Bahçeniz İçin Birbirinden Güzel 50 Bahçe Çiçeklik Fikri

Balkon çiçeklik fikirleri, havaların ısınması ile yavaş yavaş evlerimizin gündemi haline gelmeye başlayacak. Balkon ve teraslarında çiçek yetiştirmek için yeri olanların günümüzde ne kadar şanlı ve önemli bir değere sahip olduklarını daha iyi anladık. Ülkemizin ve dünyanın virüs ile mücadele ettiği bu günlerde balkonunda çiçekleri ile güzel zaman geçirenlerin ne kadar şanslı olduklarını düşünün. Sizde balkon ve terasınızı daha güzel hale getirmek için size önerdiğimiz çiçeklik fikirlerini değerlendirebilirsiniz.

Balkon ve terasımızda çiçek beslemek bizim için bir hobi olmanın ziyade aynı zamanda bir terapi diyebiliriz. Enerjimizi atacağımız ve bizi boş zamanlarımızı değerlendirmek için meşgul edecek bir ihtiyaç haline geldi. Sizler için balkon ve terasınız da uygulayabileceğiniz birbirinden güzel balkon çiçek fikirlerini bir araya getirdik.

Balkon Çiçeklik Fikirleri

Ferforje çiçeklik modelleri ile birden fazla saksıyı daha dekoratif bir biçimde balkon yada terasınız da çiçeklerini sergilemek için kullanabilirsiniz. Ferforje uzun ömürlü bir üründür. Demirin şekillendirilmesiyle yapılır. Yıllarca dayanabilir. Sudan etkilenmemesi için suyada dayanıklı boya ile boyanmaktadır. Bu nedenle yağmur altında kalsa dahi uzun yıllar kullanılabilir. Ancak mutlaka zaman içerisinde boyamanız gerekmektedir. Demir olması nedeni ile ağır saksılarınızı daha kaldırabilir. Rüzgardan etkilenmeden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Teras ve Balkon Çiçeklik

Balkonda Kullanabileceğiniz Çiçeklik Fikirleri

Eğer yakınlarınızda bir marangoz var ise terasınız da çiçeklerinizi farklı bir biçimde sergilemeniz için palet kullanabilirsiniz. Paletleri boyama işleminden sonra dik bir şekilde duvara yada köşeye koyabilir ve daha sonrasında saksılarınızı dik duracak şekilde bir kelepçe yardımı ile palete sabitleyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra marangozlardan dikey çiçeklik yapmasını da isteyebilirsiniz. Katları olacak şekilde dikey ahşap saksılar teras ve balkonlarda hem kullanışlı hemde dekoratif bir görüntüye sahiptir.

Geniş bir terasa sahipseniz ve büyük ağaç yetiştirmek istiyorsanız lastik tekerlekleri kullanabilirsiniz. Lastik tekerleklerin bir tarafına kapak yaparak terasınız da geniş gövdeli ağaçlar yetiştirebilirsiniz. Yada daha farklı olarak limon yada portakal ağacı gibi ağaçları da yetiştirebilirsiniz.

Balkon Çiçeklik Dekorasyonu

Eğer kendinizin hazırlayabileceği çiçeklik fikirleri arıyorsanız ayaklı ahşap stand ve askılı raflı çiçeklik modelleri sizin için güzel bir tercih olabilir. Koçtaş giderek masif plaka ve silinmiş kereste alarak çok kolay bir şekilde ahşap stand çiçeklik yapabilirsiniz. İnternet üzerinden satın almak isterseniz. https://www.koctas.com.tr/masif-raf-plakasi/p/2000011737 ve https://www.koctas.com.tr/ahsaplar/silinmis-keresteler/c/100001002 adreslerine göz atabilirsiniz.

Teras Çiçeklik Örnekleri

Ayaklı raflara sahip olan ahşap çiçeklik modelleri son zamanların ilgi çekici çiçeklik fikirleri arasında yer alıyor. Ahşap paneller ile kolayca yapabileceğiniz bu çiçeklik örneklerini isterseniz resmini göstererek marangoz arkadaşlara da yaptırabilirsiniz. Daha dayanıklı olmasını istediğinizde ferforje karkas ile çerçeveletebilirsiniz.

Balkon İçin Çiçeklik Modelleri
Balkon Kullanabileceğiniz Çiçeklik Modelleri
Çiçeklik Modelleri 2020
Çiçeklik Örnekleri 2020

Askılı çiçeklik modelleri terası olanlar için farklı dekoratif çiçeklik modeli. Terasınız cephe duvarlarında askılı çiçeklikleri montajını kolayca yapabilirsiniz. Kendin yap, projeleri ile kendinizde çiçeklik modelleri yapabilirsiniz.

En Güzel Çiçeklik Fikirleri

You may also like...