Bahçeniz İçin En Güzel 40 Bahçe Kamelyası Modeli

Bahçe kamelya modelleri, yaz aylarının vazgeçilmezleri arasındadır. Havaların ısınması ile birlikte evimizden çok bahçemizde vakit geçirmeyi istiyoruz. Ancak bahçemizde de güneşten etkilenmemek ve daha rahat keyifli vakit geçirmek için bir alana ihtiyaç duyarız. Kamelyalar bize bu imkanı en iyi şekilde sunmaktadırlar.

Bahçe kamelya modelleri arasında farklı özelliklere sahip olanlar mevcut. Pergola modellerine bu modeller arasında sayabiliriz aslında. Her ne kadar teknik olarak birbirlerinden farklı da olsalar aynı amaç için kullanılmaktadır.

Bahçe Kamelya Modeli 2020

Bahçe Dekorasyonunda Kamelyanın Önemi

Bahçe dekorasyonunda dekoratif objelerin önemli olduğu kadar zaman geçirmek için yapılan yapılarından önemli bir yeri vardır. Bahçe kamelya modelleri bu yapıların içindeki en önemlilerinden birisidir. Dekoratif görüntüsünün yanı sıra tüm aileyi bahçede bir araya toplaması. Yaz aylarında ailecek birlikte geçen yemekler ve keyifli saatlere ev sahipliği yapmaktadır.

Misafirlerinizi evinizin bahçesinde keyifle ağırlayabileceğiniz çay ve mangal partileri düzenleyebileceğiniz alanı size sunar. Evinize ve bahçenize değer katar. Evinizde daha fazla zaman geçirmenizi sağlar ve bahçenizle geçirdiğiniz zaman doğa ile geçirdiğiniz zaman demektir. Bu durum çoçuklarınız için önemli bir yere sahiptir.

Bahçe Kamelya Modelleri 2020

Kamelya Modelleri

Çok farklı bahçe modeller mevcuttur. Bunun nedeni ise el emeği yapılıyor olmasıdır. İstediğiniz görsele göre kamelya modeli yapılabilmesi mümkündür. Bahçe kamelya modelleri genellikle ahşap malzeme kullanılarak yapılmaktadır. Çatısında ise yağmurdan etkilenmemesi için şıngıl çatı kaplama kullanılarak suya karşı olan direnci artırılmaktadır.

Kamelya modellerinin zemininde kullanabileceğiniz farklı ürünler vardır. Bunlardan en yaygın olanları ise traverten yer döşemesi ve kompozit ahşap deck ürünleridir. Tabi çok fazla harcamada yapmadan da zemini güzel bir hale getirebilirsiniz. Bahçe yer taşı olarak satılan ürünlerde mevcut. Kayrak taşı ve türevlerini zeminde kullanabilecek hallerini peyzaj taşı satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Sizler için en çok beğendiğimiz bahçe kamelya modellerini bir araya getirdik. Modelleri ilham almak için kullanabilir ve kamelya ustalarına referans olması için gösterebilirsiniz.

Bahçe Kamelya Modelleri 2020
Bahçe Kamelya Örnekleri

Kamelya Fiyatları

Fiyatlar seçtiğiniz modele göre farklılık göstermektedir. Fiyatı etkileyen başlıca temel faktörler vardır. En temellerinden birisi kamelyanın kaç m2 alana sahip olacağıdır. Bu malzemelerin miktarını belirleyen ana etkenlerden birisidir. Kullanacağınız ahşap malzemenin mutlaka fırınlanmış ve suya karşı dayanıklı olmasına dikkat ediniz. Fırınlamış ahşap ürünler ağacın öz suyunun alınıp kimyasal işlemden geçirilerek uzun yıllar dayanıklı olmasını sağlamaktadır. İçerisinde ahşap kurusu yaşamasına engeller.

Çatıda kullanılacak çatı kaplama malzemesinin kalitesi ve kamelyanın çatı figurü fiyatı etkilen etkenlerdendir. Ayrıca kamelyanın zemininde kullanılacak su basma ve üstündeki zemin için seçeceğiniz yer döşemesi ürünü kamelya fiyatını değiştiren etkenlerden birisidir.

Kamelya fiyatları bu nedenle net bir şekilde verilmemektedir. Kişinin önce uygun bir örneği beğenmesi ve nerede hangi malzeme kullanılacağını belirtmesi gerekmektedir.

Bahçe Kamelya Örnekleri
Bahçe Kamelya Pergola Modelleri
Bahçe Kamelyası Modeli
Bahçe Kamelyası Modelleri
Bahçe Pergola Modelleri
Bahçe Pergola Örnekleri
Bahçe Pergolası Modelleri
Bahçe Pergolası Modelleri
En Güzel Bahçe Kamelya Modeli
En Güzel Bahçe Kamelya Modelleri

You may also like...