beji Rengi Uyumlu Renkler

Kum Beji Rengi Marshall Renk Kodu

Bu duvar rengi boya markaları arasında Marshallın iç cephe renk kartelasında bulabileceğiniz bir renktir. Diğer markaların kum beji ismiyle bir rengi kartelalarında bulunmamaktadır. Ancak bu renge yakın renkleri o markalarda da bulabilirsiniz. Renk kodu gerek duyulmadan, kum beji rengi istiyorum dediğinizde size yardımcı olacaklardır. Rengi https://www.marshallboya.com/tr/renk-paletleri/kum-beji-1957638 adresinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca https://www.marshallboya.com/tr/products-listing/filters/cccId_1957638 adresinden Marshall boyanın hangi ürünlerinde bu rengin olduğunu görebilirsiniz.

Fawori Boya Kum Beji Rengi

Fawori boya markasında bu renk ve kodu bulunmamaktadır. Bunun yerine kullanabileceğiniz farklı iç cephe boya renkleri bulunmaktadır. Bunların en başında Keten Beji rengi gelmektedir. Ayrıca Işık, Kadife Çiçeği duvar boyası renklerinede göz atabilirsiniz. Son olarak LATTE serisi renkler toprak renklerine en yakın renklerdir. Bu renkleri https://www.fawori.com/tr-TR/ic-cephe-kartelasi/104473 adresinden inceleyebilirsiniz.

Filli Boya Kum Beji Rengi

Filli boyanun iç cephe renk kartelasında kum beji duvar rengi bulunmamaktadır. Ancak yakın tonlarda duvar boyası renklerini bulabilirsiniz. Filli boya renk kartelası için https://www.filliboya.com/shop/renk-kartelamiz adresini ziyaret edebilirsiniz.Hasır 110, Kum Beyazı, Şampanya ve Sis bulutu Filli boyanın iç cephe renkleri arasında tercih edebileceğiniz renklerin başında gelmektedir.

You may also like...