Yeşilin Farklı Bir Tonu Olan 35 Petrol Yeşili Duvar Rengi

Petrol yeşili duvar rengi özellikle son zamanların trend duvar renkleri arasında kendini sıkça göstermektedir. Günümüzde daha önceden tercih edilmeyen duvar renklerinin farklı tonlarının sıkça kullanıldığını görmekteyiz. Bunun en büyük nedenlerinden birisi artık farklılık istenmesinden kaynaklanmaktadır. Yıllarca kullandığımız şampanya rengi yada pudra rengi duvarlar artık bizlere oldukça sıradan gelmektedir.

Bunun yanı sıra tüm dünyada yaygınlaşan bir modern minimal dekorasyon akımı pantone duvar renklerinin daha çok tercih edilmesine neden oldu. Pantone renkler ne çok koyu neden çok açık. Orta tonlarda olan bu renkler mekanın atmosferini kapatmadığı gibi mobilya renklerinde daha açık renkleri kolaylıklı kullanabilmenizi sağlıyor.

Yeşil İç Cephe Boyası

Petrol Yeşili Duvar Rengi İle Dekorasyon

Petrol yeşili rengi ile daha modern ve minimal dekorasyon tarzını kullanmanızı öneririz. Nitekim bu tarzlar ile çok iyi kombinler oluşturabilirsiniz. Mobilyalarınızda mümkün olduğunca fazla beyaz renk kullanmaya özen gösterin bunun yanı sıra mavi ve sarı renk ile de farklı kombinler yapabilirsiniz.

Oda Petrol Yeşili Duvar Boyası

Retro Tarzı ile Petrol Yeşilini Kullanın

Retro tarzın önemli renklerinden birisidir. Retro dekorasyon tarzında sıkça pantone renklerin kullandığını hepimiz biliyoruz. Özellikle yeşil, mavi ve sarı rengin pantone tonları retro tarzın vazgeçilmezleri arasındandır. Bu renkleri birbiriyle farklı şekillerde kullanabilirsiniz.

Petrol yeşili duvarlarınızda mavi koltuk modelleri tercihinde bulanabilirsiniz. Bunu yanı sıra sarı aksesuarlar ile mekanın atmosferine enerji katabilirsiniz. Retro tarzın kendine ait farklı mobilya ve aksesuar modelleri vardır. Kendine ait bir çizgilere sahip olan bu dekorasyon tarzı petrol yeşili duvar rengi ile birbirlerine çok güzel yakışmaktadır.

Yeşil Duvar Rengi

Duvarlarınızı Boş Bırakmayın Beyaz Renkli Tablolar Kullanın

Duvarlarınıza hareket getirmek için duvarlarınızda mümkün olduğunca beyaz ağırlık tablolar tercih edebilirsiniz. Petrol yeşili ile beyaz renkli tablolar harika gözükmektedir. Arka planın hafif puslu görüntüsü beyaz renkli tabloları daha çok ön plana çıkarmakta ve sanatsal bir görüntüyü daha iyi sergilemenize imkan vermektedir.

Petrol Yeşili Duvar Rengi
Petrol Yeşili Duvar Boyası Rengi

Petrol Yeşili ile Sarı Rengin Uyumu

Beyaz rengin yanı sıra size sarı renginde çok yakıştığını söylemiştik. Tablolar da yada mobilya ve aksesuarlarınızda sarı tonlarını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Özellikle gold rengindeki ürünler ile harika kombinler yaratabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise dekorasyon tarzınız olacaktır. Eğer modern bir tarza sahipseniz gold renginin nerde nasıl kullanacağınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Yoksa modern bir tarz yerine avangard tarza sahip olabilirsiniz.

Dyo Petrol Yeşili

Petrol Yeşili Duvar Rengi Örnekleri

Sizler için harika tasarımlar ile birlikte kullanılmış birbirinden güzel salon ve oturması odası örnekleri bir araya getirdik. Bu rengin farklı tarzlarda nasıl gözüktüğünü daha iyi anlamanız için aşağıdaki dekorasyon örneklerini incelemenizi tavsiye ederiz. Bu duvar renginin özellikle retro ve modern minimal tarzlar ile birlikte kullanıldığı çok iyi sonuçlar alındığını gördük. Bundan sonrası için takdiri size bırakıyoruz. Aklınızdaki dekorasyon modelini ortaya çıkarmak için mümkün olduğunca fazla örnekler incelemenizi tavsiye ederiz.

Petrol Yeşili Duvar Rengi
Petrol Yeşili İç Cephe Duvar Boyası
Petrol Yeşili Duvar Rengi Boyası
Petrol Yeşili Duvar Rengi
Petrol Yeşili Duvar Boyası Rengi
Yeşil Duvar Boyası
Petrol Yeşili Duvar Boyası
Petrol Duvar Boyası Rengi
İç Mekan Petrol Yeşili
Filli Boya Petrol Yeşili
Duvar Boyası Yeşil
Açık Petrol Yeşili Duvar Rengi
Yeşil Duvar Boyası Rengi

You may also like...