Suya Dayanıklı Parke Modelleri ile Artık Sudan Korkmanıza Gerek Yok !

Sudan etkilenmeyen parke, su ile başı dertte olanların imdadına yetişen parke modelleri arasında yer alıyor. Özellikle daha öncesinden parkesinin su ile temas etmesi sonucunda kabarması yada açılması gibi durumlar ile karşı karşıya gelenler mümkün olduğunca tekrar bu durumla karşı karşıya kalmamak için bir daha ki seçiminin suya dayanıklı parke modeli seçerek yapmak istiyor.

Suya Dayanıklı Parke Kullanım Alanları

Suya dayanıklı parke modelleri en çok mutfak zemin kaplaması olarak kullanılmak isteniyor. Mutfak zeminlerinde her ne kadar seramik kullanımı daha yaygın olarak görülse de ahşap görünümünü mutfak zemininde görmek isteyenler suya dayanıklı parke modelleri tercih etmek istiyor.

Suya Dayanıklı Parke Modeli

Sudan Etkilenmeyen Parke Fiyatları

Ülkemizde daha önceleri oldukça uygun olan suya dayanıklı parke fiyatları son zamanlarda oldukça yüksek fiyatları ile dikkat çekiyor. Nedeni ise bu ürünün daha önceleri ülkemizdeki önemli zemin üretimi yapan firmalarından birisi olan serfloor markasının iç piyasanın ihtiyacı olan ürünleri üretmesi ve uygun fiyatlar ile sunmasıydı.

Ülkemizde Suya Karşı Dayanıklı Parke Markası

Suya Dayanıklı Parke Markaları

Özellikle aquafloor markası ülkemizde sudan etkilenmeyen parke markaları arasında en çok tercih edilendi. Ancak şuan aktif olarak üretimi bulunmamaktadır. Bu nedenle genelde suya dayanıklı parke modelleri ithal edilmektedir. Döviz kurlarına bağlı olarak değişen bu ürünler fiyat olarak eskisi kadar cazip değildir.

Fiyatlar bu kadar yüksek olmasının bir başka nedeni ise bu parkelerin üretimindeki ham maddenin ithal edilmesinden dolayıdır. Bu nedenle günümüzde ülkemizde aktif olarak piyasayı besleyen bir marka bulunmamaktadır.

Sudan Etkilenmeyen Parke Modelleri

Vinil parke, suya dayanıklı parke modelleri arasında ilk olarak akıllara gelendir. Ancak son zamanlarda vinil parkeden daha kullanışlı olan ve Avrupa ülkelerinde trend hale gelen LVT Parke modelleri ülkemizde de yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlamıştır.

Suya Dayanıklı Parke 2020

Ancak şunu söylemek gerekiyor. Ülkemizde zemin kaplama ve zemin döşeme modelleri her zaman uygun fiyatları ve kullanışlılığı ile tercih edilmiştir. LVT parke, ülkemizde üretilmemesi ve ithal edilmesi nedeniyle ülkemizde fiyatlarının yüksek olmasından kaynaklı olarak çok fazla tercih edileceğini düşünmüyoruz.

Sudan Etkilenmeyen Parke Renkleri

Sudan etkilenmeyen parke, diğer parke modelleri gibi istenildiği desen de üretimi yapılabilmektedir. Parkenin desen kısmı bildiğiniz üzere papel kısmıdır. Bu kısım digital baskı ile üretilen bir filmdir ve lamine edilerek parkenin görüntüsünü oluştur. Suya karşı dayanıklı parke modellerinde aynı durum geçerlidir. Laminat parke hakkında daha fazla bilgi almak için https://deccors.com/laminat-parke/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Suya Dayanıklı Parke
Sudan Etkilenmeyen Parke Modeli
Sudan Etkilenmeyen Parke

You may also like...