Dresuar Modelleri Çok Beğeneceğiniz Harika Tasarımlarda Farklı Tarzlara Sahip Dresuarlar

Dresuar, ayakları ve çekmeceleri olan bir çok kullanım amacını karşılayan dekoratif sehpa modelidir. Dresuar modelleri farklı kullanım amaçları için tercih edilmektedirler. Nitekim kimi zaman makyaj masası, kimi zaman ise şifonyer olarak kullanılmaktadır. 18 yy dan itibaren günümüze kadar yaygın bir şekilde tercih edilmiştir. Evimizin farklı olanlarında dresuar kullanılabilmektedir.

Dresuar Ne İçin Kullanılır ?

Dekoratif bir ürün olmasının yanı sıra farklı amaçlar için tercih edilmektedir. Kullanıldığı odanın durumuna göre karşıladığı ihtiyaçlar değişmektedir. Örneğin yatak odasında tercih edilen aynalı dresuar modelleri makyaj masası olarak tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra evin giriş kısmında(antre) evden çıkarken yada girerken bıraktığınız eşyaları koymak için iyi bir sehpadır. Zira bir çoğumuz anahtarlarımızı, cüzdanımızı, faturalarımızı yada elimizde getirdiğimiz gazete ve dergileri antrede bulunan bir köşeye bırakırız. Çünkü ertesi gün yada evden çıkacağımız zaman bu eşyaları tekrar unutmamak ve almak isteriz.

Başlıca Dresuar Kullanılan Alanlar

  • Yatak odası
  • Antre ve hol giriş
  • Salon
  • Oturma odası
  • Banyo
  • Yemek odası

Dresuar Nasıl Dekore Edilir?

Salon dekorasyonunda etkili bir kullanım amacı olduğunu biliriz. Zira avangard dekorasyon tarzında sıkça dresuar kullanımını görmeniz kuvvetle muhtemeldir. Dresuar üzerinde vazo yada bibolar çok güzel bir köşe oluşturmanızı sağlamaktadır. Ayrıca dresuar üzerinde tablo kullanımı oldukça yaygındır.

Aile resimlerinizin olduğu duvarın önünde sizin için anlamı olan hediye eşyalarınızı koyarak dresuarınızı dekore edebilirsiniz. Bunun yanı sıra size mental açıdan iyi gelen biblolarınız ile dresuarlarınızı daha dekoratif ve size enerji verecek şekilde dekore edebilirsiniz.

Avangard Dresuar Modelleri

Dresuar Modelleri

Size dresuar hakkında oldukça fazla bilgi verdik şimdi sıra modellerini incelemeye geldi. İstediğiniz tarzda modeli bulabilir yada mobilyacılara yaptırtabilirsiniz. Ülkemiz özellikle bu konuda oldukça iyi durumda. Bu nedenle bolca farklı modeli incelemenizi ve istediğiniz modelde karar vermenizi öneririz. İşinizi şansa getirmeyin. Farklı tarzlardaki modelleri inceleyip sizin evinizin dekorasyonu ile en uyumlu olacak olana karar verin.

Dresuar üretiminde kullanılan materyaller çoğu zaman dresuar modelini belirlemektedir. Ayaklarının ahşap yada metal olması yada üst tablasının mermer olmasını modelinin ismini belirlemektedir. Ancak başlıca dresuarlar çekmeceli, ayaklı ve aynalı olarak birbirinden ayrılmaktadırlar.

Çekmeceli Dresuar

Aynalı Çekmeceli Dresuar Modelleri
Çekmeceli Dresuar Modelleri

Gold Ayaklı Dresuar Modelleri

Vintage Avangard Dresuar Modelleri

Beyaz Dresuar Modelleri

Beyaz Dresuar Modelleri
Ahşap Lüx Dresuar Modelleri

Masif Dresuar

Lüx Dresuar Modelleri
Ahşap Ceviz Dresuar

Ahşap Dresuar

Ahsap Modern Dresuar
Ahşap Dresuar Modelleri
Dresuar Modelleri Ahsap

Metal Ayaklı Dresuar Modelleri

Metal Dresuar Modeli
Metal Dresuar Modelleri

Aynalı Dresuar

Aynalı Beyaz Dresuar Modelleri

Aynasız Dresuar

Ahşap Dresuar Modeli

Makyaj Dresuar

Klasik Vintage Lüx Dresuar

Antrasit Dresuar

Renkli Dresuar Modelleri

Geniş Ayaklı Dresuar

Geniş Ayaklı Dresuar Modelleri
Farkli Tasarim Dresuar Modelleri

Farklı Dresuar Modelleri

Farkli Dresuar Modelleri

You may also like...