Balkon ve Teraslarınız İçin Çim Halı Modelleri

Çim halı, yeşil çim görüntüsünü  görmek istediğimizde en kolay yoldan bize bu imkanı sunan iç ve dış zeminlerde zemin kaplama ürünüdür. Özellikle iç mekanların zeminlerinde doğal çim görüntüsünü yakalamanızı sağlayan tek alternatiftir. İç mekanların zeminlerinde doğal çim kullanılamayacağı için bu görüntüyü ancak çim halı ile sağlayabilirsiniz. İlk başlarda halı saha ve spor alanlarında kullanılan bu ürün günümüzde dekoratif amaçlar için ticari mekan zeminlerinde ve hatta evlerimizin belirli alanların kullanılmaktadır.

Çim halı uygulama alanları

 • Halı saha, tenis kortu gibi spor alanlarının zeminlerinde
 • Havuz kenarında, kaymaz olması nedeni ve doğal görüntüyü sergilemek için tercih edilir.
 • Kreş ve anaokulu gibi mekanların zeminlerinde. Bildiğiniz üzere yeşil güven rengidir. Ayrıca doğanın doğal bitki örtüsünün rengi olması nedeni ile çoçukların bulunduğu mekanlarda sık tercih edilir.
 • Yürüyüş ve koşu yolu gibi alanlarda patika yapmak ve estetik görüntü sağlamak için tercih edilir.
 • Balkon ve teras zeminlerinde. Sudan etkilenmemesi ve istenildiği zaman kaldırılıp tekrar uygulanabilmesi bu tarz alanlar için oldukça uygundur.
 • Hobi alanları yada hobi seralarının zeminlerinde kullanımı uygundur.
 • Bahçe veranda ve çardak olarak nitelendirdiğimiz oturma ve dinlenme alanlarının zeminlerinde.
 • Cafe ve Restaurant gibi ticari hizmet veren mekanların zeminlerinde dekoratif görüntü ve kullanışlı olması nedeni ile tercih edilir.
 • Oyun parkları ve çoçukların bulunduğu alanların zeminlerde.
 • Otel & Motel gibi dinlenme ve konaklama hizmeti sunan ticari alanların ihtiyaç duyulan zeminlerinde.

Teknik özellikleri

 • Doğal ve estetik görüntüye sahiptir. Çim görünümü en iyi sağlayan zemin kaplama ürünüdür.
 • Kaymaz yapıdadır. Yapısı gereği üzerinde rahat hareket edilebilir. Islandığında yada farklı koşullarda üzerindeki kişiyi tehlike yaratacak bir durum oluşturmaz.
 • Bakım gerektirmez. Doğal çim gibi sulanması, biçilmesi, gübrelenmesi gibi bakım işlemi gerektirmez.
 • Uzun yıllar dayanıklıdır. Doğal çimde olduğu gibi sararma yapmaz. Her mevsim aynı özelliğini korur. Gün ışınlarına karşı oldukça dayanıklıdır. Bu nedenle dış zeminlerde de rahatlıkla kullanılabilir.
 • Böcek yada bakteri oluşuma neden olmaz. Doğal çim, böcekleri ve dolayısıyla bakterileri davet eder.
 • Ekonomiktir. Doğal çime göre daha az zamanda daha etkili bir sonuç almanızı sağlar. Ayrıca maliyet olarak da tek sefer yapacağınız maliyet ile uzun yıllar kullanabileceğiniz çim görüntüsünü sağlayan zemine sahip olursunuz.

Çim Halı Fiyatları

Fiyatları etkileyen en önemli teknik özellik halının kalınlığıdır. Kalınlık hammadenin daha çok kullanılması anlamına gelmektedir. Aynı zamanda daha gerçekçi bir görüntü elde edilmesini sağlar. Daha çok ham maddenin kullanılması fiyatını artırmaktadır. Fiyatları karşılaştırırken her zaman ihtiyacınızı belirlemenizi öneririz. Daha ucuz diye ihtiyacınızı karşılamayacak bir ürünü almanızı önermiyoruz. Bu nedenle ihtiyacınızı belirlemeniz ve sonrasında fiyatlarını değerlendirmeniz gerekmektedir.

Ürün adıEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatBirimMin SiparişKDVİşçilikKargo
Confetti Çim Suni Çim Bahçe Havuz Balkon Çim 100 cm Halı25 TL40 TL1 M25 M2DahilDahil değil50 TL üzeri bedava
Çim Halı Nurteks 7mm20 TL30 TL1 M25 M2DahilDahil değilÜcretsiz
Nurteks Prestige 30 mm Yeşil Otlu Çim Halı60 TL90 TL1 M25 M2DahilDahil değilÜcretsiz
Confetti 7mm Kırmızı Çim Halı23 TL30 TL1 M210 M2DahilDahil değilÜcretsiz
Reform Sport 8 mm Mavi Çim Halı22 TL30 TL1 M210 M2DahilDahil değilÜcretsiz
Reform Sport 10 mm Yeşil Çim Halı22 TL30 TL1 M210 M2DahilDahil değilÜcretsiz
Otlu Çim Halı 15 mm Yeşil60 TL75 TL1 M210 M2DahilDahil değilÜcretsiz

Çim Halı Modelleri

Çim halıların modelini belirleyen tek bir etken vardır. Yapay çim halı yapraklarının hangi şekillerde olduğudur. Daha doğal bir ortam yakalamak istiyorsanız mutlaka otlu dediğimiz modelleri tercih etmeniz gerektiğidir. Burada dikkat etmeniz gereken halının kadınlığıdır. Düşük kalınlıkta modeller istediğiniz gerçeksi görünümü size sağlamaz. Bunun yanında traşlanmış gibi görüntüye sahiptir. Üzerinde küçük çocukların gezinmesi bile sakıncalı olabilir. Kısa ve plastik yapısı nediyle narin bebeklerin vücutlarında iz bırakabilir.

Teras ve Balkonunuzda doğal bir görüntü sağlamak istiyorsanız eğer size tavsiyemiz daha kalın olan modelleri tercih etmeniz. Kalınlığı düşük olan modeller, ticari mekanların zeminlerinde görüntü için kullanıma idealdir. Ancak evinizin balkonunda yada terasınız da keyifli vakit geçireceğiniz alanlarda size tavsiyemiz doğal görüntüyü en iyi yakalayan doğal çim halı modelleridir.

You may also like...