Farklı Tasarımlarda 50+ Lavabo Modelleri

Lavabo modelleri, dediğimiz aklımıza genelde beyaz lavabolar gelmektedir. Ancak farklı lavabo modellerinin olduğunu bilmenizi isteriz. Teknolojinin ilerlemesi ile farklı tasarımlarda lavabo modelleri üretimi yapılabilmekte. Geçmişte bazı materyallerin şekillendirilmesindeki zorluklardan dolayı sadece seramik malzemeden üretilen lavabo modelleri arasında tercih yapmak zorunda kalıyorduk. Ancak günümüzde lazer teknolojisi, su jeti, cnc tezgazlar ile farklı materyalleri kolay bir şekilde istediğimiz tasarıma göre işleyebiliyoruz. Bunu el emeğinden ziyada hazır kalıplara göre ve tasarıma göre seri bir şekilde yapılabiliyor olması bu tarz özel tasarımların artık daha ucuza üretilmesini sağladı.

Modern Lavabo Modelleri

Lavabolar günlük hayatımızda sıkça kullandığımız yapı malzemeleri arasında yer almaktadır. Genellikle banyo ve tuvalet gibi alanlarda sıkça lavaboları tercih ederiz. Mutfaklarda kullandıklarımız evye olarak tabir edilmektedir. Lavabolar tasarımsal olarak bazı ihtiyaçları karşılamak ile yükümlüdür. Bunların en başında sudan etkilenmemesi ve suya karşı dayanıklı malzemeden üretilmesi gerektiğidir. Bunun yanı sıra lavaboların iyi bir gider yapısının olması elzem konulardan bir tanesidir. Suyun kusursuz bir şekilde gidere doğru akması ve kendi kendini temizleyebilecek yapıda olması gerekmektedir. Bu nedenle bir çok modern lavabo modeli buna göre tasarlanmaktadır. Suyun gidere göre daha akışkan bir şekilde gitmesi için şekillendirilmektedir.

Modern lavabolar farklı dekorasyon tarzlarına göre şekillerinde ve tercih edilen materyalinde farklılık gösterebilir. Artık ahşap keskin hatlara sahip lavabo modelleri de modern bir görünüm olarak evlerimizin dekorasyonunda boy göstermektedir. Lavabonun modern olmasını sağlayan en büyük etken ise kullanışlı olmasıdır. Diğer lavabo modellerine göre size ergonomi sunması oldukça önemli bir özelliktir.

Tasarım Lavabo Modelleri
Modern Lavabo Modelleri
Siyah Lavabo Modelleri

Çanak Lavabo Modelleri

Çanak lavabolar geçmişten günümüze kadar gelmiş sık tercih edilen modellerden birisidir. Özellikle el ve yüz yıkama konusunda kusursuz bir çözüm sunar. Çanak özelliğinde olması nedeni ile suyun çok kolay bir şekilde gidere gitmesini sağlayan tasarımsal hatlara sahiptir. Suyun kolay bir şekilde birikmeden giderden atılmasını sağlamaktadır. Çanak lavabolar dekoratif görüntüleri ile son zamanların sıkça tercih edilen modelleri arasında kendini göstermektedir. Tezgah üstündeki şık görünümleri mimari tasarımlarda daha çok tercih edilmesini sağlamaktadır.

Özellikle cam lavabo ve traverten çanak lavabolar tüm dünyada tercih edilen ürünler arasındadır. İster modern bir dekorasyon tarzında isterseniz otantik banyo dekorasyon tarzında tercih edebileceğiniz ürünlerdir.

Taş Lavabo Modelleri
Taş Lavabo Modelleri

Dolaplı Lavabo Modelleri

Dolaplı modeller özellikle banyolarda sıkça tercih edilen lavabolardır. Dolap ile birlikte satılan lavabolar olduğu gibi dolap tezgahı üstünde tercih edilen modelerde mevcuttur. Ancak genellikle dolap ile birlikte olan modeller tercih edilmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden birisi ise dolaplı lavaboların diğer modellere göre saklama alanı sunmasıdır. Banyolarda havlu ve bornoz gibi ürünlerin kolayca ulaşılabileceği alanların olması hayatı kolaylaştırmaktadır. Bunun yanı sıra kişisel temizlik ürünleri yada banyonun temizliği için tercih edilen ürünlerin düzenli bir şekilde muhafaza edilmesi için dolaplı lavabo modelleri daha çok tercih edilmektedir.

Banyo İçin Lavabo Modeli

Tasarım Lavabo Modelleri

Tasarım lavabolar ev kullanımından daha ziyade ticari mekanlarda tercih edilmektedir. Ev kullanımı için lüks olan bu ürünler ticari mekanların markalarına değer katan ürünlerden birisi olarak tercih edilmektedir. Özellikle otel gibi konaklama alanlarında farklı tasarımlardaki lavabo modelleri ziyaretçiler ilgisini çekmektedir. Otellerin kişisel yatak odalarından ibaret olduğunu hepimiz biliriz. Konaklama alanlarında yataktan ziyade ikinci önemli alan ise banyolarda özellikle banyolarda harika tasarıma sahip lavaboların tercih edilmesi konaklayan misafiri etkilemenizi sağlayacak ürünlerden bir tanesi olacaktır.

Modern Lavabo Tasarım
Modern Tasarım Lavabo Modelleri

Cam Lavabo Modelleri

Bu ürünler özellikle ülkemizde sıkça üretimi yapılmaktadır. İhracat ürünü olduğu söyleyebiliriz. Tüm dünyaya bizim ülkemizden oldukça fazla sayıda cam lavabo satışı yapılmaktadır. Cam lavaboların en büyük özellikleri ise geniş renk ve model seçeneğini sunmasıdır. Cam malzeme işlenmeye daha müsait bir üründür. Kendi içerisinde renklendirilebilir ve farklı renkler ile kombin edilebilirdir. Nitekim bu özelliği sayesinde ortaya farklı tasarımlarda lavabolar çıkmaktadır. Cam malzemeden üretilen lavaboların tek eksi yönü ise kırılabilir olmasıdır. Ancak lavaboda tercih edilen ürünler daha dayanıklı olması için çeşitli işlemlerden geçirilmektedir. Cam lavabolar aynı zaman harika bir su direncine sahiptir. Tek dikkat etmeniz gereken sıcak ve soğuk orasında yapağınız geçişler olacaktır.

Cam Lavabo Modelleri

Etnik Lavabo Modelleri

Belirli bir yöreye yada kültüre ait olan tasarımsal çizgiler ile üretilen etnik lavabolar son zamanların sık tercih edilen ürünleri arasındadır. Genelde insanlar kendi yörelerinden ziyade farklı etnik kökenlerin ürünleri evlerinde kullanmayı daha cazip görüyorlar. Bizim kültürümüzde banyo ve hamam uzun yıllardan buyana kadar gelen bir deneyimi bize sunuyor. Tüm dünyada kabul gören bir Türk Hamamı tarzı mevcut. Bu bize Osmanlı İmparatorluğundan kalma bir miras. Bunun yanı sıra Selçuklu zamanında kalma etnik tarzlardaki desenlerin banyoda kullanılan lavabolarda kullanıldığı görüyoruz. Seramik ve çini işlemeciliği bizim ile beraber banyolarda tüm dünyada tercih edilen bir tarz olmaya devam etmektedir. Sizde banyonuzda bu kültürü devam ettirebilirsiniz.

Etnik Lavabo Modelleri
Etnik Lavabo Modeli
Minimal Banyo Lavabo
Lavabo Tasarım Modelleri
Lavabo Tasarımları
Lavabo Modelleri
Banyo Lavabo Tasarımları

Mermer Granit ve Taş Görünümlü Lavabolar

Mermer ve Taş görünümlü lavabolar ülkemizde üretilip tüm dünyaya ihracatı yapılan ürünlerdir. Ancak ülkemizde çok fazla tercih edilen ürünler arasında yer almamaktadır. Bunun en büyük nedeni ise mermerin el ile işlenmesi ve şekillendirilmesinden dolayı ortaya çıkan maliyetin lavabonun fiyatını oldukça yüksek yapmasıdır. Ayrıca mermer ve taş ürünler oldukça ağırdır. Bu nedenle iyi bir şekilde sabitlenmesi gerekmektedir. Bu nedenle daha çok mimari bir üründür.

Evlerinde tercih etmek isteyenler daha küçük tezgah üstü mermer ve traverten lavaboları tercih edebilirler. Daha çok otantik ve rustik dekorasyon tarzı ile birlikte tercih edilmektedir. Tercih edeceğiniz mermer modeline göre modern tarza uygun ürünlerde vardır.

Granit Lavabo Modelleri
Mermer Lavabo Modelleri
Farklı Tasarım Lavabo Modelleri
Beton Görünümlü Lavabo
Banyo Lavabosu Modelleri

Banyo İçin Lavabo Modelleri

Banyonuzun daha güzel gözükmesi için tercih edebileceğiniz farklı tarzlardaki lavaboları sizler için bir araya getirdik. Banyolarda tercih edeceğiniz lavabonun ana özelliklerinden birisinin mutlaka sizin hayatını kolaylaştıran dayanıklı ürünler olmasına dikkat edin. Bu nedenle banyonuzda size daha fazla saklama alanı sağlayan dolaplı banyo lavabolarını tercih etmenizi öneririz. Seçtiğiniz modelin mutlaka tezgah ile uyumlu olmasına özen gösterin . Nitekim bundan dolayı tezgah üstü lavabolar banyolarda daha sıklıkla tercih ediliyor. Modern görünmesinin yanı sıra kolay montajı edilmesi ve sorun olduğunda kolay bir şekilde sökülüp takılabilir olması onu diğer modellere göre daha üstün kılıyor.

Banyo Lavabo Modelleri
Banyo Lavabo Modeli
Banyo LavaboBanyo Lavabo Modeli
Banyo İçin Tasarım Lavabo Modelleri
Banyo İçin Siyah Lavabo
Banyo İçin Lavabo Tasarımları
Banyo İçin Lavabo Modelleri

Bakır Lavabo Modelleri

özellikle otantik bir görünüm isteyenler bakır lavaboları tercih edilebilir. Bakırın elde işlenerek kendine ait noktalı deseni ile otantik bir görünümü banyonuza getirebilirsiniz. Bu ürünler herkesin banyosunda rahatça tercih edebileceği ürünler değildir. Daha çok mimari ürünlerdir. Bu nedenle ticari amaç güden mekanlarda daha çok tercih edilmeye uygundur.

Bakır Lavabo Modelleri
Bakır Lavabo Modelleri
Metal Görünümlü Lavabo Modelleri

Ahşap Lavabo Modelleri

İlk bakıldığında harika bir görünüm sunan ahşap lavabolar sonrasında akılda peki su ile temas ettiğinde nasıl olacak sorusunu getiriyor. Ancak bu sorunu farklı kimyasal katmanlar oluşturarak aşmaktalar. Ahşabın suya karşı dayanıklı olması için yüzeyinde farklı bir tabaka oluşturuyorlar. Bu sayede ahşap lavabo suyu içine almıyor ve şişme yapmıyor. Ancak yine de dikkat edilmesinde fayda var. Ahşap ve su birbirinden uzak durması gereken ürünler.

Ahşap Lavabo Modelleri

You may also like...