Kapı Üstü Sundurma Modelleri ile Dış Kapınızı Tamamlayın

Kapı üstü sundurma, dış kapıların üzerinde çatı olarak kullanılan bir üründür. Dış kapının tasarımına uygun olacak şekilde tercih edilir. Bunun yanı sıra veranda ile de sundurma yağmurluk çatı kullanımı oldukça yaygındır. Ayrıca balkon kapılarının üzerinde de tercih edilir. Çünkü yağmur yağdığında suyun balkon kapısına gelmesi oldukça önemlidir. Kapıyı açtığınızda sundurma çatısı olmayan bir balkonda rüzgar ile yağmur suyunun içeriye girmesi durumu söz konusudur.

Sundurma Modelleri

Sundurma Tercih Ederken Dikkat Edin

Kapı üstü yağmurluk olarak da karşımıza çıkan sundurmalar farklı materyaller ile üretilebilmektedir. Ferfoje sundurma ve ahşap sundurma modelleri çok sık tercih edilir. Fakat burada dikkat etmeniz gereken temel etkenlerden birisi, sundurmanın suya dayanıklı olmasıdır. Ferfoje sundurma tercihinde bulanacaksanız mutlaka suya karşı dayanıklılığını artırmak için gerekli boyama işlemlerini zamanında yapmanız gerekmektedir. Zira bu boyama işlemlerini yapmaz iseniz zaman içerisinde küflenmeler oluşacaktır.

Aynı durum ahşap sundurma modelleri içinde geçerlidir. Ahşap ürünlerin suya karşı daha dayanıklı olabilmesi için bir takım fırınlama işlemlerinden geçirilmesi ve verniklenmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin yapılmadığı sundurma çatılar zaman içerisinde deforme olacaktır. Nitekim binanın girişinde olan bu çatının zaman içerisinde zayıflayarak yerinden oynaması ve birine zarar vermesini istemeyiz.

Ahşap ve Ferforjenin dışında sert plastik malzeme ile de üretilmektedir. Üzerinde polikarbonat  levha bulunan sundurma modelleri de mevcuttur. Zira bu ürünler ahşap ve metal ürünlere göre daha hafiftirler. Ancak bu ürünlerinde uzun süre güneşe maruz kalması durumunda yapısının bozulması söz konusudur. Satın alacağınız kapı üstü sundurma çatı modellerinin UV ışınlarına karşı ne kadar dayanıklı olduklarını mutlaka sorunuz. Çünkü güneş ışınları zaman içerisinde sundurmanızı zarar verecektir. Sundurma çatıyı ne kadar süre kullanabileceğinizi öğrenmeniz ve buna göre fiyatını ölçmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Ahşap Sundurma Çatı

Kapı Üstü Sundurma Modelleri

Farklı materyaller ile üretilen çok beğendiğimiz sundurma çatı modellerini sizler için bir araya getirdik. Her ne kadar hazır kapı üstü yağmurluk modelleri olsa da bu ürünleri kendinizde yaptırabileceğinizi unutmayın. Nitekim hazır ürünler belirli kapı ölçülerine göre üretilmektedir. Kendinize özel müstakil evinize kapı üstü sundurma yaptırmayı düşünüyorsanız özel üretim yolu ile ürettirmeniz gerekmektedir.

Ferfoje sundurma modelleri için ferforje ustaları ile görüşebilirsiniz. Sizler için harika ferforje kapı üstü yağmurluk modellerini bir araya getirdik. Lakin ferforje sundurma seçerken yukarıda bahsettiğimiz etkenlere dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

Ahşap sundurmalar genelde veranda ile birlikte tercih edilmektedir. Kapı üstü ahşap yağmurluk tercihinde bulanacaksanız veranda yapan yerler ile yada marangozlar ile görüşebilirsiniz. Ancak yağmur suyuna karşı dayanıklı ahşap malzemenin kullanılacağından emin olmasınız. Çünkü yağmur suyunu çeken ahşap zaman içerisinde çürüyecektir.

Metal Sundurma Modelleri
Metal Sundurma Modeli
Kapı Üstü Yağmurluk
Kapı Üstü Sundurma
Kapı Üstü Ferforje Sundurma Modeli
Kapı Üstü Ferforje Sundurma
Kapı Üstü Sundurma
Kapı Önü Sundurma
Kapı Girişi Sundurma
Ferforje Sundurma Modeli
Balkon Sundurma Modelleri
Ahşap Sundurma Modeli

You may also like...