Birbirinden Güzel Modern Ev Dekorasyon Örnekleri

Ferahlatıcı tasarımlarıyla modern ev dekorasyonu, günümüzde herkesin evine uygulamak istediği bir sadeliğin anahtarı olmaktadır. Peki bir evde dekorasyonu modern yapan şey nedir? Gereksiz alan kullanımından kaçınmak adına yapılan modern ev tasarımları alana sade, düzenli, temiz ve sofistike bir görünüm kazandırmak amacıyla uygulanmaktadır. Özellikle ferah bir görünüm vermesi sebebiyle iç rahatlatıcı bir tasarım olarak da bilinen modern ev dizaynı, her anlamda ev içerisinde yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olmaktadır. Peki, modern ev dekorasyonu nasıl yapılır? Modern tasarım; nötr renklerin, siyahın, beyazın, metal renklerin buluştuğu bir tarzdır. Bu tasarımdaki en kritik nokta, bir oda içerisinde birbirinden zıt renklere yer verilmemesidir. 

Modern Ev Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Modern Ev Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlere adeta yeni bir hayat veren modern ev dekorasyon fikirleri, odalardaki alanları daha geniş de göstermeye yardımcı olmaktadır. Evlerindeki sıkışıklıktan ve odalardaki basık ortamdan bunalan ev sahipleri, modern ev iç dekorasyon örneklerini gördükten sonra, bu tasarım anlayışını hemen kendi dairelerine de uygulamak istemektedir. Bu doğrultuda alanında uzman kişilere başvuran ev sahipleri, başlıca kendi zevklerine göre olmak kaydıyla, dairenin ışık alma durumuna ve metrekaresine en uygun şekilde iç ferahlatacak modern ev dekorasyonu ortaya çıkarılmaktadır. Daireye uygun bir projenin tasarım aşamasındaki en önemli adım renklerin birbiri arasındaki iç rahatlatan uyumuna dikkat etmektir. Modern ev tasarımı anlayışına göre bir daire, sade ve sofistike bir şekilde tasarlanmalı ve seçilen renklerin harmanlanması ile ev sakinlerine huzur vermelidir. 

Modern Ev Tasarımına Retro Dokunuşlar

Modern Ev Tasarımına Retro Dokunuşlar

Kişiye özgü tercihler doğrultusunda tasarlanan modern evler, Retro bir tarzda da şekillendirilebilmektedir. Doğanın en güzel renklerini bir araya getiren modern Retro ev dekorasyonu; canlılık ve dinamizm kazandıran kırmızıdan doğallığın rengi kahverengiye kadar klasik sayılan tondan oluşan duvar boyası ve özellikle fayanslar ile şahane bir uyum ortaya çıkarmaktadır. Bu renk paletini odalarında isteyen ev sahipleri, eşyalarını da bu tasarım anlayışı çerçevesinde Retro tarzda seçmektedir.

Modern Ev Tasarımında Sportif Esintiler

Modern Ev Tasarımında Sportif Esintiler

Yaşam tarzı olarak sportif bir hayatı benimsemiş kişiler, kaldıkları her alanı bu çerçevede baştan yaratmaktadır. Modern anlamda da uygulanan bu tasarım anlayışındaki en önemli parça fayanslardır. Sadelik kazandıran modern tasarımlardaki fayanslar, aynı zamanda ergonomik ve işlevsel alanların oluşturulmasındaki en önemli parçadır. Modern ve spor ev dekorasyonunun tamamlayıcı rengi şüphesiz beyazdır. Mobilyalardan aksesuarlara kadar her eşyada beyaz rengin hakimiyeti, fayanslar ile eve sportif bir hava katmaktadır. 

Modern Ev Tasarımının Olmazsa Olmazı Fayanslar

Modern Ev Tasarımının Olmazsa Olmazı Fayanslar

Evlerde modern tarzı yansıtacak olan fayanslar, aksesuarlar ve mobilyalar da renklendirme gibi tasarımın en büyük parçaları olarak görülmektedir. Bunlar arasında özellikle fayans tasarımı modern ev dekorasyonunda çok önemli bir yere sahiptir. Odanın karakteristiğini belirleyen fayanslar, modern tasarımda uygulanabilmesi adına sade ve göze çarpmayan işlemeler ile yapılmaktadır. Bu dekorasyonun uygulanması sırasında özenle seçilen fayanslar neye göre belirlenmektedir?

  • Evlerimizi modern ve estetik gösteren balkon tasarımları hakkında bilgi almak için hemen tıklayın!

 Banyodan mutfağa, girişten balkona kadar pek çok alanda uygulanan fayans dizimi, modern ev dekorasyonu çerçevesinde ve ev sahibinin zevkleri doğrultusunda genellikle siyah, beyaz ve krem renkleri tonlarında seçilmektedir. Bunun yanı sıra modern ev dekorasyonları örneklerinde de görüldüğü gibi bu tasarım çerçevesinde monte edilen fayanslar karodan ziyade dikdörtgen bir görünüme sahiptir. Tüm bunlara ek olarak, evin farklı alanlarına göre fayans seçimine oldukça dikkat edilmelidir. 

Modern ev dekorasyonuna uygun fayans seçimi nasıl yapılmalıdır?

Modern ev dekorasyonuna uygun fayans seçimi nasıl yapılmalıdır?

Bir banyonun, girişin ya da balkonun tasarlanması sırasında en önemli parça şüphesiz fayans modelidir. Doğru seçilen bir fayans; bu alanlar arasında özellikle banyoyu daha büyük gösterirken, salonlarda da pek çok eşya ile girdiği uyum sayesinde eşsiz bir ortam yaratmaktadır. Modern ev dekorasyonu örneklerinde görülen tasarımlara göre, bu anlayışta dizayn edilen alanlardaki fayanslar karo değil, dikdörtgen formatındadır. Bunun en büyük sebebi ise; bu fayans modellerinin bir bütünlük hissi vermesi ve görsel olarak da karo tasarımlara göre daha şık görüntüye sahip olmasıdır. Bu koşulların dikkate alınmasının ardından tasarlanan banyolar, girişler ve balkonlar, modern ev tasarımları örneklerine uygun olarak ev sahibini memnun etmektedir.

You may also like...