Teras Dekorasyonu Fikirleri, Keyifle Zaman Geçirmeniz İçin Dekoratif Fikirler

Keyifle Oturup Kitap Okuyabileceğiniz Armut Koltukları Tercih Edin

Armut koltuklar terasınız da keyifle oturarak vakit geçirmenizi sağlayacak bahçe mobilyalarından birisidir. Armut koltuk modelleri son zamanların trend bahçe mobilyası olarak görülmektedir. Tek kişilik ve daha fazla kişinin oturmasına imkan sağlayan modelleri mevcuttur. Daha dekoratif bir görüntüsü olduğu için tercih edilmektedir. Terasınız da keyifle kitap okuyabileceğiniz yada telefonunuz ile sosyal medyada gezebileceğiniz bireysel oturma alanı düşünüyorsanız eğer Armut koltuk modellerine göz atmanızı öneririz.

Teras Dekorasyonu Artmut Koltuk

Keyifle Vakit Geçirebileceğiniz Oturma Alanları Yaratın

Teras yaz aylarının en çok zaman geçirilen yeridir. Terası olan bire eve sahip olmak gerçekten önemli bir ayrıcalıktır. Bunu yaşayan birisi olarak söyleyebilirim. Şehir hayatı yaşıyorsanız eğer küçük bir balkon bile size farklı bir zaman geçirmenize imkan sağladığı gibi hobiniz olmasınında önünü açmaktadır.

Eğer güzel bir terasınız var ise burada daha keyifli zaman geçirmek için iyi bir oturma alanına sahip olmanız gerekmektedir. Eşinizle, çoçuklarınızla yada misafirlerinizle daha keyifli uzun zaman geçirmek için oturma alanlarını iyi olmasına özen göstermelisiniz. İnsanların daha rahat olacağı ve sıkılmadan uzun süre zaman geçireceği bir teras için oturma alanları oldukça önemlidir.

Göz yormayan doğal ve sade dekoratif eşyaları kullanmayı özen gösterin. Oturma alanı için rattan bahçe mobilyaları kullanın. Mutlaka her kişinin yanında küçük bir sehpa olacak şekilde dekoratif eşyalarınızı yerleştirin. İnsanlar muhabbet ederken ellerindeki eşyalarını koyabilecekleri kendilerine yakın güvenli yerler ararlar. Bu nedenle rahatlık açısından oturma yerlerinin hemen yanına mutlaka sehpa bulundurun.

Teras Dekorasyonu Oturma Alanı

Tarzınıza Göre Kilim Modelleri Seçin

Teras dekorasyonunda kilim modeli seçin, terasınızı evinizin bir odası gibi dekore etmeye özen gösterin. Etnik yada otantik bir kilim yada yolluk ile farklı bir dekoratif görüntüyü yaratmak sizin elinizde. Terasınızın bir karakteri ve duruşu olsun.

Teras Dekorasyonu Halı Modelleri

Kendine Ait Bir Tarzı Olan Teras Yaratmak İçin Aydınlatmayı İyi Kullanın

Teraslar genelde yaz aylarında sık tercih edilir. Yaz aylarında gündüzleri sıcak olduğu için genellikle ile teraslarımızda geceleri zaman geçiririz. Bu nedenle teras dekorasyonunda aydınlatma oldukça önemli bir yere sahiptir. Atmosfer ve ambiansı iyi bir dekorasyon yaratmak istiyorsanız tarzınıza uygun aydınlatma seçiminde bulunmanız oldukça önemlidir.

Balkon lambası kullanmak yerine fener kullanmayı yada şenlik edasındaki ampullerden şeritler yaparak nostaljik bir tarzı terasınız da yansıtabilirsiniz.

Teras Dekorasyonu Aydinlatma Modelleri

Ancak aydınlatmada çok göz yormayan ve aşırı ışık yaymayan aydınlatma ürünlerini kullanmaya özen gösterin. Tüm mahalledekilerin terasınız da keyifle geçirdiğiniz zamanı açık sinema gibi izlemesini istemezsiniz. Yüksek ışık yayan aydınlatma ürünleri hem fazla gölge yaparak rahatsız edecektir. Hemde sıcaklığı nedeni ile bolca sineği bulunduğunuz ortama çekecektir. Bu nedenle daha loş bir ortam yaratacak aydınlatma ürünlerini tercih etmeniz daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Teras Dekorasyonu Aydınlatma

Terasınıza Yakışacak Avize Modelleri Tercih Edin

Terasınız da daha dekoratif görünmesi için farklı avize modellerini tercih edebilirsiniz. Makrome avize modelleri yada fener avize modelleri gibi ürünler terasınız da farklı bir atmosfer yaratmanızı sağlayacaktır.

Teras Dekorasyonu Avize

Güneşten Korunmak İçin Perde Kullanın

Perde kullanımı her terasta olabilecek bir ürün değildir. Ancak dekoratif amaçlı olarak yada güneşten ve komşuların bakışlarından korunmak için terasınız da perde kullanabilirsiniz. Eğer terasınız pergole bir sisteminiz var ise yada asma tavan gibi de olabilir. Tavan için gerekli direklerin olduğu iskelete sahipseniz rahatlıkla sabit bir tel çekerek terasınızın cephe kısımlarında perde kullabilirsiniz.

Teras Dekorasyon Fikirleri Perde

Oturma Alanlarını Paletlerden Kendiniz Yapın

Terasınızda oturma alanları yaratmak için çok fazla yüksek bütçelere ihtiyacınız yok. Kendinizin de yapabileceği farklı fikirler mevcut. Bunlardan en etkili olanı ise paletleri kullanarak oturma alanları yaratmaktır. Paletler kargo ve nakliye işlemlerinde kullanılan ahşap bir üründür. Ürünlerin zarar görmeden sabit bir şekilde taşınması için kullanılır. Bir çok marangozda palet bulunmaktadır. Bu paletlerinden edinerek, boyayabilirsiniz. Bunun yanı sıra daha rahat olması için süngerciler den sünger alarak bunu eski kumaşlarınızı dikerek minderler yapabilir ve kendine keyifle oturabileceğiniz teras mobilyası yapabilirsiniz.

https://urun.n11.com/bahce-minderi/dekoro-dis-mekan-palet-minderi-seti-takimi-set-1-krem-P342004648

Teras Dekorasyon Fikirleri Palet Koltuk

Rahat Zaman Geçirmek İçin Minder Kullanın

Sizin ve çoçukların teras da daha rahat oturabilmesi ve rahat zaman geçirmesi için yer minderi kullanın. Minderleri kendinizde yapabileceğiniz gibi hazırda satın alabilirsiniz. Minder yapabilmek için isterseniz hazır sünger satın alabilir. Minderler daha etnik ve otantik bir yaratmanızı sağlayan önemli teras dekorasyonu ürünlerindendir. Daha sıcak ve rahat bir ortam elde etmenizi sağlar. Ayrıca bizim kültürümüzde sıkça kullanılan ürünlerden biridir. Daha çok Anadoluya özgü minder kılıfları ile etnik bir teras dekorasyonu elde edebilirsiniz. Kilim ile minder kullanımı oldukça iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Teras Dekorasyon Fikirleri Minder

Daha Canlı ve Enerji Veren Teras İçin Çiçek Dikin

Terasların olmazsa olmazları çiçeklerdir. Ancak burada alışılmışın dışına çıkarak farklı bir dekoratif görüntü elde etmek isterseniz eğer çiçeklerinizi klasik olarak saksılarda değilde duvarda asılı olarak sergileyebilirsiniz. Daha güzel bir görüntü elde ettiğiniz gibi sizi alandan da kazandıran etkileyici bir yöntemdir.

Teras Dekorasyon Fikirleri Çiçeklik

Terasınız da Keyifli Bir Uyku İçin Hamak

Terasınız da keyifli bir uyku için hamak kullanımını tercih edebilirsiniz. Günümüzde kendinden ayaklı sabit hamak modelleri bulunmaktadır. Örnek olması aşısından hepsiburada mağazasında bulunan ürünü inceleyebilirsiniz. Google ayaklı hamak modelleri olarak arama yaptığınız karşınıza bir çok ürün çıkacaktır.

https://www.hepsiburada.com/bliss-ahsap-standli-hamak-p-AILEBLISSB102-B?magaza=Mini%C3%A7o

Ayaklı Hamak Modelleri

Hamaklarda kitap okuyabilir yada keyifli bir uykuya dalarak günün tüm yorgunluğunu atabilirsiniz. Kısacası kendinize değer verdirecek bir ürün olduğu gibi terasta bulunması dekoratif bir görünümde yaratmaktadır.

Teras Dekorasyon Fikirleri Hamak

Teras Dekorasyon Fikirleri

Terasınız da daha fazla zaman geçirmeniz için mutlaka rahatınıza ve huzurlu bir ortam yaratmaya dikkat edin. Daha dekoratif görünmesi için eşyalar ile dolu dar alanlar yaratmayın. Rahat hareket edebileceğiniz teras dekorasyonu fikirlerini uygulamaya çalışın. Sonuçta teraslar bizim dinlenme alanlarımızdan birisidir. Ne kadar çok eşya o kadar çok temizlik ve düzen gerektirir.

2020 Teras Dekorasyon Modelleri

Sade bir teras dekorasyonu yaratın. Teras dekorasyonu fikirleri arasında mümkün olduğunca oturma alanlarına ve dinlenme alanlarına odaklanan fikirleri uygulamaya çalışın. Öncelik dinlenmek ve keyifli vakit geçirmek olmalıdır.

Teras Dekorasyonu Fikirleri 2020

Teras Duvarlarında Doğal Görünüm İçin Kültür Taşı

Teras duvarlarında doğal taş görünümü elde etmek isteyenler için ideal tercihlerden birisi kültür taşı ve kültür tuğlası ürünleridir. Doğal taş değildir. Ancak doğal taş görünümü en iyi veren ürünlerden birisidir. Eğer doğal taş istiyorsanız traverten mozaik yada patlatma mozaik gibi ürünleri tercih edebilirsiniz.

Bina Dış Cephe Taş Duvar Kültür Taşı

Teraslar Doğal Bir Zemin İsteyenler İçin Çim Halı

Doğal bir teras dekorasyonu arayanlar için zemin tercihinde çim halıdan yana kullanabilirler. Çim halıların kalınlıkları ve türleri mevcuttur. Gerçeğe daha yakın çim halı modelleri arıyorsanız eğer 30mm otlu çim halı modellerini inceleyebilirsiniz. Diğer modellere göre fiyatı daha pahalıdır ancak gerçek çim görüntüsüne daha yakındır.

Teras Çim Halı

Teras Ahşap Zemin Kaplaması İçin Kompozit Deck

Ahşap zemin için bir kaç alternatif tercih bulunmaktadır. Parke görünümlü seramik gibi terasınız da tercih edebileceğiniz seramik modelleri mevcuttur. Ancak yıllardır dış mekan ahşap zemin çözümlerinde tercih edilen ürünlerden birisi kompozit decklerdir. Kompozit ahşap deck yada karo deckler teras zeminlerinde tercih edebileceğiniz ürünlerden birisidir. Uygulandığı alana oldukça değer katmaktadır. Daha fazla bilgi için deccors.com/kompozit-ahsap-deck adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kompozit Ahşap Deck

You may also like...