Yer Döşemesi Fikirleri 2022

Qua Seramik

Hepimiz bütçemiz dahilinden en uygun fiyatlı ürünü satın almak isteriz. Ancak bu satın alma işleminde düşüncelerimizi etkileyen tek kriter fiyatı olmamalı. Üründen alacağımız fayda daha ön planda olmalıdır. Bu nedenle öncelikle nasıl bir yer döşemesi istediğimizi ve hangi mekanın zeminide kullanacağımızı belirlememiz gerekmektedir.

Belirlediğiniz mekanın zemini ve ihtiyaçlarınıza göre öncelikle temel olan teknik özelliklerin karşılanması ve daha sonrasında ne kadar zaman bu üründen fayda sağlamayı beklediğiniz sorunusunun cevabı verilmelidir. Bu soruların ardından bütçenize en uygun olan ürünü seçmeniz daha kolay olacaktır.

Pvc Zemin Kaplama

Pvc zemin kaplama fiyatları, pvc zemin kaplama çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Çeşitlerin kendi içerisinde farklı uygulama teknikleri mevcuttur.Ürünün fiyatının yanı sıra uygulama fiyatınında dikkate alınması gerekmektedir. Ev kullanımı için uygun olsa da daha uygun ikame ürün olan mineflo ürünlerini ev için tercih etmek fiyat olarak daha caziptir.

Pvc Zemin Kaplama Modelleri

Ev kullanimi icin daha cok yapistirma tekniği ile uygulaması yapılan pvc zemin kaplama modelleri arasından tercih etmeniz gerekmektedir. Uygulamasi için gerekli olan yapıştırıcı özel olarak temin edilmektedir. Fiyatları göz onune alırken m2 basina yapistirici kullanimini ve fiyatini dikkate almanız daha iyi bir maliyet analizi yapmanızı sağlar. Temelinde petrol ve plastik bazlı bir üründür. Bu nedenle kur dalgalanmalarindan cok etkilenir. Dolar kurunun dusuk oldugu zamanlarda pvc zemin urunu satin almak daha iyi olacaktır.

Pvc Zemin Kaplama Hangi Zeminlerde Kullanılır ?

Hastane ve Diş Hastanesi Zemin Kaplaması

Hastane, poliklinik, diş hastanesi gibi hijyenik olması gereken mekanların zeminlerinde kullanımı oldukça uygundur. Kolay temizlenebilir olması ve zemini pürüzsüz bir şekilde kaplıyor olması bu tarz mekanların zeminlerinde pvc zemin kaplama en iyi tercihlerden birisi olarak gösteriyor.

Ticari Mekan Pvc Zemin Kaplama

Fitness Salonu ve Spor Salonu Zemin Kaplaması

Fitness salonu zemini, yoga salonu zemini ve diğer spor salonu zeminlerinde kullanımı oldukça uygundur. Bu salonların zeminlerinde en önemli prensip düz ve dayanıklı olmasıdır. Üzerinde oluşabilecek yoğun trafiği uzun yıllar dayanacak ve görüntüsünü kaybetmemesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra üzerinde düşme gibi durumlarda kişiye zarar vermeyecek en uygun ürün olduğu için bu tarz mekanlar için hem fiyat, hemde kullanınışlık bakımından en uzun yer döşeme ürünü pvc zemin kaplamadır.

Okul, Dershane, Kütüphane ve Zemin Kaplaması

Eğitim kurumlarının zeminlerindeki dikat edilmesi gereken ana etken yüksek yürüyüş trafiğidir. Bu zeminlerde uzun yıllar dayanıklılık esas olarak istenilen teknik özellikler arasında yer almaktadır.

Pvc Zemin Uygulama

Bir diğer temel etken ise yürüyüş esnasında ses çıkartma minumum düzeyde tutulmalıdır. Bu ihtiyaçlarını karşalayabilecek en ucuz zemin döşeme ürünü pvc zemin kaplamadır. Pvc zemin kaplama hakkında daha detaylı için konumuzu okuyabilirsiniz.

Ofis Zemin Kaplama

Pvc zemin kaplama ofis için en ideal zemin kaplama çözümlerinden birisidir. Diğer çözüm arasında karo halı gelmektedir. Ancak en uygu fiyatları ofis zemin kapaması olarak pvc zemin kaplama tercihi daha iyi olacaktır.

Pvc Zemin Kaplama Modeli

Laminat Parke

Laminat parke,yer döşemesi için en ideal uygun fiyatlı zemin kaplama ürünüdür. Parke fiyatlarını etkileyen bazı teknik özellikler vardir. Temel olarak urunun sınıfı, parke kalınlığı, parkenin menşei ve parke in markası urunun fiyatını etkileyen temel etkenler arasında yer almaktadır.

Laminat Parke Modeli

Parke Menşeinin Fiyata Etkisi

İthal parkelerde, ithalatçı firmanın iç piyasadaki fiyat politikası urunun fiyati oldukca degisken tutmaktadır. Antidamping ve kur farkları urunun üzerine eklendiğinde ithal parke markaları fiyat olarak cazipliğini kaybetmektedir. Ülkemizde en uygun fiyatlı parke markaları yerli markalardır.

Parke Teknik Özelliklerinin Fiyata Etkisi

Parke modeli seçerken urunun teknik özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Parke seçerken dikkat etmeniz gereken konuları aşağıdaki adresten detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. 6mm kalınlığa sahip olan parke modelleri 8mm,10mm, ve 12mm kalınlığa sahip olan modellere göre daha uygun fiyatlıdır. Ancak urunu seçiminde ihtiyacınız olanı karşılayacak teknik özelliklere göre bir parke tercihi yapmanız uzun vadeli olarak daha uygun olacaktır.

Parke Yardımcı Ürünlerin Fiyata Etkisi

Parke urunun yardımcı urunu silte ve supurgelik ikilisidir. Bu ikilinin farkli cesitleri vardir. En uygun fiyatlı olanı ise standart olarak kabul edilen silte cesitidir. Bunun yani sıra aleminyum silte, mantar silte ve kapron,strafor gibi parke alti malzemeleri kullanılabilmektedir. Ancak bunlar fiyata ek maliyete neden olmaktadır. İhtiyacınızın dışında bu ürünleri kullanmanıza gerek yoktur.

Standart silte parke altında parkenin zemine yapışmasını sağlar. Bu parke için yeterli bir teknik özelliktir.

Alüminyum silte, ise isi yaltimi icin kullanilir. Dikkat etmeniz gereken bazi aleminyum silteler sadece kaplama olabilmektedir. Fiyatı ucuz oldugu icin tercih edilebilir ancak yalıtım konusunda standart şilteden cok farki yoktur.

Parke altında mantar şilte kullanımı, parkenin daha iyi hava almasını sağlamak içindir. Kullanım amacı mantar şiltenin üzerindeki yürüyüş sesini bir alt kata gitmesini engellemektedir. Ayni zamanda mantar şilte zemindeki pürüzlerin girilmesi ve zemini sıfırlamak içinde kullanılabilir.

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplama, özellikle pürüzsüz bir yüzey gerektiren zeminlerde tercih edilmektedir. Epoksi zemin kaplama çok ucuz bir ürün değildir.Ancak bazı mekanların zeminlerinde fiyatına göre en cazip ürün haline gelmektedir. Pürüzsüz ve kolay temizlebilir bir yüzey sunması nedeni ile ihtiyaçları karşılayan en uygun fiyatı zemin kaplama olarak ticari mekanlarda tercih edilmektedir.

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi bir reçinedir. Akışkan kıvamı sayesinde zemini tam anlamıyla kaplamaktadır. Epoksi zemin kaplama fiyatını, belirken uygulama fiyatını dahil edilmesini unutmayınız. Başlıca epoksi zemin kaplama satın aldığıızda bu işlemi yaptıracak ustaya ihtiyacınız olacak. Bu üründe en önemli kısmı uygulanmasıdır. Ustalık fiyatını m2 bazın öğrendikten sonra. Keşif yapılmasını ve tam fiyatın verilmesini isteyin.

Epoksi Zemin Kaplama Hangi Zeminlerde Kullanılır ?

Genelde yüksek trafiğe maruz kalan, kolay bir şekilde temizlenmesi düşünülen ticari mekanların zeminlerinde daha çok kullanılmaktadır. Özellikle hol ve girişlerde. Yada koridorlarda epoksi zemin kaplama oldukça ideal bir tercihtir.

Garaj Zemin Kaplama

Garaj zemin kaplama, pürüzsüz ve kolay temizlenebilir olması en çok istenen bir özelliktir. Arabanızı yıkamak istediğinizde sonrasında etrafı kolay bir şekilde su ile temizlemek istersiniz. Bu işlemleri kapalı bir garajınızda yapmayı düşünüyor ve zemini ne ile kaplayacağınızı düşünüyorsanız epoksi zemin kaplama sizin için oldukça iyi bir tercihtir.

Epoksi Garaj Zemin Kaplama

Fabrika Zemin Kaplama

Fabrika zeminlerinde epoksi zemin oldukça iddaalı bir üründür. İstenilen performansı en iyi şekilde sağlamaktadır. Fabrikalar aşırı yüksek trafiğe sahiptir. Üzerlerinde ağır ürünlerin sürüklenmesi yada tekerlekli araçların gezmesi gerekir. Burada zeminle bütünleşmiş, kolay temizlenen ve pürüzsüz bir zemin ihtiyaçı gerekir. İhtiyaçları karşılayan en uygun fiyatlı ürün epoksi zemin kaplamadır.

Fabrika Zemin Kaplama

Depo Zemin Kaplama

Depo zemin kaplaması için de fabrikada bulunan ihtiyaçlar geçerlidir. Düz bir zemin, yüksek trafiğe dayanıklı, toz ve kirlenmeye karşı dayanıklı. Kolay temizlenebilen ve uzun yıllar sağlamlığını koruyacak bir zemin ihtiyacı istenir. Bunun için en ideal ürün epoksi zemindir.

Fabrika Zemin Kaplama

Seramik Yer Döşemesi

Seramik yer döşemesi, evlerimizin su ile temas eden kısımlarında en uygun fiyatlı çözümlerdir. Bunun yanı sıra ticari mekanlarda seramik zemin kaplama ürünleri sıkça kullanmaktayız.

Mermer Görünümlü Seramik Modeli Onyx

Seramikler marka ve modele göre fiyatlarında değişim göstersede mutfak,banyo,sauna gibi alanların en uygun fiyatlı yer döşemesi ürünüdür. Son zamanlarda bahçe seramikleri ve teras seramikleri dış zemin kaplama da kendisini göstermektedir.

Seramik Yer Döşemesi Hangi Zeminlerde Kullanılır ?

Seramikler iç mekanlarda bir çok odasında kullanılabilir. Mutfak ve banyo gibi alanlar başta olmak üzere, giriş zeminlerinde, koridor zeminlerinde, hollerde seramik yer döşemesi kullanımı mümkündür. Ticari kullanım için daha büyük ebatlardaki seramik modelleri tercih edilmektedir. Ev kullanımı için ise 30x30 ve 60x60CM olan seramik ebatları daha sıklıkla kullanılmaktadır.

Balkon Seramik Yer Döşemesi

Banyo Seramik Yer Döşemesi

Şüphesiz ki banyo zeminlerinde tek bir yer döşemesi ürünü krallığını ilan etmiştir.Ülkemizde banyo yer döşemesi olarak akıllara gelen tek ürün seramiktir. Bu da onu en uygun fiyatlı ürün kategorisine sokmaktadır. Buradaki ihtiyacı en iyi seramik yer döşemesi karşılamaktadır. Mermer yer döşemesi fiyat olarak cazip gelmemektedir. Traverten zemin kaplama ise ülkemizde dünyaya ihracatı yapılsa da ülkemizde tercih edilmemektedir.

Mermer Görünümlü Seramik Banyo

Mutfak Seramik Yer Döşemesi

Mutfak yer döşemesi için en cazip ürün şüphesiz yine seramik yer döşemesidir. Seramik ürünler sudan etkilenmemesi nedeni ile su ile temas halinde olan zeminlerde üstünlüğü mevcuttur. Mutfak yer döşemesi ihtiyacını en iyi karşılayan ürün seramiktir.

Parke görünümlü seramik modelleri ile parke görüntüsünü yakalayabilirsiniz. Mutfağınızda ahşap görüntü istiyor ve parke kullanmaktan çekiniyorsanız parke görünümlü seramikler sizi imdadınıza yetişiyor.

Restaurant Parke Görünümlü Seramik

Mermer görünümlü seramik modelleri, mutfağında mermerin ihtişamlı görüntüsü isteyenler için mermerden daha uygun fiyatlı olan mermer görünümlü seramikleri kullanmayı cazip kılıyor.

Mermer Görünümlü Seramik Yer Döşemesi

Teras Seramik Yer Döşemesi

Teras için en hesaplı yer döşemesi şüphesiz seramik yer döşemesidir. Kompozit ahşap deck ve karo deckler seramik ürünlere göre daha maliyetli gelmektedir. Seramik uygun fiyatı ve uzun yıllar dayanıklılığı ile teras yer döşemesinde en iyi tercihtir.

Kompozit Ahşap Deck
Qua Seramik

You may also like...