Bahçe Şelalesi ile Bahçenize Suyun Verdiği Huzuru Hissedin

Bahçe şelalesi, peyzaj tasarımların önemli parçalarından birisidir. Bahçelerin daha dekoratif bir görünüm sağlamasını sağlamaktadır. Aynı zamanda bahçelerde istediğiniz huzuru size sunmaktadır. Nitekim suyun insan psikolojisi üzerindeki dinlendirici etkisini hepimiz biliriz.

Modern Bahce Peyzaj Tasarimi

Bahçe Süs Şelaleri

Bahçe peyzaj tasarımı için hazır olarak üretilen modelleri mevcuttur. Bu ürünler doğal taşlardan yada kalıplar kullanılarak üretilmektedir. Taşların istenilen tasarımlara göre şekillendirilmesi ile üretilmektedir. Bazı modellerde bahçe aydınlatması olarak da kullanılmaktadır. Tasarımın içerisinde daha dekoratif görünmesi için farklı renklerde ışık veren led aydınlatma sistemleri tercih edilmektedir. İstenildiğinde bu led sistemleri güneş paneli ile çalıştırılarak daha ekonomik ve çevre dostu bir hale getirilmektedir.

Süs şelaleri farklı taşların oyulması ve şekillendirilmesi ile yapılabileceği gibi tarihi görünümdeki bazı ürünlerde ile de yapılabilmektedir. Bunların en çok bilinir örneklerinden birisi eski toprak küplerin kullanılmasıdır. Bunun yanı sıra antik yunanlardan esinlenilen heykellerinde süs şelalesi olarak tercih edildiği sıkça görünmektedir.

Bahçe Süs Şelalesini Geceleri de Görünür Kılın

Şelalenizin geceler de ihtişamlı bir görüneme sahip olmasını istiyorsanız yapmanız gereken renkli ledler ile aydınlatma sistemi kurmak. Suya dayanıklı ledler ile bahçe şelalenizi daha dekoratif bir görünüm kazandırabiliriz. Daha ekonomik ve çevreci olması için aydınlatma sistemini güneş paneli ile beraber kullanabilirsiniz.

Aydınlatma sistemi ile daha dekoratif bir görünüm kazandırdığınız gibi geceleri daha güvenli olmasını da sağlayabilirsiniz. Aydınlatma sistemi kullanılamayan şelaler geceleri bahçenizde yapacağınız yürüyüşlerin tehlikeli olmasına neden olacaktır. Daha görünür olması için en azından çevresine hazır bahçe led aydınlatmaları kullanarak suyun nerede olduğunu insanların bilmesini sağlayabilir ve istenmeyen bir durumun olmasını engelleyebilirsiniz.

Modern Villa Selale Ve Havuz

Bahçe Şelalesi İçin Taş Seçimi

Farklı taşları bir araya getirerek özgün ve doğal bir tasarım kazandırabilirsiniz. Taşlar genellikle taş ocaklarından temin edilmektedir. Bunun için peyzaj taşları satan yerlerde su taşları bulunmaktadır. Su taşları genellikle volkanik yada süngerimsi bir yapıya sahiptir. Daha sert taşların kullanılması çok tercih edilmemektedir. Bunun nedeni ise sert taşların zaman içerisinde su ile temas etmesi sonucunda keskinleşmesi ve kayganlaşmasından dolayıdır.

Taşların daha doğal gözükmesi için kalıp şekiller yerine daha köşeli ve tırtıklı yüzeylere sahip olmasına özen göstermenizi öneririz. Düz görünümler için kayrak taşlarını kullanabileceğinizi unutmayın. Bunun yanı sıra yerinde kullanılan kalıplar ve beton karışımı ile istediğiniz şelale tasarımını bahçenizde uygulayabileceğinizi unutmayın.

Dogal Bahce Selalesi Peyzaj Tasarimi

Bahçe Şelalesi Modelleri

Bahçe dekorasyonu, evin modeli ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmaktadır. Bu nedenden dolayıdır ki bahçe şelaleleri de bu tasarımsal bütünlüğü sağlamak için evin tasarıma göre şekillenmektedirler. Farklı materyaller kullanılarak bahçe şelalesi tasarımı ortaya çıkarılmaktadır. Genellikle bahçe şelalesi için doğal görünümler tercih edildiğinden özenle seçilen bahçe taşları kullanılarak yapılmaktadır. Ancak modern görünümlü bir evin bahçesinde taş görünümlü şelale modelleri klasik kalacağından dolayı farklı materyaller kullanılarak daha modern bir görünüm elde edilebilir.

Modern Bahce Peyzaj
Modern Bahçe Duvar Şelalesi
Doğal Bahçe Şelalesi
Dekoratif Bahçe Şelalesi
Bahçe Süs Şelalesi Tasarımları
Bahçe Süs Şelalesi
Bahçe Süs Havuzu Şelalesi
Bahçe Süs Havuzu Şelale
Bahçe Süs Havuzu Peyzaj Dekorasyonu
Bahçe Süs Havuzu
Bahçe Şelalesi Modelleri
Bahçe Şelalesi Havuz Modelleri
Bahçe Peyzaj Tasarımı Şelale
Bahçe Peyzaj Dekorasyonu Modelleri
Bahçe Peyzaj Dekorasyonu Şelale Modelleri
Bahçe Peyzaj Dekorasyonu Şelale
Bahçe Peyzaj Dekorasyonu
Bahçe İçin Su Şelalesi
Bahçe Duvar Şelalesi
Bahçe Dekorasyonu Şelale Modelleri
Bahçe Dekorasyonu Peyzaj Tasarımları
Yapay Bahçe Şelalesi
Peyzaj Dekorasyonu Bahçe Süs Havuzları
Peyzaj Dekorasyonu Bahce

You may also like...