Hayallerinizden Bile Daha Güzel Olan 40 Ahşap Mutfak Tezgahı Modeli

Ahşap mutfak tezgahı, gerçek yada lamine edilmiş masif ahşap kullanılarak üretilmektedir. Uzun yıllar dayanıklı bir şekilde kullanılan ahşap mutfak tezgahları kullanışlı ve kendine özgü otantik bir görünüme sahiptir. Ancak masif tezgah seçimi konusunda bu konuda kendini kanıtlamış ve daha öncesinden bu tarz tezgah üretmiş, montajını yapmış olan firmalar ile çalışmanız sizin için daha iyi bir çözüm olacaktır.

Mermer Tezgah Modeli Ahşap
Mutfak Tezgah Modeli

Ahşap Tezgahlı Mutfak Modelleri

Ahşap tezgah modelleri genellikle country tarz mutfak dekorasyonu modellerinde yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Mutfaklarda daha çok granit mutfak tezgahı ve mermerit mutfak tezgahı modelleri daha fazla tercih ediliyor. Ancak masif mutfak tezgahlarının farklı bir havası ve görümü var.

Mutfak Tezgahı Tahta

Tahta Görünümlü Tezgah

Tahta görünümlü tezgahları farklı ürünler ile elde edebilirsiniz. Ahşap görünümlü granitler ile de bu görünümü elde edebilirsiniz. Ancak yine en sağlıklısı ve doğal olan gerçek masif tezgah kullanmaktır. Masif mutfak tezgahları sağlıklı ve dayanıklıdır. Uzun yıllar kullanabileceğiniz ürünlerdir. Ayrıca üzerinden kesme işlemlerini de gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Tezgahın üzerindeki çizikleri dert etmeyin. Bu masif mutfak tezgahları için beklenen bir durumdur. Tahta görünümlü tezgah isteyenlerin ilk amaçlarından birisi tezgahın üzerinde bu tarz işlemleri yapabilmektir.

Mutfak Masif Tezgah Modeli

Masif Mutfak Tezgahı

Masif tezgahları kısaca açıklayacak olursak. Gerçek ahşaptan üretilen mutfak tezgahlarıdır diyebiliriz. Farklı bir hammadde kullanmadan gerçek ahşabın fırınlanması ve sağlığa zararlı olmayan koruyucu işlemlerden geçirilerek sizin istediğiniz ölçülere göre tezgah formunu getirilmesi sonucuyla ortaya çıkar. Masif tezgah suya karşı dayanıklıdır. Gerçek kütük istiyorsanız mutlaka fırınlanmış olmasına dikkat edin. Yoksa zaman içerisinde içine su çekecek ve yıpranmaya hatta yosunlaşmaya başlayacaktır.

Bu tarz durumlar ile karşılaşmak istemiyorsanız. Ahşabın preslenip, lamine edilmiş haliyle üretilen mutfak tezgahları kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu ürünler daha çok kullanıma yatkın mutfak tezgahlarıdır.

Mutfak Ahşap Tezgah Modeli

Ahşap Mutfak Tezgahı Modelleri

Bir çok ahşap mutfak tezgahı modelini sizlerin fikir edinmesi için bir araya getirdik. Ahşap tezgahları ürün halinde buradan satın alabilirsin yada bu adresten inceleyebilirsiniz diyemiyoruz malesef. Ülkemizde bu tezgahı üretimi yapan sınırlı sayıda üretici mevcut. Ahşap mutfak tezgahları siparişe özel üretimi yapılmaktadır. Ahşap tezgahlardaki en büyük artınız ise gösterdiğiniz bir ahşap mutfak tezgahı modelini sizin için üretebilecek olmalarıdır. Bu nedenle istediğiniz tezgahı daha iyi ifade edebilmek için bolca tezgah modelini gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Mutfak Ahşap Tezgah
Masif Tezgah Modeli

Ahşap Mutfak Tezgahı Fiyatları

Tezgahın fiyatını etkileyen ana etkenler, tezgah içilen seçilen ağacın türü ve tezgahın boyutlarıdır. Bunun akabinde tezgahın şekli ve şeklin ortaya çıkabilmesi için ustanın çalışma saati baz alınarak tezgah fiyatı belirlenir. Bu fiyatlar üreten firmanın fiyat politikasına bağlı olarak değişebilmektedir. Ürünü üreten firmanın elinde bolca ahşap stoğu var ve kendi kesimini yapıyorsa eğer fiyatlar tabi ki daha uygun olacaktır. Bazı firmalar ürünü metre fiyatı ile bazıları ise metretül fiyatı ile satmaktadır. Ancak ortalama olarak 1 metre yada 1 metretül fiyatı 600 TL ile 800 TL arasında değişim göstermektedir.

Masif Mutfak Tezgahı Modelleri

Mutfak Dolabı Renkleri ile Uyumu

Ahşap mutfak tezgahları özellikle beyaz mutfak dolabı modelleri ile birlikte kullanıldığı harika bir uyum içinde oluyorlar. Ahşap rengi kendisi gibi koyu renkli mutfak dolapları ile birlikte kullanıldığında mutfak atmosferinde bir kasvet oluyor. Ancak beyaz renk ile birlikte dengeli bir görüntü sergiliyorlar.

Özellikle beyaz renkli amerikan mutfak dolabı yada country beyaz mutfak dolabı modellerine sahipseniz ahşap mutfak tezgahlarını mutfağınızda düşünebilirsiniz. Harika bir uyum sağladıklarını göreceksiniz. Bunun yanı sıra iskandinav mutfak dekorasyonu düşünüyorsanız mutlaka ahşap tezgahları kullanmayı düşünmelisiniz.

Masif Mutfak Tezgahı Modeli
Masif Mutfak Tezgahı
Masif Ahşap Tezgah
Masif Ada Tezgah
İroko Mutfak Tezgahı
Ahşap Tezgah Modeli
Ahşap Mutfak Tezgah Modelleri
Ahşap Mutfak Tezgahı Modeli
Ahşap Mutfak Tezgahı
Ahşap Mutfak Tezgah
Ahşap Masif Mutfak Tezgahı
Ahşap Ada Mutfak Tezgahı
Tahta Mutfak Tezgah Modeli

You may also like...