Modern Salon Perdeleri ile Evinizi Yenileyin

Modern salon perdeleri, modern tarza sahip salonlar için harika tamamlayıcılardan birisidir. Ev tekstili kategorisindeki en önemli dekorasyon ürünlerinin başına perde ve halı geldiğini hepimiz biliriz. Nitekim perde evin gelinliğidir sözü bu nedenle çok sevilmiştir. Ayrıca perde evinizin mahremiyeti sağlayan dekoratif ürünlerden birisidir.

Modern Renkli Perde

Modern Salon Tül Perde Modelleri

Tül perdeler hemen hemen tüm perde modelleri ile birlikte tercih edilmektedirler. Özellikle gündüzleri, evlerimiz daha çok güneş almasını istediğimiz ancak evin içi dışarıdan görülmesin dediğimiz durumlarda tül perdeleri kullanırız. Nitekim günümüzde artık tül perdeler sadece evin dışarıdan ışık olmasını sağlayan perde görevinin çok ötesinde bir kullanım için tercih edilmektedir. Zira perdeler artık dekorasyonun önemli bir elemanıdır. Bu nedenle özellikle salon dekorasyonunda modern tül perdeler ile salonunuzu bambaşka bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Sizin için modern salonlarınızda kullanabileceğiniz tül perde modellerini bir araya getirdik.

Tül Perde Modelleri Modern
Modern Tül Perde Modelleri
Modern Salon Tül Perde
Modern Salon Tül Perde Modelleri

Modern Fon Perde Modelleri

Modern tarz dekorasyonların vazgeçilmez perde tercihi arasında fon perdeler yer almaktadırlar. Fon perdeler özellikle sade ve modern bir ev isteyenler sıkça tercih ettikleri ürünlerdir. İlk zamanlarda çok sık tercih edilmeyen bu perde modelleri günümüzde perde dekorasyonunun önemli ürünlerinden birisidir. Ayrıca fon perdeler özellikle modern dekorasyon tarzı ile beraber tek başına da tercih edilmektedirler. Nitekim fon perde modelleri doğru boyutlandırıldığında güneşlik görevi de görmektedirler. Bunun yanı sıra stor perdeler ile birlikte sıkça tercih edilmektedirler.

Fon perdelerin modern tarzlarda nasıl kullanıldığını daha iyi anlamanız için farklı örnekleri bir araya getirdik. Modern tarza sahip bir salonda genellikle stor, tül ve fon perde aynı anda tercih edilmektedir. Stor perde gün içerisinde kullanışlı olması ile güneşlik görevini üstlenmektedir. Tül perde ise gün içerisinde evin güneşe doyması istendiği zamanda kullanılmaktadır. Fon perde ise dekoratif bir bütünlük sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Tabi ki burada tercih ve karar sizin.

Modern Salon Fon Perde
Salon İçin Modern Rustik Perde
Salon İçin Modern Fon Perde
Renkli Fon Perde
Oturma Odası Renkli Fon Perde
Modern Renkli Fon Perde
Perde Modelleri Modern
Oturma Odası Modern Perde
Oturma Odası İçin Perde

Modern Rustik Perde Modelleri

Modern salon perdeleri içerisinde rustik perde modellerinin ne işi olduğunu sorabilirsiniz. Ancak günümüzde modern akım geçmişten etkilendiğini ve dekorasyon bir döngü oluştuğunu söyleyebiliriz. Günümüzün trend geçmişlerin ürünleri olduğunu inkar edemeyiz. Retro ve vintage akımı günümüzde oldukça popüler bir hal aldı. Bir çok modern dekorasyon tarzı olarak nitelendiğimiz perde modeli aslında rustik perde olarak bilinmektedir. Rustik perdeler gerek tarzı ile gerekse duruşu ile modern salon perdeleri arasında kendine yer edinmiştir.

Hepinizin bildiği gibi rustik perdeler askıları ile tercih edildiğinde daha güzel bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle dikkat ettiyseniz bir çok modern ev tasarımında perde için ayrıca bir koniş alanı tasarlanmamıştır. Bunun nedeni bu tarz modern evlerde genellikle rustik perde askısı ile perde kullanımı tercih edilmektedir. Diğer tarzlarda perdelerin korniş alanları kendilerine ayrılan bölmede gizlenerek kullanılırken, rustik perde modellerinde kendini göstererek tercih edilmektedir.

Oturma Odasi İçin Modern Perde
Modern Rustik Perde Modelleri
Modern Rustik Perde
Modern Fon Perde Modelleri 2021

Modern Salon Perdeleri

Modern dekorasyon tarzının en önemli özelliklerinden birisi sade ve kullanışlı olmasıdır. Tercih edeceğiniz perde modelinin sizin zamanınızdan almayan kullanışlı bir perde olması gerekir. Nitekim günümüzde yoğun çalışma sürecinden dolayı evimize ve sevdiklerimize ayırdığımız zaman oldukça kısıtlıdır. Zira tercih edeceğiniz perdenin size zahmet çıkarmayan kolay sökülüp takılabilen ve gerektiğinde kolayca temizlenebilir özellikle olması sizin için daha iyi olacaktır.

Tüm bu teknik özelliklerin dışında modern bir salon dekorasyonu için perdelerinizin diğer dekoratif ürünler ile birlikte ahenk oluşturması son derece önemlidir. Günümüzde çok renklilik modası var. Bu nedenle perdelerinizin diğer tercih edeceğiniz renkli salon dekorasyonu ürünleri ile birlikte kullanabilecek olması gerektiğini unutmayın. Aşağıdaki örneklerde göreceğiniz üzere artık modern salonlar için daha renkli perdeler tercih edilmektedir. Özellikle koltuk ve kırlent takımları ile uyumlu perde modelleri salonunuzu daha bütün gösterecek ve misafirlerinizi daha çok etkileyecektir. Bunun en büyük nedeni ise tercihlerinizin birbiriyle olan uyumundan dolayı evinize ne kadar önem verdiğiniz ve zevkinizi nasıl ortaya koyduğunuzun kanıtı olacaktır.

Modern Fon Perde Modeli
Modern Salon Perdeleri
Modern Salon Perde
Modern Salon İçin Perde

Modern Salon Perdeleri ile Tarzınızı Tamamlayın

Sizlerin örnek alabileceği harika modern salon dekorasyon tarzı ile tercih edilen perde modelleri bir araya getirdik. Burada özellikle farklı dekoratif tarzlar ile kullanılan ürünlerin olduğu tasarımları seçmeye özen gösterdik. Modern dekorasyon tarzı farklı tarzlar ile birlikte kullanıldığında daha kişisel bir görünüm ortaya çıktığını düşünüyoruz. Her ne kadar modern bir tarz ortaya çıkaracak olsak da bu dekorasyon tarzının içerisinde kendi etnik yöremize ait bir dekoratif ürünü pek hale tercih edebileceğinizi unutmayın.

Modern salonlarda özellikle perde seçerken, renk uyumuna çok dikkat edin. Bunun yanı sıra seçtiğiniz perdenin salonunuza deyim yerindeyse güneş gibi açacak olması gerekmektedir. Yani salon dekorasyonunuza ayrı bir hava katacak ve renk getirecek özellikle perde modeli olmasından emin olun. Modern salonlarda renkli perdelerin yanı sıra pantone tonlardaki perde modelleride tercih edilmektedir. Yani ne çok renkli nede çok koyu tonlarda olan orta renk tonlarındaki perdeler daha fazla tercih edilmektedir.

Modern Perde Modelleri
Modern Perde Dekorasyonu
Modern Oturma Odası Perde
Modern Fon Perde Tasarımları
Modern Fon Perde Modelleri
Modern Fon Perde Dekorasyonu
Modern Fon Perde 2021
En Modern Perde Modelleri
Desenli Modern Perde Modeli
Desenli Modern Fon Perdesi
2021 Modern Perde Modelleri

You may also like...