Kapıların Vazgeçilmez Aksesuarı Boncuklu Kapı Perdesi

Boncuklu kapı perdesi, yıllar boyunca evlerimizde ve ticari mekanlarda sıkça tercih ettiğimiz kapı perdesi modelidir. Normal perdelerden farklı olarak boncuklu perdeler, sağlam iplere belirli aralıklarda boncukların döşenerek bir sıra halinde perde şeklinde kullanılması ile ortaya çıkmaktadır.

Boncuklu perde; Balkon kapı perdesi ve Mutfak kapı perdesi olarak kullanılmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise bu odaların kapılarının sürekli kapalı olması beklenmemektedir. Özellikle cam balkonu olan balkonlarda, balkona giriş yaptığınız kapı genelde açık olur sadece kış aylarında bu kapı kapatılmaktadır. Mutfakta keza öyledir. Boncuklu perdeler bu nedenle yazlık evlerde daha sık tercih edilir.

Süslü Kapı Perdesi

Işıltılı Boncuklu Perde Modelleri

Bu perde modellerinde, görüntüyü oluşturan seçtiğiniz boncuktur. Eskilerde daha çok ahşap görüntülerde boncuklar tercih edilirdi. Bu modeller daha otantik bir hava oluştururlardı. Ancak günümüzde farklı tarzlar yaratmanızı sağlayacak boncuk çeşitliliği mevcut. Bunun avantajı ile tercih edebileceğiniz bir çok boncuklu perde modeli var. Eğer istediğiniz modeli bulamıyorsanız. Pek hale kolay bir şekilde boncuk ve ip satın alarak kendi zevkinize göre boncuklu kapı perdesi yapabilirsiniz.

Kapı Süsü Perdesi
Kapı Perdesi
Kapı Perde Modelleri
Kapı Boncuklu Perde
Boncuklu Perde Modelleri
Balkon Kapı Camı Perdesi
Boncuk Perde Modelleri
Boncuklu Perde Modeli

Boncuklu Kapı Perdesi Modelleriyle Etnik Dekorasyon

Boncuk kullanarak yapılan bu perde modeli bazı kültürlerin bir parçası haline gelmiştir. Özellik uzak doğu evlerinde bu tarz ürünleri görmeniz daha normaldir. Bunun yanı sıra bohem dekorasyon tarzı ile de beraber sıkça kullanıldığı örnekler vardır. Boncukları kullanarak farklı desenleri ortaya çıkarmanız mümkündür. Bunun yanı sıra şans getirdiğini düşündüğünüz taşları yada nesneleri de kullanarak boncuklu perde yapabilirsiniz.

Boncuklu Kapı Perde Modelleri
Boncuklu Kapı Perdesi
Hasır Kapı Perdesi
Balkon Kapısına Perde

You may also like...