Bahçenizi Güzelleştirecek Bahçe Dekorasyonu Fikirleri

Bahçe dekorasyonu fikirleri, havaların ısınması ile birlikte tekrar gündemimiz haline gelmeye başladı. Nitekim geçirdiğimiz pandemi dönemi bahçelerin daha değerli alanlar olmasına neden oldu. Sonuç olarak evinin bahçesi olanlar, olmayanlara karşı daha keyifli vakit geçirme fırsatını yaşadı. Bahçelerinizde daha keyifli vakit geçirmeniz için harika bahçe dekorasyonu örneklerini bir araya getirdik. Zira bahçeniz için kendin yap fikirlerini de sizinle paylaşmak istiyoruz.

Kendin yap bahçe fikirleri, bahçenizde keyifle zaman geçirmeniz için hobi olacağı gibi ihtiyacınız olan ürünleri geri dönüşüm yoluyla yapmanız için güzel bir fırsat. Ayrıca kendinizin yaptığı ürünleri sevdikleriniz ile kullanmanız size tatlı bir anı kazandıracaktır. Bunların yanı sıra bahçeniz için tercih edebileceğiniz farklı ürünleri sizlerin için bir araya getirdik.

Farklı Materyalleri Kullanarak Yapabileceğiniz Harika Bahçe Yolu Fikirleri

Bahçe yolları, bahçeler için oldukça önemlidir. Zira bahçede keyifle dolaşmanız için iyi bir bahçe yoluna ihtiyacınız var. Ancak bahçe yolunun sağlam olması için illa beton olması gerekmiyor. Nitekim bazı standartları sağlaması yeterli olacaktır. Yağmurlu havalarda çamur olmaması, kar yağdığında buz tutup kaygan olmaması bunların en önemlileridir. Bunların yanı sıra bahçe yolu, bahçe dekorasyonu için önemli bir yere sahiptir. Misafirleriniz bu yolu kullanarak bahçenize ve evinize gelecektir. Sonuç olarak ilk izlenim ve karşılama her zaman önemlidir. Daha fazla bahçe yolu fikri için deccors.com/bahce-yolu-fikirleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Taştan Bahçe Yolu Yapımı
2020 Bahçe Yolu Fikirleri
Taştan Bahçe Yolu Yapımı
Taş Bahçe Yolu Fikirleri 2020
Bahçe Yolu Fikirleri 2020
Bahçe Yolu Fikirleri
Bahçe Yolu Kalıbı
Bahçe Yolu Taş

Bahçe Dekorasyonu Konforda Saklıdır Bahçe Mobilyaları ile Bahçenizde Konforu Sağlayın

Bahçe mobilyalarını bahçenizde keyifle zaman geçirmeniz için oldukça önemlidir. Bahçeniz için mobilya tercihinde bulunurken uzun yıllar dayanıklı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Zira bahçe ile evin içi aynı standartlarda değildir. Bu nedenle bahçenizde tercih edeceğiniz mobilyaların mutlaka suya ve güneşe karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Sonuç olarak bahçede kapalı alanda dahi olsa su ile temas etme riski vardır. Bu nedenden dolayı bahçe mobilyası olarak rattan mobilyalar daha çok tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra ahşap bahçe mobilyaları da bahçe için ideal ürünlerdir.

Bahçe mobilyalarının daha dekoratif görünmesi için bahçenizdeki çiçekler ile uyumlu renklerde kırlent seçimi yapabilirsiniz. Zira tercih edeceğiniz kırlentleri mevsimlere göre kategorize edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse sonbahar için solmuş yaprak rengi ile uyumlu pantone renkleri tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında ise marina havasını bahçenizde yaşatacak mavi ve beyaz renkleri tercih edebilirsiniz. Daha fazla model için deccors.com/bahce-mobilya-modelleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Evinizin Sınırlarını Belirlemeniz İçin Harika Bahçe Çiti Fikirleri

Bahçe çitleri evinizin sınırlarını belirlemektedir. Bunun yanı sıra bahçe dekorasyonu içinde harika fırsatları size sunar. Bahçe çitlerini asma çiçeklikler yardımı ile harika çiçek yetiştirme alanı haline getirebileceğinizi unutmayın. Bunun yanı sıra bahçe çitleriniz, bahçe sarmaşıkları için harika tutunma alanı yaratır. Yem yeşil bir bahçe peyzajı için size yeni fırsatlar sunar.

Ferforje Bahçe Çiti ile Güvenliğini İlk Sıraya Alın

Bahçelerinde güvenliğini önemseyenlerin ilk tercihidir. Ferforje çitler ahşap çitlere göre daha sağlamdır. Bunun yanı sıra daha geniş model seçeneği mevcuttur. Ayrıca ferforje bahçe kapıları ile çitleri birlikte kullanabilirsiniz. Ayrıca bahçe ışıklandırmaları için ferforje bahçe çitlerinden faydalanabilirsiniz. Evinizin etrafını ışıklandırmak için ferforje çitlere askılı bahçe aydınlatmaları monte ettirebilirsiniz. Daha fazla model için deccors.com/ferforje-bahce-citi yazımızı inceleyebilirsiniz.

2020 Ferforje Bahçe Çiti Modelleri
Bahçe İçin Ferforje Bahçe Çiti
En Güzel Ferforje Bahçe Çiti Modeli
Ferforje Bahçe Çiti Modelleri 2020
Ferforje Bahçe Çiti
Ferforje Bahçe Çiti Örnekleri
Ferforje Bahçe Çiti Modeli

Bahçe Peyzajının Vazgeçilmeyi Ahşap Bahçe Çiti

Ahşap bahçe çitleri geçmişten bugüne bahçelerin güvenliği ve dekoratif görünümü için tercih edilmektedir. Nitekim ahşap çitler daha çok çiftlik evlerinde sık tercih edilir. Fiziksel bir hasara karşı güvenlik sorunu olmayan, mahremiyet sağlaması içi uygulanır. Ahşap çitler genellikle beyaz renk olarak tercih edilir. Yeşil ile beyaz renk harika bir uyum sağlamaktadır. Daha fazla bahçe çiti modeli için deccors.com/ahsap-bahce-citi yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ahşap Bahçe Çiti Modeli
Ahşap Bahçe Çiti Modeli
Beyaz Ahşap Bahçe Çiti Modelleri
Beyaz Ahşap Bahçe Çiti Modeli
Beyaz Ahşap Bahçe Çiti
Ahşap Bahçe Çiti Resimleri
Ahşap Bahçe Çiti Modeli
Ahşap Bahçe Çiti Örnekleri 2021

Bahçenizin Çizgisini Çim Duvar ile Yeşillendirin

Çim duvarlar özellikle site bahçe kültüründe harika bir seçimdir. Zira evlerin birbirine çok yakın olduğu durumlarda bahçe çitleri anlamsız olabilir. Çim duvarlar mahremiyetinizi korumanız için size önemli katkı sağlamaktadır. Nitekim çim duvar ile bahçenizin daha dekoratif görünmesini sağlayabilirsiniz.

Çim Duvar Modelleri 2020
Bahçe Çim Duvar Örnekleri
Bahçe Çim Duvar Modelleri
Çim Duvar Modelleri
Çim Duvar Modeli
Bahçe İçin Çim Duvar Modelleri
Çim Duvar Bahçe İçin

Bahçe Dekorasyonu İçin Doğal Taş Bahçe Yer Döşemesi Traverten

Bahçe taş yer döşemesi denildiğinde akla ilk gelen seçeneklerden birisidir. Zira villa bahçe dekorasyonunda sıkça tercih edilmektedir. Traverten zeminler doğal görünümü ve farklı döşeme seçenekleri ile bahçenize değer katmaktadır. Ayrıca havuz kenarı gibi alanlarda da sıkça tercih edilmektedir. Daha fazla traverten bahçe yer döşemesi için deccors.com/traverten-bahce-yer-dosemesi yazımızı inceleyebilirsiniz.

Traverten Yer Döşemesi
Traverten Bahçe Yer Döşemesi
Bahçe Taş Yer Döşemesi Fikirleri
Bahçe Taş Yer Döşemesi
Bahçe Yer Döşemesi Modelleri

Bahçenizi Geceleri de Görünür Hale Getirin Yaz Gecelerini Keyifle Geçirin

Geceleri iyi bir şekilde görünmeyen bir bahçe dekorasyonu anlamsızdır. Zira kış bahçesi dekorasyonu yapmıyorsanız, bahçenizde genellikle yaz aylarında zaman geçireceksiniz demektir. Nitekim yaz aylarının en güzel zamanları gecelerdir. Aileniz ile serin yaz gecelerini keyifle geçirmeniz için bahçenizi görünür kılmanız gerekmektedir. Bahçe aydınlatması ile bahçelerini daha görünür hale getirin.

Ahşap Bahçe Yer Döşemesi İsteyenlerin İlk Tercihi Kompozit Deck

Bahçelerin vazgeçilmeyen yer döşemesi tercih ahşap deck ve kompozit deck ürünleridir. Bir çoğumuz bahçesinin yer döşemesi olarak ya ahşap görünümü yada taş görünümü istemektedir. Ahşap tercihinde bulunanlar için en ideal tercih kompozit deck ürünleridir. Ayrıca bu ürünleri balkon yer döşemesi olarak kullanabilirsiniz. Daha fazla modeli incelemek için deccors.com/kompozit-ahsap-deck yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kompozit Ahşap Deck
Kompozit Ahşap Deck Fiyatları
Kompozit Ahşap Deck Modelleri 2019
Kompozit Ahşap Deck Uygulama
Kompozit Deck Modelleri
Balkon Kompozit Deck Modelleri

Bahçe Dekorasyonu İçin Vazgeçilmeyen Klasik Ferforje Çiçeklikler

Ferforje çiçeklikler geçmişten günümüze gelen çiçeklik modelleridir. Ferforje ürünler geniş motif seçeneği olması ile bilinirler. Demir işçiliği uzun yıllardır hayatımızda varlığını sürdürmektedir. Bu nedenle kültürlerin kendilerine ait motif ve modelleri mevcut. Ülkemiz ferforje işçiliği konusunda oldukça iyidir. Ferforje çiçeklik modelleri balkon ve bahçelerde sıklıkla tercih edilmektedir. Diğer modelleri incelemek için deccors.com/ferforje-ciceklik-modelleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ferforje Çiçeklik Modelleri 2020
2020 Ferforje Çiçeklik Modelleri
Balkon Çiçeklik Modelleri Ferforje
Cam Balkon Ferforje Çiçeklik
Ferforje Çiçeklik Modelleri
Ferforje Bahçe Çiçeklik

Bahçenizde Suyun Sesiyle Rahatlamanızı Sağlayan Bahçe Şelalesini Tercih Edin

Bahçe peyzaj dekorasyonu için harika görünüm kazandıran bahçe şelalesi aynı zamanda rahatlamanızı sağlayacaktır. Zira bahçelerimizde nefes almak ve rahatlamak isteriz. Su sesinin insana ne kadar iyi geldiğini hepimiz biliriz. Bahçenizin dekorasyonu için doğal bahçe şelalerini tercih ederek, bahçenizin efsaneleşmesini sağlayabilirsiniz. Görenlerin çok hoşuna gideceği bahçe şelalesi modelleri için deccors.com/bahce-selalesi/ inceleyebilirsiniz.

Bahçe İçin Su Şelalesi
Bahçe Şelalesi Havuz Modelleri
Bahçe Süs Şelalesi Tasarımları
Bahçe Süs Şelalesi
Bahçe Süs Havuzu Şelalesi
Dogal Bahce Selalesi Peyzaj Tasarimi

Bahçe Kamelyası Gölge Alan Yaratın, Güneşin Size Engel Olmasına İzin Vermeyin

Bahçe kamelyaları size hava olaylarından etkilenmemeniz için güvenli olan yaratır. Aynı zamanda yaz aylarının güneşli gündüzlerinde bahçenizde keyifle oturabileceğiniz alanları size sunar. Bahçe kamelyası için genellikle ahşap ürünler tercih edilir. Bahçenizde yeterli alana sahipseniz mutlaka bir bahçe kamelyasına sahip olmanız gerekmektedir. Sizler için harika modelleri bir araya getirdiğimiz yazımızı deccors.com/kamelya-modelleri göz atabailirsiniz.

Bahçe Kamelyası Modelleri
Bahçe Kamelyası Modeli
En Güzel Bahçe Kamelya Modeli
Bahçe Kamelya Modelleri 2020
Bahçe Kamelya Örnekleri
Bahçe Kamelya Modelleri 2020
Bahçe Pergola Modelleri
Bahçe Pergola Örnekleri

You may also like...