Granit Mutfak Tezgahı Modelleri (15 Adet) Mutfak Tezgahı Modeli

Granit mutfak tezgahı modelleri, son yılların en çok kullanılan mutfak tezgahı modelleri arasında kendini göstermektedir. Rakipleri ile arasında her zaman tatlı bir çekişme olduğunu söyleyebiliriz. Çimstone, mermerit yada kuvars tezgah modelleri ile her zaman kıyaslanır. Ancak ülkemizdeki evlerin mutfak tezgahlarında en çok tercih edilen ürün kendisidir.Granit tezgahlar mutfak dekorasyonu içinde önemli ürünlerden birisidir.

Granit Tezgah Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Granit tezgahların tercih edilmesinde belirleyici bazı etkenler vardır. Bu etkenler arasında granit tezgah modellerinin görüntüsü de oldukça önemlidir. Granit tezgahlar renk ve görünüm olarak kişilere daha kullanışlı gelmektedir. Granit tezgahlar doğal ve dökme olarak ikiye ayrılmaktadır. Dökme granit dediğimiz poligranit ülkemizde daha çok tercih edilmektedir. Mermerit görünümlü granit olarak da halk arasında bilinmektedir. Doğal granite göre daha dayanıklı ve sağlıklıdır. Mermerit ürünlere göre daha dayanıklı ve kalitelidir. Esnek olması ve hızlı bir şekilde kalıba dökülmesi nedeni ile mutfak tezgahlarında çok sık gördüğümüz bir üründür.

Doğal granitler ise daha çok evinde doğal malzeme kullanmak isteyenlerin tercihleri arasında yer almaktadır. Renkli ve damarlı görüntüsü ile cezbedici bir görüntüye sahiptirler. Ancak sert ve şekillendirilmesi zor malzeme olduğu için hem maliyetli hemde uygulaması zordur. Doğal granitler hata affetmeyen ürünlerdir. Ebatların doğru bir şekilde alınması ve titiz ustalık ile kesilerek montajının yapılması gerekir. Sert malzeme olduğu için kolay bir şekilde kırılabilir. Özellikle uygulandığı dolaba düzgün bir şekilde oturmayan granit üzerine binen yük sonrasında zayıf kısmında çatlayabilir. Doğal granit uygulamasında daha uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanmak için sahte kalınlık dediğimiz granit plakanın ön ve arka tarafında 3-4 cm koruyucu önlem alarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Bunun ön büyük avantajı ileride herhangi bir sorun olduğunda asıl granit tezgaha zarar görmeden kullanabilmenizi sağlar.

Granit Mutfak Tezgajı Avantajları

  • Leke tutmaya karşı dirençlidir. Su lekesi yada yemek lekesi gibi lekeleri tutmaz.
  • Kolay temizlenir. Kireç lekesi tutmadığı için sık sık temizlemek sorunda kalmazsınız.
  • Sıcağa karşı dayanıklıdır. Bu en önemli teknik özelliklerinden birisidir. Zaman içerisinde illaki unutkanlıkla çaydanlık yada ısınmış bir tavayı üzerine koyacaksınız.
  • Yanma lekesi tutmaz. Sıcak bir tava koyduğunuzda herhangi bir yapışma yada yanma izi olmaz.
  • Oldukça dayanıklıdır. Granit tezgahları mutfağınızda uzun yıllar kullanabilirsiniz.
  • Kolay uygulanır. Doğru ölçü alınması ile birlikte kısa süre içerisinde uygulaması yapılabilir.

Granit Mutfak Tezgahı Fiyatları

Granit tezgahın fiyatını etkileyen temel unsur.Doğal granit mi yoksa dökme granit tezgah mı olduğudur. Doğal granit tezgahlar, mermerit görünümlü olanlara göre daha pahalıdır. Doğal granitlerin daha fazla işçiliği vardır. Ayrıca doğadan bulunması ve esteden geçirilerek ebatlanması belirli ücretlerin üzerine eklenmesine neden olur. Poligranit ise verdiğiniz ölçülere göre kalıba dökülmesi sonucunda üretilmesinden dolayı daha uygun fiyatlıdır. Granit tezgahın fiyatını kesin olarak belirlenmesi için mutlaka ölçülmesi gerekmektedir. Ölçme işleminden sonra ustanın bulunduğunuz şehire ve sizin evinize olan uzaklığına göre fiyat vermesi beklenir. Fiyatı sadece ürün belirlemiyor malesef. Ustanın sizin evinize kadar granit tezgahı getirmesi için aracıyla belirli bir tutarda yakıt yakması da fiyatı etkileyen etkenlerden birisi. Satın alırken bu etkenlere dikkat ederek satın alın. Eğer tezgahı uygulayacak arkadaşınız varsa ve taşıtınız ile tezgahı kendiniz getirecekseniz. Üreticiden önce uygulamalı ve getirmeli fiyatı isteyin. İçerisinde ürünün fiyatı,uygulama ve getirme fiyatını sorun.Sonrasında sadece ürün fiyatı ile ürünü satın almak istediğinizi söyleyin.

Granit Mutfak Tezgahı Modelleri

Doğal ve dökme granit modellerini incelemeniz ve fikir edinmeniz için birbirinden güzel modelleri bir araya getirdik. Hayalinizdeki mutfak tezgahı modelinin granit tezgah modelleri ile uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Doğal granit tezgah modelleri, dökme ürünlere göre daha canlı ve farklı renklerdedir. Ancak mermerit görünümlü granit tezgah modelleri daha kullanışlı olduğu için en çok bu model tezgahlar tercih edilmektedir. Burada karar tamamen size kalmış durumdadır. Doğal görünüm yada poligranit tezgah görünümü arasında size en mantıklı geleni tercih edebilirsiniz.

You may also like...