Zamanda Yolculuğa Çıkaracak 32 Adet Rustik Perde Modeli

Rustik perde modelleri, retro ve vintage dekorasyon tarzı ile birlikte kullanılan son zamanların trend parke modelleri arasında yer almaktadır. Özellikle korniş ile perde kullanılmasından rahatsız olan ve stor perde gibi modern perde çözümlerinide sevmeyenler için halkalı perde modelleri olarak karşımıza çıkan rustik perdeler oldukça cazip bir seçenek olmaktadır.

Rustik Perde Modelleri

Trend Rustik Perde Modelleri

Rustik perdeler genelde zevke göre top kumaşlardan seçilerek özel olarak dikilmektedir. Bu şekilde yapılan bir tercih ile dekorasyonda daha güzel bir ahenk yakalanmaktadır. Hazır olarak satılan modelleri tercih etmek sizin elinizde ancak eğer rustik perde tercih ediyorsanız kumaşın topundan perdenizi seçip kendi isteğinize diktirmeniz işin büyüsünü daha güzel bir hale getirecektir.

Rustik Perde Modelleri 2020

Rustik Perde Renkleri

Rustik perde renkleri, retro havası veren renklerden seçilmektedir. Genelde renk seçiminde ikili kombinler kullanılan kumaşlar tercih edilir. Bunun nedeni ise Rustik demek eskitme anlamı taşımaktadır. Bunu genelde anlamda dekorasyonda, geçmiş yıllarda popüler olan bir dekorasyon tarzının günümüzde kullanılması olarak nitelendirebilirsiniz. Ancak günümüze uyarlama olarak değil, yine aynı eski görünümü ile kullanılması durumudur. Tercih edilen renkler arasında kahverengi & beyaz, kahverengi & krem, krem & turuncu yada sadece tek mat pantone renklerin olduğu rustik perdelerdir.

Rustik Görünümlü Perde

Rustik Perde Modelleri

Rustik perde modelleri 2020, yılında tekrar trend haline geldiğini söylemek mümkün. Özellikle mobilya modellerinde ahşap modellerinden daha çok tercih edildiği bu dönemlerde bu dekorasyon tarzına en uygun perde modeli olarak rustik perdeler öne çıkıyor.

Rustik tül perde ve Rustik fon perde birlikte kullanıldığında salon dekorasyonunda güzel bir uyum sağlanabilmektedir. Rustik perde askısının kendine ait bir tarzı vardır. Genelde ahşap görünümlü olarak siyah,beyaz, koyu kahverengi ve açık kahverengi olarak tercih edilmektedir. Geçmiş yıllarda bu askılıklar gerçek ahşap kullanılarak yapılmaktaydı. Bu nedenle genelde ahşap rengi tonlarında karşımıza çıkmaktadır.

Rustik Görünümlü Perde Modelleri
Rustik Görünümlü Perde Renkleri
Rustik Perde Modelleri 2020
Rustik Perde Modelleri 2020
Rustik Perde
Rustik Perde 2020
2020 Rustik Perde Modelleri
2020 Rustik Perde
2020 Rustik Perde Modelleri

You may also like...