Ferforje Bahçe Çiti ile Bahçenizin Güvenliğini Sağlayın

Ferforje bahçe çiti, uzun yıllardır bahçelerin vazgeçilmez ürünlerinden birisidir. Gerek balkon korkuluklarında gerekse bahçe kapısı ve bahçe çiti olarak ferforje ürünler yıllarca kullanılmıştır. Bu ürünün uzun yıllar öncesinden günümüze gelmesinin bazı nedenleri var. Bu özellikleri beraber inceleyelim ve neden bahçe çiti olarak ferforje ürünler daha çok tercih ediliyor öğrenelim.

Ferforje Bahçe Çiti Dayanıklıdır.

Ferforje demir malzemenin şekillendirilmesi ile üretilmektedir. İstenilen ferfoje bahçe çiti modeline ve ebatlarına göre demir çubukların birbirlerine kenetlenmesi ile ferforje bahçe çiti üretilir. Bu nedenle oldukça dayanıklı ve dışarıdan gelebilecek müdahalelere göre direnç gösterebilmektedir.

Dışarıdan gelebilecek müdahalelere karşı olan bu dayanıklılığı ferforje çitlerin önemli özelliklerinden birisidir. Yere sağlam bir şekilde montajı yapılan ferforje çitler bahçenizi dışarıdan gelebilecek bir arabaya karşı bile koruyabilir. Eğer bahçenizde duvar yoksa ve çoçuklarınızın güvenli bir şekilde oynamasını istiyorsanız ferforje çitler ile bunu sağlayabilirsiniz.

Ferforje Bahçe Çiti
2020 Ferforje Bahçe Çiti
Ferforje Bahçe Çiti Modeli

Geniş Model Seçeneğine Sahiptir

Ferforje demirin şekillendirilerek daha güzel bir görüntü sağlanması için üretilmektedir. Düz bir demir parçası yerine farklı şekiller uygulanarak daha dekoratif bir ürün haline getirilir. Bu nedenle ferforje bahçe çitlerinde oldukça geniş model seçeneği mevcuttur. Farklı desenlerin bir araya gelmesi ile birlikte birden fazla model yapılabilmektedir. İstendiğinde bu modeller birbiriyle uyumlu bir şekilde uygulanmaktadır.

Ferforje Bahçe ve Balkon Çiti
Ferforje Bahçe Çiti Fiyatları
Ferforje Bahçe Çiti Örnekleri
Ferforje Bahçe Çiti Resimleri

Boyanabilir Bahçe Çiti

Ferforje çitler, boyanabilir durumdadır. Genelde siyah renk tercih edilmektedir. Ancak istenildiğinde farklı renkler ile de kullanılabilir. Yağlı boya dediğimiz boya ile ferforje çitleri kolayca boyayabilirsiniz. Ferforje çitler mutlaka boyanmalıdır. Zaman içerisinde yağmur suyundan etkilenip demirin küflenmemesi ve çürümemesi için belirli aralıklarda koruyucu boya işlemi yapılmalıdır. Özellikle deniz kenarına yakın olan bölgelerde korozyon daha sık görülür bu nedenle bahçe çitlerini boyamanız tavsiye edilir.

Bahçe Çiti Modelleri Ferforje
Bahçe İçin Ferforje Çit
Ferforjeden Bahçe Çiti Modeli
Bahçe Çiti Modelleri 2021
Ferforje Bahçe Çiti Modelleri

Bahçe Duvarı ile Beraber Kullanılabilir

Ahşap yada plastik bahçe çitleri bahçe duvarı ile birlikte kullanılmaya çok müsait değildirler. Bazı plastik çitler bahçe duvarına montaj olabilse de sadece görünüm amaçlı olarak kullanılmaktadır. Dayanıklılık ve güvenlik için çok tercih edilmemektedirler.

Ferforje çitler, bahçe duvarının üzerine yükseltme ve görünüm için kullanılabilir. Yada dışarıyı görmek isteyeceğiz bir duvarda yardım bahçe duvarı üstüne korkuluk gibi bahçe çiti kullanabilirsiniz.

Bahçe Çiti Modelleri 2021
Ferforje Bahçe Çiti Modelleri 2021

Farklı Ebatlarda Üretimi Yapılabilmektedir

Ferforje çitler farklı boyutlarda üretimi yapılabilmektedir. Sizin ihtiyacınız olan uzunluk ve yüksekliği göre üretimi yapılır. Seçtiğininiz modelin ağırlığına göre taşıyıcı iskelet yapısı oluşturulur. Özellikle fabrika yada depo gibi alanların dış cephelerinde bu özelliği nedeni ile sıkça ferforje çitleri görebilirsiniz.

Ferforje Bahçe Çiti Modelleri 2020
2020 Ferforje Bahçe Çiti Modelleri
2021 Bahçe Çiti Modelleri

Sağlam ama Esnek Bir Bahçe Çiti

Her ne kadar ham maddesi ne kadar demir olsa da ferforje çitler farklı açılarda kullanılabilecek şekilde şekillendirilebilir. Ahşap yada plastik çitlerde bu durum biraz daha zordur. Ahşap çitlerde bu tarz işlemleri yapmak maliyetli ve zahmetlidir. Plastik bahçe çitlerinde ise üretim bandının buna uygun olması gerekir. Ancak her bahçede kendi özgün ebatları ve açı oranları olacağı için böyle bir üretim mümkün değildir. Bu nedenle bu tarz özel açı gerektiren işlemlerde ferforje çitler daha kullanışlıdır.

2021 Ferforje Bahçe Çiti Örnekleri

Ferforje Bahçe Çiti Modelleri

Bahçesine ferforje çit yaptırmak isteyenler için birbirinden güzel ferforje çitleri bir araya getirdik. İlham almanız ve fikir edinmeniz açısından ne kadar çok bahçe çiti modelini incelerseniz istediğiniz sonuca ulaşmanız daha kolay olur. Size tavsiyemiz önce nasıl bir bahçe çiti modeli istediğinizin kararı verin ve sonrasında ürünü ve uygulamayı yapacak usta ile birlikte uygulamaya yapacağınız bahçenizin yerine ölçü olarak beğendiğiniz yapılıp yapılmayacağını öğrenin.

Ferforje Bahçe Çiti Modeli
2021 Bahçe Çiti Modeli
Ferforje Bahçe Çiti Modeli
Ferforje Bahçe Çiti Resimleri
Ferforje Bahçe Çiti Resimleri
Ferfore Bahçe Çiti Örnekleri 2020
Ferforje Bahçe Çiti Modelleri 2021
Ferforje Bahçe Çiti Modelleri 2020
Ferforje Bahçe Çiti Modelleri
Ferforje Bahçe Çiti
Ferforje Bahçe Çiti Örnekleri
En Güzel Ferforje Bahçe Çiti Modeli
Bahçe İçin Ferforje Çit Modelleri
En Güzel Ferforje Bahçe Çiti Modelleri
Bahçe İçin Ferforje Çit
Bahçe İçin Ferforje Bahçe Çiti Modelleri

Bahçe Dekorasyonunda Çit ve Bahçe Kapısı Uyumu

Bahçe dekorasyonunda bahçe çiti ve bahçe kapısının aynı model olması daha uyumlu bir görünüm elde etmenizi sağlamaktadır. Bahçe kapısında öncelik güvenlik olacağı için genelde demir malzemeden ürünler tercih edilmektedir. Ferforje bahçe kapısı ile beraber çitleride kullabilir ve bahçenizde uyumlu bir görünüm sağlayabilirsiniz.

2021 Bahçe Çiti Modeli
Bahçe Çiti Ferforje Modelleri 2020
Bahçe Çiti Modelleri 2020
Bahçe İçin Ferforje Bahçe Çiti
2020 Ferforje Bahçe Çiti Modelleri
2020 Ferforje Bahçe Çiti Modelleri

You may also like...