Bahçelerinizin Havasını Değiştirecek 50 Adet Bahçe Mobilyası Modeli

Bahçe mobilya modelleri, yaz aylarında en çok aranan mobilya modelleri arasında kendisini gösteriyor. Bu sene yazların daha farklı bir önemi var. Evlerimizde sıkıldığımız bu dönemlerde bahçelerimizde daha keyifli vakit geçirebileceğimiz konforlu alanlar yaratmak oldukça önemli bir hale geldi.

Bahçe Mobilyası Dekorasyonu

Bahçe mobilyaları, bahçemizde sadece üzerinde oturduğumuz mobilya olmaktan daha öte bir konumu geldi. Artık bahçe dekorasyonunun içindeki dekoratif ögelerden birisi. Salon dekorasyonunda nasıl ki en önemli etkenlerden biri salon koltuk takımları ise bu durum bahçeler için de aynı geçerliliğini korumakta.

Bu nedenle bahçe mobilyası alırken seçtiğiniz mobilyanın bahçenizde yada terasınız da nasıl gözükeceğine önem gösterin. Özellik yaz aylarında misafirlerinizi en çok ağırlayacağımız alanlardan birisidir. Bahçenizde kullanacağınız mobilyanın rengini yeşil ile uyumlu tonlarda seçiniz. Bahçenin genel rengi bitki örtüsüdür. Bu nedenle yeşil renge sahip minderleri olan bahçe mobilya modellerinden uzak durunuz.

Sırf daha modern ve farklı görünüyor diye kullanışlı olmayan yada ergonomik özelliğe sahip olmayan bahçe mobilyalarından uzak durunuz. Bahçe mobilyalarının en büyük özelliklerinden birisi keyifli vakit geçirmek için tercih edilmesidir. Rahat bir şekilde bahçenizde zaman geçirmenize izin vermeyen bahçe mobilyalarını tercih etmeyiniz.

Rattan Bahçe Mobilya Modelleri

Rattan bahçe mobilyaları, en çok tercih edilen bahçe mobilya modelleri arasındadır. Bunun en büyük etkenlerinden birisi ise rattan mobilyaların uzun süre dayanıklı olarak kullanılabilmesidir. Rattan bahçe mobilyaları sudan ve güneşten etkilenmeden uzun yıllar ilk günkü gibi kullanılabilir ürünlerdir.

Ancak rattan mobilyaların suni ve gerçek modelleri mevcuttur. Suni modeller pvc alışımlı bir hammadde kullanılarak üretilmektedir. Bu nedenle zaman içerisinde güneşten etkilenebilir niteliktedir. Gerçek rattan ürünler ise tropikal bölgede yetişen ve örgü tekniği ile örülen mobilyalardır. Bu mobilyalar tekniğinin emek istemesi ve ithal ürün olması nedeni ile ülkemizde oldukça yüksek fiyatları satışı yapılmaktadır.

Ahşap Bahçe Mobilyaları

Ahşap bahçe mobilyaları özellikle son yıllarda hızla artan modern, minimal ve iskandinav dekorasyon tarzının yaygınlaşmasıyla günümüzde popüler olmaya başardılar. Özellikle ülkemizdeki iskandinav tarzını ürünleri ile yansıtan ikea bahçe mobilyaları son yılların en çok tercih edilen bahçe mobilyaları arasına girdi.

Ahşap bahçe mobilyalarını sadece hazır üretilen herhangi bir markanın ürünü olarak düşünmeyin.Günümüzdeki marangozlar oldukça yaratıcı ve bu tarz işleri yapmaya olumlu yaklaşıyor. Beğendiğiniz ahşap bahçe mobilyası örneğini bir marangoza göstererek daha uygun fiyatlara hayalinizde bahçe mobilyası modeline sahip olabilirsiniz. Mobilyanın minderlerini ise minderciler den istediğiniz ölçülere göre beğendiğiniz kumaşla birlikte diktirebilirsiniz. Burada fermuar ile bu işlemi yaptırdığınız daha kullanışlı bir minder elde ettiğinizi hatırlatmak isteriz.

You may also like...