Farklı Materyaller İle Yapılmış Bahçe Yolu Fikirleri

Bahçe yolu fikirleri, bugün sizler ile beraber inceleyeceğimiz dekorasyon fikirleri arasında yer alıyor. Müstakil evi olanlar için bahçe demek evin diğer tüm kısımlarından daha önemli belkide. O evde yaşamalarının en büyük etkenlerinden birisi şüphesiz bahçesinin olmasıdır.

Bahçe Yolunun Önemi

Günümüzde bahçe dekorasyonu konusunda çok farklı fikirleri kullanıyoruz. Bahçe yolu fikirleri de bahçe dekorasyonu yaparken dikkat etmemiz gereken etkenlerden birisi haline geldi. Bahçeniz cennetten bir köşe olabilir. Ancak ona giden yol çamur ve balçıktan geçilmiyorsa insanların gözünde büyük bir hayal kırıklığı olacaktır.

Bu nedenle bahçenizde iyi bir bahçe yolu düzenlemesi yapmanız gerekmekte. Bahçenizdeki çiçeklerinizin bakımı yaparken yada misafirlerinizi bahçenizi gezdirirken ve evinize gelirken ki ilk izlenim oldukça önemlidir. Sizler için bahçenizin yolunu yaparken ilham alabileceğiniz farklı ve dekoratif bahçe yolu fikirlerini bir araya getirdik.

Bahçe Yolu Fikirleri

Bahçe yolunu farklı malzemeler kullanarak yapabilirsiniz. Bahçe yolunda en çok taş kullanılmaktadır. Farklı doğal taşlar kullanılarak bahçe yolu yapabilirsiniz. Roma döneminden bize kalan mozaik sanatını kullanarak bahçenizde küçük taşlar ile mozaik bahçe yolu yapabilirsiniz.

Bahçe Yolu Fikirleri

Bahçe taşı kullanımdan daha sonra ahşap kullanarak bahçe yolu yapmakta oldukça çok tercih edilen bir fikirdir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli etken ise kullanılacak ahşabın fırınlanmış olmasıdır. Fırınlama işlemi ile ahşabın içinde öz suyu kurutulur ve suya dayanıklılığını artırmak için bir takım işlemlerden geçirilir.

Bahçe yolunda kullanacağınız ahşaplar mutlaka bu tarz işlemlerden geçirilerek suya karşı dayanıklılık kazandırılmalıdır. Aksi takdirde zaman içerisinde yağmur suyundan etkilenerek çürüyecektir.

Ahşap Bahçe Yolu
Odundan Bahçe Yolu Fİkirleri

Bahçe yolu dekorasyonu yaparken illa düzenli olarak sıralanan taşlar kullanmak zorunda değilsiniz. Farklı ebatlardaki yazsı kayrak taşlarını da bahçenizin yolunda kullanabilirsiniz. Bu taşların arasına daha küçük taşlar kullanarak çamur oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Doğal Taş Bahçe Yolu

Bahçe yolu fikirleri arasında en çok dikkat çekenler arasında büyük taşlar kullanılarak yapılan bahçe yolu fikirleri var. Bu taşları, doğal taş satan yerlerden satın alabilirsiniz. Genelde kayrak taşı tarzında doğal taşların istenilen ölçülerde kırılması ile bu taşlar üretilmektedir. Bazı taş ocaklarında bu taşlar oldukça değersizdir. Yaşadığınız yerde biraz araştırma sonucunda belkide bu taşları sadece taşıma ücretine sahip olabilirsiniz.

Doğal Taş Bahçe Yolu Fikirleri

Bahçe yolunda isterseniz kalıp kullanarak beton dökebilirsiniz. Ülkemizde bu kalıbı satan taşmatik adında bir firma var. https://tasmatik.com/ adresinden kendi ürünlerini satın alabilirsiniz. N11 linki için tıklayın. Ancak aynı ürünü isterseniz kendi imkanlarınız ile ahşaptan da yapabilirsiniz. İnşaatlar halen kalıplar ahşap kullanılarak yapılmaktadır. Betonun kolay bir şekilde çıkması için yağlamayı unutmayın.

Bahçe Yolu Kalıbı
Bahçe Yolu Modeli
Bahçe Yolu Örnekleri
Bahçe Yolu Dekorasyonu
Bahçe Yolu Fikirleri 2020
Bahçe Yolu Dekorasyonu
Bahçe Yolu Fikirleri
Bahçe Yolu Modelleri 2020

Bahçe yolunda kullandığınız ahşabın arasına taşlar ile dekoratif bir görüntü ve sağlamlık katabilirsiniz. Bunun yanı sıra doğal bir görünüm için bahçe taşı uygulamanıza çim tohumları ekleyerek taşların toprağa daha sıkı oturması ve yeşil bir görünüm elde etmek için çim dikebilirsiniz.

Bahçe Yolu Modelleri 2020
Bahçe Yolu Fikirleri 2020
Bahçe Yolu Örnekleri
Bahçe Yolu Örnekleri 2020
Bahçe Yolu Örnek Dekorasyonu
Bahçe Yolu Örnekleri 2020

You may also like...