Gerçek Taş Görünümüne Sahip 50 Taş Desenli Duvar Kağıdı

Taş desenli duvar kağıdı, son yılların en çok aranan duvar kaplama ürünleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Duvarınıza taş yada tuğla görünümü verebileceğiniz farklı alternatif bir çok ürün bulunmaktadır. Ancak bunların arasında sizin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayanı seçmeniz gerekmektedir. Nedir bu ihtiyaçlar diye soracak olursak aşağıda kısaca maddeler halinde bahsettik.

 • Hızlı ve kolay uygulanabilir olması.
 • Ürün maliyetinin düşük olması.
 • Ustalık maliyenin uygun fiyatlı olması ve kolay usta bulabilme.
 • Duvara çok fazla yük yapmaması.
 • İstenildiği zaman sökülüp, çıkartılabilir olması.
Tuğla Desenli Duvar Kağıdı

Taş Görünümü Sağlayan Alternatif Ürünler

Doğal taş görünümü duvarınızın dekorasyonunda sağlayabileceğiniz ürünlerden kısaca bahsetmek istiyoruz. Bu ürünler varken neden taş desenli duvar kağıdı modellerinin tercih edildiğini bilmenizi istiyoruz.

Tuğla Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

Patlatma mozaik: Doğada bulunan bazı taşların mermer ve traverten gibi belirli ebatlarda küçük mozaikler haline getirilerek 30x30 filelere çeşitli döşeme şekilleri baz alınarak döşenmesi ile üretilmektedir.

Kültür Taşı ve Tuğlası: Çimento ve boza ile üretilen doğal taş görünümüne en yakın etkiyi sağlayan duvar döşeme ürünüdür. İç ve dış mekanda taş görünümlü duvarlar için çok iyi bir seçenektir.

Fiber Taş Panel: Polyester, fiberglass ve taş tozunun kullanılması ile üretilmektedir. Oldukça sağlam bir üründür. Ancak tek bir ebatta üretilir. Boyutunun uzunluğu nedeni ile oldukça ağır bir ürün haline gelmektedir. Duvara montajı sırasında dikkat edilmelidir.

Strafor Taş Panel: Köpük strafor malzemenin kalıplar ile şekillendirilmesi ve üzerine sıkılan sertleştirici malzeme ile dayanıklılık verilmesi sonucu üretilmektedir. Dışarısında renk sonradan boyama işlemi ile yapılmaktadır. Hammaddenin içerisinde boya olmadığı için çizilme ve göçüklerde görüntüsünde sorun olabilir.

Tuğla Desenli Duvar Kağıdı

Bu Ürünler Taş Desenli Duvar Kağıdına Göre Dezavantajları Aşağıdaki Gibidir.

 • Daha maliyetli bir ürün.
 • Ağır bir ürün nakliyesi de, duvar kağıdına göre masraflı oluyor.
 • Yapıştırılması için kalekim uygulanması gerekiyor. Bununla beraber derz dolgusu istiyor.
 • İşin ehli ustasını bulmak bazen sorun olabiliyor. Kendinizde yapmaya çalışabilirsiniz ancak yapıştırma harcı ile ilgili bilginiz olması gerekiyor.
 • Ağır olduğu için duvara yük yapıyor.
 • Kiracı olarak yaşadığınız bir yerde uygulanması gereksiz bir masraf gibi görünebilir. Ev sahibi bunun kişisel zevkiniz için olduğunu düşünerek size bu konuda yardımcı olmaz.
Tuğla Görünümlü Duvar Kağıdı Modelleri

Taş Desenli Duvar Kağıtlarını Kullanabileceğiniz Alanlar Nelerdir ?

Ev ve ticari alanların iç mekanlarındaki tüm duvarlarda kullanabilirsiniz. Sadece su ile temas halinde olan duvarlarda suya dayanıklı olan vinil özellikteki duvar kağıdı modelleri tercih etmeniz gerekmektedir. Bu duvar kağıtları diğer kağıtlara göre daha dayanıklıdır. Ayrıca silinebilir duvar kağıdı olarak da geçmektedir.

Taş Görünümlü Duvar Kağıdı

Tv Ünitesi Arkası Taş Desenli Duvar Kağıtları

Şüphesiz taş görünümün ülkemizde en çok tercih edildiği alanlardan birisi tv ünitesi arkasıdır. Burada en kullanışlı ve basit olarak tercih edebileceğiniz üründe taş görünüme sahip duvar kağıdıdır. Hem uygulaması oldukça kolay, hem de maliyeti düşük olduğu size istediğiniz taş görünümüne cazip bir şekilde elde etmenize imkan sağlar.

Taş görünüm yanı sıra farklı tuğla görünümlü duvar kağıdı modelleri de mevcuttur. Renkli modellerden ziyade daha orta tonlardaki modelleri tercih ederseniz dekorasyonunuz için daha iyi olur. Ayrıca tv izlerken sizin odak noktanızın dağılmasına neden olabilir. Sizler için Tv ünitesinde kullanabileceğiniz taş desenli duvar kağıdı modelleri paylaştık.

Taş Duvar Kağıdı Modelleri
Taş Desenli Yapışkanlı Duvar Kağıdı
Taş Desenli Duvar Kağıtları
Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

Taş Desenli Duvar Kağıdı(3 Boyutlu)

Ortaya çıkan görüntünün daha gerçekçi olması için 3 boyutlu duvar kağıdı modellerini tercih etmeniz daha etkileyici sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Bu duvar kağıdı modellerinin diğerlerinden en büyük farkının düz bir görünüm yerine taş görünümüne derinlik kazandıran gölgelerin olmasıdır. Birbirini tekrar eden sıkıcı taş görsellerinin yerine farklı ebatlardaki taşların aralarında gölgeler ile üç boyutlu bir görünüm elde edilir. 3d duvar kağıtları duvara uygulandığında gerçek taş döşenmiş hissini çok iyi bir şekilde yansıtır.

Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri
Taş Desenli Duvar Kağıdı
Taş Desenli 3 Boyutlu Duvar Kağıdı
Patlatma Taş Duvar Kağıdı

Kendinden Yapışkanlı Taş Desenli Duvar Kağıdı

Bildiğiniz üzere duvar kağıtları tutkal ile duvara yapıştırılmaktadır. Ancak bu biraz zahmetli ve deneyim isteyen bir işlemdir. Ne kadar tutkalın yapıştırılacağının bilinmesi ve duvar kağıdının yanlış bir şekilde hava kabarcığı kalmadan duvara yapıştırılması gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra tutkalın fazla sürülmesi ile duvar kağıdın kayarak istenmeyen buruşuk bir görünüme dönüşmesi durumu vardır.

Bu nedenle firmalar kendisinden yapışkanlı taş desenli duvar kağıdı modelleri üretmektedir. Bu modeller aynı sticker gibi arkasındaki kağıdının sökülmesi ile tutkallı olan kısmının duvara yapıştırılması ile uygulanmaktadır. Kendinden yapışkanlı duvar kağıtlarının en büyük avantajı, belirlenen çizgiye ilk yapıştırma işlemi yapıldıktan sonra arkasındaki tutkallı kısmı koruyan kağıdının yavaş bir şekilde sökülmesi ve sonrasında hava kabarcığı kalmayacak şekilde hava alma aparatı ile yavaş bir şekilde duvara yapıştırılarak uygulanmasıdır.

Kabartmalı Tuğla Duvar Kağıdı
Gri Tuğla Desenli Duvar Kağıdı
Eskitme Taş Desenli Duvar Kağıdı

Kabartmalı Taş Desenli Duvar Kağıdı

Bu ürünler 3 boyutlu duvar kağıdı modelleri ile aynı özellikleri taşımaktadır. Kabartmalı görünmeleri için üç boyutlu efekt uygulanmaktadır. Duvar kağıtları digital yazıcılar yardımı ile üretilmektedir. Yüksek çözünürlüğe sahip resimleri duvar kağıdı olarak üretebilirsiniz. Tasarımcılar en gerçekçi görünümü elde etmek için kabartmalı yani çıkıntılara sahip duvar kağıdı görüntülerini grafik programları ile çizmektedirler. Sonrasında ise dijital yazıcılardan duvar kağıdı haline getirilmektedir.

Duvar Kağıdı Taş Desenli

Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

Duvar dekorasyonunda kullanabileceğiniz farklı taş görünümlerine sahip en iyi duvar kağıdı modellerini bir araya getirdik. Salon duvarlarında yada oturma odası duvarlarında taş görünüme sahip duvar kağıtlarının uygulandığında nasıl bir görüntü ortaya çıkardığını görmek için modelleri inceleyebilirsiniz.

Doğal Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri
Doğal Taş Desenli Duvar Kağıdı Modeli
Doğal Taş Desenli Duvar Kağıdı
Çakıl Taşı Desenli Duvar Kağıdı
Çakıl Taşı Duvar Kağıdı
3 Boyutlu Duvar Kağıdı Tuğla
3 Boyutlu Doğal Taş Desenli Duvar Kağıtları

You may also like...