Kullanılmayan Araba Lastikleri ile Dekorasyon Fikirleri

Araba lastiği dekorasyonu, kullanılmayan araba lastiklerinin bir takım işlemlerden geçirilerek bahçenizde ve evinizde kullanabileceğiniz ürünler haline getirmenizi sağlamaktır. Kendin yap ve geri dönüşüm projeleri arasında en çok tercih edilenleri arasında yer almaktadır. Araba lastikleri yuvarlak yapısı ile farklı alanlarda ihtiyacımızı karşılayacak ürünlere dönüştürmemiz oldukça kolaydır.

Araba Lastiği Dekorasyonu ile Kullanılamayan Lastiklerinizi Değerlendirin.

Lastikleri boyama yaparak renklendirebileceğiniz gibi farklı ürünler ile de kaplayarak daha renkli hale getirebilirsiniz. Bunların en güzel örneklerinden birisi dekoratif olarak satılan keten halatların lastiklerin etrafına sarılarak hoş sehpalar yapılmasıdır. Araba lastiklerinin üzerine yuvarlak cam kestirerek orta sehpa olarak kullanabilirsiniz. Sizler için araba lastikleri kullanılarak yapılan harika dekorasyon fikirleri hazırladık.

Araba Lastiklerini Kullanarak Bahçe Duvarlarında Çiçeklik Yapın

Bahçelerinizin duvarlarında çiçek yetiştirmek için araba lastikleri harika çözümlerdir. Zira lastikleri kendi zevkinize göre farklı renklere boyayarak bahçe duvarlarınızda renk getirebilirsiniz. Ayrıca araba lastiklerinin iç kısmı çiçek yetiştirmeye yetecek kadar toprak almaktadır. Derin kök asmaya ihtiyaç duymayan çiçekleri kolaylıkla yetiştirebilirsiniz. Ancak çiçeklerin fazla sudan dolayı kurumasını engellemek için lastiklerin alt kısımlarına delikler fazla suyu tahliyesi için delikler açmayı unutmayın.

Araba Lastigi Duvar Ciceklik
Lastiklerden Bahce Dekoru

Araba Lastiği Dekorasyonu İle Bahçe Dekorasyonunda Farklı Çiçeklik Modelleri

Lastikleri duvarlarınızda kullanabileceğiniz gibi bahçenizin zemininde de çiçek yetiştirmek için kullanabilirsiniz. Farklı boyutlardaki lastikleri kullanarak içerisinde harika çiçekler yetiştirebilirsiniz. Ayrıca yuvarlak yapıları sayesinde farklı şekillerde çiçek bahçesine sahip olmanızı oldukça kolaylaştırmaktadırlar.

Çiçeklerin yanı sıra bodur ağaç yetiştirmek içinde oldukça uygundur. Lastiklerin çiçek yetiştiriciliğinde kullanılmasının en büyük nedeni ise organize etmesidir. Nitekim bu sayede daha az sulama ile çiçeklerinizi daha iyi büyütebilmenize imkan vermektedir. Ayrıca zararlı otların daha az oluşmasını sağlamaktadır.

Araba Lastigi Peyzaj
Araba Lastigi Ile Bahce Peyzaj Dekorasyonu
Araba Lastiginden Bahce Dekoru
Araba Lastigi Bahce Dekorasyonu
Araba Lastigi Ile Bahce Dekorasyonu
Araba Lastigi Fikirleri
Araba Lastigi Ile Bahce Dekorasyonu Modelleri
Araba Lastigi Bahce Susu

Araba Lastikleri Kullanılarak Yapılan Bahçe Mobilyaları

Araba lastiklerini kullanarak bahçenizde kullanabileceğiniz harika bahçe mobilyaları yapabilirsiniz. Lastiklerin yapısı gereği sudan etkilenmemesi nedeni ile mobilyalarınızı bağ evi yada dağ evi gibi zorlu hava şartlarının olduğu alanlarda bile tercih edebilirsiniz. Ayrıca sizin için çok fazla maliyeti olmayacağından dolayı bu tarz alanlarda, istenmeyen durumlarda(çalınma, kaybolma, zarar görme) bile sizi maddi olarak zora sokmayacaktır.

Araba lastik kullanarak sehpa, koltuk ve sandalye gibi bahçe mobilyaları yapabilirsiniz. En çok tercih edileni ise bahçe sehpası modelleridir. Araba lastiği kullanılarak çok pratik bir şekilde bahçe sehpası yapılmaktadır. Lastiğinin üst kısmı için cam yada kontrplak kullanarak pratik bir şekil sehpa elde edebilirsiniz.

Lastik Dekorasyon
Lastik Bahce Dekorasyonu
Araba Lastigi Ile Bahce Mobilyasi
Araba Lastigi Mobilya Fikirleri

Lastikler Sehpa Yapımı İçin Çok Uyumlu

Araba lastiklerinin sadece bahçelerinizde değil evinizin içerisinde de kullanabilirsiniz. Mesela balkonunuzda kullanabileceğiniz oturma pufları yada sehpalar yapabilirsiniz. Sizler için lastikler kullanılarak yapılan harika sehpa modellerini bir araya getirdik. Sizde lastik dekorasyonu fikirlerini inceleyerek kendiniz için sehpalar yapabilirsiniz.

Araba Lastiginden Puf
Araba Lastiginden Mobilya
Araba Lastiginden Mobilya Fikirleri

Kullanılmayan Araba Lastiklerini Kullanarak Sevimli Dostlarımız İçin Sıcacık Yataklar Yapın

Kullanmadığınız lastiklerinizden yapabileceğiniz bir başka harika fikir ise sevimli dostlarınız rahat bir şekil uyuyabilecekleri yataklardır. Lastiklerin yuvarlak yapısı, kolay bir şekilde kedi yada köpek yatağı yapılabilmesini sağlamaktadır. Lastiklerin alt kısımlarına soğuk gelmemesi için kontrplak ile kapatılır. Ondan sonra sıcak ve yumuşak tutması için içerisine minder yerleştirilir. Her şeyden önce sevimli dostlarımızın sıcak ve rahat bir şekilde uyuyabilecekleri bir yatak olması gerekmektedir. Ek olarak dikkat etmeniz gereken bir başka durum ise köpeğinizin kaşınmaması ve sıcak havalarda yanmaması için ona uygun minder kılıfı tercihinde bulunmaktır. Kılıfın kolay bir şekilde çıkarılabilmesine ve yıkanabilir olmasına dikkat edin.

Araba Lastigi Ile Kedi Yatagi
Araba Lastigi Kopek Yatagi
Araba Lastigi Kedi Kopek Yatagi

You may also like...