Daha Güzel Perde Dekorasyonu İçin 30 Fon Perde Modeli

Fon perde modelleri, perde dekorasyonu konusunda önemli bir yere sahiptir. Son zamanların dekorasyon trendleri arasında fon perde seçimi oldukça yaygın olarak kendisini göstermektedir. Günümüzde perde seçimi yaparken sadece tül perde ve güneşlik kullanımı çok sade olarak karşılanmakta. Mutlaka bu ikiliyi daha güzel gösterecek bir dokunuş gerekmektedir.

Farklı dekorasyon fikirlerine uyum sağlayacak fon perde modellerini kolayca bulabilirsiniz. Fon perdeni kullanım amacı tamamen dekoratif görüntüyü tamamlamak üzerinedir. Farklı perde kombinasyonları ile kullanımı mümkündür. Genelde tül perde ve güneşlik perde ile beraber sık kullanılmaktadır. Pencerenin sağ ve sol kenarlarında olacak şekilde, pencerenin kullanımı engellemeden aksesuar olarak kullanılan perde çeşitidir.

Fon Perde Modelleri

Fon Perde Çeşitleri

Tül ve kumaş kullanılarak elde edilen iki farklı fon perde çeşidi mevcuttur. Fon perdeler pencerenizin yapınıza uygun bir şekilde kullanılmalıdır. Bu nedenle fon perde seçimi yaparken mutlaka doğru ölçüleri aldığınızdan emin olun. Eğer ölçü alma konusunda bilgiye sahip değilseniz bir bilenden yada satıcıdan yardım isteyin.

Fon perdeyi istediğiniz farklı senaryolara göre ayarlamak sizin elinizde. İsterseniz hiç açmadan kullanabilirsiniz. İsterseniz kurdele ile bağlayarak istediğiniz zamanlar fon perdeyi açarakta kullanabilirsiniz. Ancak asıl amacının dekoratif görüntü olduğunu unutmayın. Tek başına kullanımı çok mantıklı değildir.

Stor perde modelleri ile de Fon perdeyi çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Stor perde diğer perdelere göre daha kullanışlıdır. Ancak çok dekoratif bir görüntüsü yoktur. Bu eksikliği fon perde ile tamamlayabilirsiniz. Bir çok evde bu kullanım oldukça yaygındır. Stor perde ile birlikte oldukça güzel bir ikili olmaktadır.

Modern Fon Perde

Fon Perde Modelleri

Fon perde modelleri, dekorasyon tarzlarına göre farklılık göstermektedir. Modern, vintage yada klasik dekorasyon tarzına uygun fon perde modeli bulabilirsiniz. Günümüzde farklı trendlerde fon perde kullanımı mevcuttur. Özellikle klasik salon dekorasyonu fikirleri arasında önemli etkenlerden birisi fon perdedir. Salonun atmosferini tamamlamak konusunda fon perdelerin üstüne yoktur.

Kumaş kullanımı sonucunda üretilmesi nedeniyle farklı desen ve renklerin geniş olduğu bir perde çeşitidir. Bu nedenle geniş model seçeneğine sahiptir. Fon perde kullanımında perde askılığı detayı oldukça önemlidir.Eğer imkanınız var ise mutlaka seçtiğiniz modele uygun güzel perde askılığı seçmeye özen gösterin. Fon perdeyi normal korniş ile kullanmak havasını söndürecektir.

Fon Perde Askılığı
https://www.hepsiburada.com/li-nadora-ahsap-rustik-250cm-ceviz-p-HBV00000CG925?magaza=Linadora&wt_gl=cpc.6820.shop.nelk.ev-tekstil-ssc

Eğer klasik bir fon perde dekorasyonu elde etmek istiyorsanız ahşap perde askılığı ile bu detayı daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Küçük bir ayrıntı gibi gözükse de istediğiniz sonuca ulaşmanız ve dekorasyon bütünlüğünü sağlamanız açısından önemli bizce önemli bir detay.

Fon Perde Ahşap Askılık Modeli
https://www.hepsiburada.com/perdejim-ceviz-ahsap-rustik-perde-askisi-rayli-rustik-borusu-100-cm-p-hbv00000qve94
Klasik Salon Dekorasyonu Perde Modeli
Fon Perde Renkleri

Fon perde modeli, kullanımında genelde sağ ve sol kenarda bağlanılan modeller kullanılsa da büyük salonları olanlar için daha güzel bir seçenek mevcut. Perdenin büklümlü bir şekilde kullanılması fon perde dekorasyonunda en iddialı modeller arasında yer almaktadır. Eğer sizde böyle bir kullanım düşünüyorsanız ölçüm sırasında bunu mutlaka söylemeniz gerekmektedir.

Salon Dekorasyonu Perde Modeli

Koltuk ve kırlentlerinizin rengi ile seçtiğiniz perde modelinin rengini kombin yapabilirsiniz. Zıt renkler yada birbiriyle uyumlu olan renkleri tercih edebilirsiniz.

Fon Perde Renkleri

Fon perdeniz ile ister tül perde isterseniz stor perde kullanabilirsiniz. Eğer renkli bir fon kumaşı seçmeyi düşünüyorsanız mutlaka içerisinde tül perde ile kullanmanızı öneririz. Tül perde beyaz renkli olduğundan dolayı renkli fon perdeniz ile iyi bir kombin olacaktır.

Tül Perde ve Fon Perde Kullanım Örneği

Modern dekorasyon modellerinde perde askılığının gözükmesi çok fazla istenen bir durum değildir. Genelde asma tavan yada kartonpiyer ile perdenin askılığı gizlenmektedir. Ancak Marin dekorasyon fikirleri gibi tarzlarda beyaz askılık ve mavi renkli fon perde kullanarak da modern bir kombin elde etmeniz mümkündür.

Modern Fon Perde Dekorasyonu
Klasik Salon Dekorasyonu Perde Modeli
Klasik Salon Dekorasyonu Perde Modelleri
Oturma Odası Dekorasyonu Perde Modeli

Fon Perde Fiyatları

Fiyatlar genelde tercih kumaşın kalitesine ve perdenin boyutuna göre değişim göstermektedir. İnternet üzerinden farklı sitelerde fon perde satışı yapılmaktadır. Ancak biz fon perde gibi ürünlerin mutlaka iyi bir şekilde ölçülmesinden yanayız. Eğer perde ölçümü konusunda bilgiye sahip değilseniz bilen birinden mutlaka destek almanız gerekmektedir.

Vivense modern modelleri içerisinde barındaran internet sitelerinden birisi. İstediğiniz tarzda ürünler mevcut. Uygun fiyatları fon perdelerde olduğunu inceledik. İncelemek için https://www.vivense.com/perdeler.html?str_urun_tipleri%5B0%5D=Fon göz atabilirsiniz.

Ucuz fon perde fiyatı arayanlar için başka bir önerimiz var. Oldukça uygun fiyatları olan ve perde konusuna yoğunlaşmış bir başka internet satış sitesi sezerlerperde.com/urunler/fon-perde adresinde istediğiniz modelde ürün bulabilirsiniz.

Yukarıdaki bir çok fotoğrafın sahibi ve üreticisi olan fon perde konusunda kendini kanıtlamış http://aslidokuma.com/ adresini de ziyaret etmeyi unutmayın.

You may also like...