En Çok Tercih Edilen Duvar Renkleri

En çok tercih edilen duvar renkleri yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda geçmiş yıllarda en çok tercih edilen duvar renklerini inceleyeceğiz. Hangi markaların bu renklerde duvar boyası rengi olduğunu da sizlere aktarmaya çalışacağız.

Ağırlıklı olarak en çok tutulan duvar renkleri gri tonlarında ve açık tonlarda olan duvar renkleri olarak karşımıza çıkıyor. Firmalar genelde bu renkleri her sene kartalalarında yer vermektedir. Bunun yanı sıra artık boya matikler ile istediğiniz renk koduna göre renk karıştırılarak üretimi yapılabildiği için artık daha farklı renklerinde tercih edildiğini gözlemeleyebiliyoruz.

Son zamanlarda özellikle ticari mekanlarda antrasit koyu renkler daha çok tutuluyor. Evlerde ise alaçatı ambiansı yaratmak isteyenler oldukça fazla.Mutlu mavi yada buz beyazı rengi ile birlikte beyaz amerikan kapı modelleri oldukça iyi birer ikili oluyor.

En çok boyanan duvar renkleri arasında sıkça gördüğümüz bej ve gri tonları yerini her zaman koruyor. Bu renklerin tercih edilmesinde en büyük etken ise dekorasyon rol alan diğer etkenlerin renkleri ile birlikte çok kolay bir şekilde kombin yapılabilmesidir. Bej ve gri duvar renkleri mobilya, perde, pencere ve parke rengi ile kolay bir şekilde uyum sağlayabilir.

Duvar Rengi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duvar rengi seçerken bazı dikkat etmeniz gereken etkenler mevcuttur. Dekorasyon bir bütündür. Duvar rengi diğer dekoratif aksesuarların ve mobilyalarının renginin belirlenmesinde kilit rol oynar.

  • Halının rengi
  • Perdenin rengi
  • Mobilyaların rengi
  • Pencerenin rengi
  • Parkenin rengi

Yukarıda bahsettiğimiz dekorasyon elemanlarının renklerinin seçtiğiniz duvar rengi ile uyumu oldukça önemlidir. Bu nedenle duvar rengi seçerken daha çok farklı renkler ile uyumlu olan soft tonları seçmeye özen gösteririz. Gelin beraber en çok tercih edilen duvar renklerini beraber inceleyelim.

Duvar Boya Renkleri ve İsimleri

Sizler için trend duvar boyası renkleri ve isimleri ile birlikte hangi boya markalarının bu renkleri kataloglarında bulundurduğunu inceleyeceğiz. Ev boya renkleri resimli bir şekilde size anlatmaya çalışacağız.

En çok tercih edilen duvar renkleri hakkında sizlere bir kaç püf noktası vereceğiz. Bu renkleri nasıl kullanmanız gerektiği hakkında küçük bilgiler ve hangi odalarda bu renkleri kullanırsanız daha iyi sonuçlar alabileceğiniz hakkında deneyimlerimizi aktaracağız.En çok boyanan duvar renkleri aşağıda resimli bir şekilde görebilirsiniz.

Açık Gri Duvar Rengi

Minimal tarzın en çok tercih edilen duvar rengi boyasıdır. Modern mobilyaların yanı sıra ahşap ve deri mobilyalar ile de oldukça uyumludur. Ferah bir ortam yaratmak için iyi bir duvar rengi tercihidir. Evin iç duvarları dışında, ofis ve çalışma ortamlarının duvarlarında sık tercih edilen bir renktir. Temiz ve ferah bir ortam hissini en iyi şekilde yansıtmanızı sağlar.

Açık Gri Duvar Boyası Örnekleri
Açık Gri Duvar Boyası

Bej Duvar Rengi

Şüphesiz en çok boyanan duvar rengi boyası bej rengidir. Diğer renkler ile oldukça uyumludur. Bej renginin kendi içerisinde farklı tonları mevcuttur. En çok tercih edilen kum beji tonudur. Mobilya ve dekoratif eşyalarının renkleri kolay bir şekilde uyum sağlamanıza imkan verir.

Kum Beji Duvar Rengi

En çok kullanılan duvar rengi boyalarından birisidir. Kum beji bir çok renk ile uyumludur. Kolay bir şekilde renkleri kullanabilmenizi sağlar. Kum beji duvar rengi ahşap mobilyalar ile oldukça uyumludur. Duvarlarınızda bolca sarı yada beyaz tonlarda köşelere sahip tablolar kullanabilirsiniz.

Çakıl Taşı Duvar Rengi

Çakıl taşı duvar rengi boyası gri duvar rengi ailesinden gelmektedir. Daha mat tonlarda olan bu duvar rengi modern tarz ile oldukça uyumludur. Beyaz renkler ile mükemmel bir uyum halindedir. Bu duvar renginde mümkün olduğu kadar az eşya bulundurmaya özen gösterin. Duvarlarda bolca beyaz tonlarda tablo kullanabilirsiniz. Eşyalarınızın beyaz ve tonlarından olmasına dikkat edin. Daha açık renk tonlarını benimseyin.

Fil Dişi Duvar Rengi

Fil dişi rengi yılların eskitemediği bir klasiktir. Soft ve aydınlık ambians yaratmak isteyenler tercihleri arasındadır. Odanın daha kolay aydınlanmasını sağlar. Daha aydınlık bir ortam oluşmasını sağladığı için odadaki diğer dekoratif ürünlerin daha belirgin olmasını sağlar.

Buz Mavisi Rengi Duvar Boyası

Buz mavisi huzur veren duvar rengi boyalarından birisidir. En çok tercih edilen duvar rengi boyalarından birisidir. Ferah bir ortam yaratmak için duvarlarınızda kullanacağınız ilk renkler arasında yer almaktadır. Bir çok renk ile uyumlu bir şekilde dekorasyon yapabilirsiniz.

Gri Duvar Rengi

Modern ve minimal dekorasyon tarzının vazgeçilmez duvar rengi boyasıdır. Ülkemizde çok sık tercih edilmese de dünya genelinde sıkça tercih edilen duvar rengi tonları arasında yer almaktadır. Gri duvar rengi dengeli bir dekorasyon için oldukça iyi bir tercihtir. Dekoratif ürünlerinizde farklı renk kombinasyonlarını yapabilme imkanını sizlere sunar.

Antrasit Mavi Duvar Boyası

Bu renk oldukça kullanışlı ve huzur vericidir. Dikkat edilmesi gereken anrasit mavi duvar boyası renginin koyu tonlarında dekorasyondaki ren dengesidir. Koyu renk tonları ile daha zıt pastel açık renk tonlarını kullanmayı deneyebilirsiniz. Özellikle pastel sarı tonları, turuncu ve açık mavi yeşil tonları iyi birer ikili olmaktadır. Antrasit mavi duvar boyası erkek çoçuk odalarında, çalışma odalarında ve antre kullanımı için oldukça uygundur.

Antrasit Yeşil Duvar Rengi

Antrasit renkler modern dekorasyon tarzı ile hayatımızda daha fazla yer edinmeye başladı. Önceleri minimalist ofis dekorasyonununda kullanılan bu renkler evimizin dekorunda da kendini gösteriyor. Antrasit yeşil rengi evinizde kullanabileceğiniz güzel renklerden birisi. Ancak kasvetli bir ortam yaratmamak için çok dikkat etmeniz gereken renklerden de birisidir. Dekorasyondaki renk uyumuna antrasit yeşil duvar rengi boyası kullanacaksanız çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Mercan Duvar Rengi

Daha sıcak ama pastel renkleri sevenler için mercan rengi iyi bir tercih olabilir. Mercan duvar boyası rengi oldukça canlı ve enerjiktir. Evinizin diğer dekoratif ürünlerinin rengi ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Enerjik olan bu duvar rengi ile daha açık ve beyaz tonlarda renkleri tercih etmeye özen gösterin, yoksa boğucu yada aşırı sıcak renk cümbüşü ile baş başa kalabilirsiniz. Aşağıdaki örneği inceleyebilirsiniz. Bir tarafda soft ve pastel bir mercan rengi ile diğer tarafta canlı ve daha koyu tonlardaki mercan rengi ve dekorasyon uyumunu görüyorsunuz.

Mercan Duvar Rengi

Pudra Duvar Rengi

Pudra rengi duvar boyası, retro sevenlerin tercihleri arasındadır. Özellikle buz beyazı ve buz mavisi ile oldukça iyi birer ikilidirler. Pudra rengi pastel renk tonları arasındadır. Daha çok açık ve beyaz renk tonları ile uyumlu bir şekilde kullanılmaktadır. Pudra duvar boyası rengi kız çoçuk odası, yatak odası ve salon duvarlarında tercih edilebilir.

Şampanya Duvar Rengi

Şampanya rengi, vazgeçilmeyen klasikler arasındadır. Odanın daha kolay aydınlatılmasını sağlar. Sarı renk tonu ailesinden açık duvar rengi boyasıdır. Diğer mobilya ve eşyaların rengi ile kolay uyum sağlar. Kapı ve pencere renkleri ile oldukçu uyumludur.

You may also like...