Cam Balkon Dekorasyonu ve Fikirleri

Cam balkon, dekorasyon fikirlerini incelemeden önce cam balkon nedir ? ve cam balkon modelleri hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Cam Balkon Dekorasyonu Yer Döşemesi Fikirleri

Cam balkon dekorasyonu için zemin döşeme uygulamasında kullanabileceğiniz bir kaç ürün mevcut. Balkon zeminlerinde kullanabileceğiniz ürünleri burada da kullanabilirsiniz.

Bizim Kış bahçesi dekorasyonunda daha güzel ve şık bir görünüm için sizlere tavsiye ettiğimiz ilk ürün kompozit deck olacak. Kompozit deck, ahşap görüntüsü ile kış bahçenizin dekorasyonunda sıcak ahşap görünümü sağlayarak cam balkonunuzda daha keyifli ve dekoratif zaman geçirmenizi sağlayacak.

Balkon Geçmeli Yer Karosu

Kış bahçesi dekorasyonu zemininde sizlere ikinci önerimiz ise kış bahçenize yakışır çim görünümü sizlere sunan çim halı olacak. Çim halı doğal görüntüsü ile hayalinizdeki kış bahçesi dekorasyonunu sizlere sunacaktır.

Balkon Dekorasyonu Çim Halı Modelleri

Zeminde en çok tercih edilen ürünlerden biriside yer seramikleridir. Balkon zemininde farklı görünümlere sahip olabileceğiniz seramik modelleri arasından tercihte bulunabilirsiniz.

Mermer görünümlü seramik yada parke görünümlü seramik modelleri balkon zemin fikirleri için oldukça idealdir.

Balkon Seramik Yer Döşemesi

Cam Balkon Dekorasyonu Duvar

Zeminde kompozit deck yada çim halı ikilisinden birini seçtiğinizde sırada duvarlar kalıyor. Cam balkonunuz duvarları için sizlere müthiş bir önerimiz var.

Doğal görüntüyü tamamlamak için doğal taş mozaik yada bu görüntüyü sizlere sunacak olan mermer görünümlü seramik yada taş görünümlü seramik ürünlerinden tercihte bulunabilirsiniz.

Ben doğallıktan yanayım ve seramik ile bu görüntüyü sağlamak istemiyorum diyorsanız. Traverten doğal taşın 30x30 filelere dizilmesi ile oluşan patlatma mozaik kullanarak kış bahçesi duvarlarınızda taş görünümü sağlayabilirsiniz. Doğal taş görünümlü duvarlarınız ile kış bahçeniz oldukça doğal ve şık gözükecektir.

Balkon Taş Zemin Kaplama

İlk iki seçeneğe göre biraz daha pahalı olan ancak farklı doğal taş görünümü sizlere sunan, başka hiç bir ürün ile ulaşamayacağınız görselliği kolay bir şekilde elde etmenizi sağlayacak kültür taşı ürünlerini doğal taş görünümlü duvarlar için kullanabilirsiniz.

Cam Balkon Dekorasyonu

Yukarıda bahsettiğimiz seçenekler size maliyetli geldi ve daha ucuz bir çözüm bulmak istiyorsanız sizler için en uygun doğal taş görünümü sağlayacak olan strafor taş panelleri tercih edebilirsiniz. Üstelik silikon ile kendiniz bile uygulamasını yapabilirsiniz.

Cam Balkon Dekorasyonu Aydınlatma

Burada önemli olan doğal görüntüyü mümkün olan en iyi şekilde yakalamak ve dekorasyonda bütünü sağlamak olacaktır. Yapmamız gereken ilk şey kış bahçe dekorasyonunda spot lambalar kullanmak olacaktır. Spot lambalar modern görünümü temsil eder. Size doğayı hatırlatan ve bahçe ortamı yaratmak istediğiniz bir yerde spot kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Kış bahçe dekorasyonunu aydınlatma için bizce ilk tercihlerinizden birisi fener lambalar olmalı.

Cam Balkon Dekrasyonu Aydınlatma

Daha otantik bir aydınlatma tercihinde bulunmak istiyorsanız eğer sarkıt halat aydınlatmaları da tercih edebilirsiniz. Halatlar ile dekore edilmiş sarkıt avizeler çiçekleriniz ile beraber size çok güzel bir ambians yaratacaktır.

Kendiniz Yapın ve Cam Balkonunuzu Hobi Odasına Dönüştürün

Kendimizin emek vererek yaptığınız ürünler her zaman daha anlamlı ve güzel görünmüştür. Kış bahçesi sizin hobi odanız olarak kullanabileceğiniz bir yer ve buradaki eşyaları kendinizde yapabilirsiniz.

Araba lastiği kullanarak kendinize bir orta sehpa yapabilirsiniz. Güzel bir boyama işlemi ve sunta yardımı ile lastikten çok güzel sehpa yapabilirisiniz.Lastik sizi kesmediyse araba jantı kullanarak da masa yapabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Dekoratif görüntü yaratmak sizin elinizde.

Cam Balkon Dekorasyonu Lastik Sehpa
Cam Balkon Dekorasyonu Lastik Sehpa Modelleri

Duvarlarınızda bahçenizde daha çok çiçek olmasını sağlayacak ve otantik bir görünüm için duvarlarınızda pet şişeleri kullanarak çiçeklikler tasarlayabilirsiniz.

Cam Balkon Dekorasyonu

Saksılarınızı düz bir şekilde sıralamak cam balkon da alan darlığına neden olabilir. Size bir önerimiz var. Cam balkon duvarınızda belirli noktalara sabitlemek için dübel kullanarak kancalı vida montajını yapın. Daha sonra bu vidalara birbirine paralel yada farklı şekillerde ipler geçirin. İplerin sağlam olduğundan emin olun. Sonrası malum. Saksılarınızı bu iplerde asılı duracak şekilde kanca yardımı ile tutturun.

Cam Balkon Dekorasyonu

Cam balkon dekorasyonunda mobilya aramaya gerek yok. İhtiyacınız olan palet koltuk yapımını öğrenmek olacak. Paletleri bir güzel boyuyoruz. Daha sonrasında satın aldığımız süngerler için kendi seçtiğimiz kumaş ile minder dikiyoruz ve palet kullanarak yaptığımız koltuğumuzda keyifle zaman geçiriyoruz.

Cam Balkon Dekorasyonu Palet Mobilya
Cam Balkon Dekorasyonu Palet Mobilya

Yerde oturmayı seven daha mütevazi ve samimi bir ortam yaratmak isteyenler için yer sedirleri mükemmel bir tercih olacaktır. İsterseniz kendiniz bile sünger ve kumaş alarak kendinize minder yaparak küçük ve samimi bir ortam oluşturabilirsiniz.

You may also like...