Balkon Çim Halı Modelleri ile Balkonunuzda Doğal Görüntü Sağlayın

Balkon çim halı, balkon zemin kaplamasında en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Nitekim balkonlarında doğal görüntü elde etmek isteyenler için en iyi tercihlerden birisidir. Ayrıca kompozit deck ürünleri ile birlikte kullanılabilmektedir. Zira çim halıların uygulaması oldukça kolaydır. Balkon genişliğine uygun ebatlarında çim halıları rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Balkon için tercih edeceğiniz halının en az 10MM otlu dediğimiz modellerden olmasına dikkat edin. Daha düşük kalınlıklara sahip çim halılar daha çok yürüme yolları ve dış zeminler için tercih edilmektedir. Zira bu 6mm gibi ince bir yüzeye sahip olan modeller oturduğunuzda vücudunuzda çizilmelere neden olabilir. Ayrıca yüzey görünümü olarak istediğiniz doğal görüntüye size sağlamayabilirler.

Balkonunuzda daha doğal bir görüntü elde etmek için 10,20 ve 30MM olan modelleri tercih edin. Bunlar normalde halı saha gibi alanlarda tercih edilen modellerdir. Bu modeller malzeme kalitesi olarak daha yüksektir. Bunun yanı sıra çocuklarınızın keyifle balkonda oyun oynayabilmesi için gerekli yüzeyi size sağlarlar.

Yesil Balkon Halisi
Cim Hali Balkon Modelleri

Balkonda Kullanacağınız Çim Halının Bakımı Oldukça Basittir

Balkon çim halıların bakımları oldukça basittir. Plastik bazlı ürünler oldukları için sudan etkilenmezler. Bu sayede kirlendiklerinde su ile kolayca yıkayabilirsiniz. Nitekim normal halı temizliği yapar gibi çim halıları yıkayabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken kimyasal temizleyici kullanımında üretici firmanın beyanlarına göre hareket etmeniz olacaktır.

Güneş ışıklarından dolayı kolay kolay deforme olmazlar. Ancak belirli bir zaman güneş altında kaldıklarında ısınırlar. Bu nedenle zaman zaman ıslatılmasında fayda vardır. Plastik ürünler her ne kadar dayanıklı olsalar da yoğun güneş ışığı altında farklı reaksiyonlar göstermektedir. Sonuç olarak ısınan çim halı zaman zaman plastik kokusu salınımına neden olabilir. Ayrıca ayna gibi yada güneş ışığını yansıtan bir ürünün halıya bakmamasına özen göstermeniz gerekmektedir.

Cim Balkon Halisi

Balkon Çim Halı Modelleri ile Doğal Görünüme Sahip Balkon Dekorasyonu

Dünyanın pandemi ile olan sınavında evlerinde nefes alabildikleri balkona sahip olanlar oldukça şanslıydılar. Nitekim çocukları olan ailelerin parklara gidemedikleri için balkonları oyun alanlarına çevirdiler. Balkonlarda doğal ve huzurlu bir alana çevirmek oldukça basit. Ahşap görünüm için kompozit deck, doğal yeşil bitki örtüsünü sağlamak içinse balkon çim halı tercih etmek yeterli.

Çim halılar saksı ve balkon armut salıncakları gibi ürünlerden zarar görmezler. Bu nedenle zeminde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Zira zeminde yeşil dengesini sağlaması ile balkonunuzda daha renkli çiçeklere yer verebilirsiniz. Balkonuz da çiçekleri nasıl konumlandıracağınızı düşünüyorsanız ferforje çiçeklik modelleri inceleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra daha önceden yazdığımız balkon çiçeklik fikirleri konusuna deccors.com/balkon-ciceklik-fikirleri adresinden inceleyebilirsiniz.

Cim Hali Balkon
Cim Balkon Hali
Balkon Icin Yapay Cim
Balkon Icin Cim Hali Modelleri
Balkon Icin Cim Hali
Balkon Cim Hali Modelleri
Balkon Cim Hali Modeli
Balkon Cim Hali Fiyatlari
Balkon Cim Hali Dekorasyonu
Balkon Cim Hali

You may also like...