2024'nin Son Trendini Yakalayın: Salon Dekorasyonunda Parke Görünümlü Fayans Etkisi

İç mekân tasarımlarının son trendi olan parke görünümlü fayans, sıkça tercih edildiği gibi birçok özelliği ile de ön plana çıkmayı başarmakta. Özellikle salon dekorasyonu söz konusu olduğu zaman birbirinden şık ve özgün desenlere sahip fayanslar kullanılabilmekte. Gerek çeşitliliği gerek ise kullanım kolaylığı ile parke desenli fayans modelleri, 2024’nin dekorasyon trendlerine de yön vermekte. Ayrıca zemin ve duvar olmak üzere iki ayrı yüzeye de uygulanabilen salon fayans modelleri, sıcak veya soğuk tonlar arasında kullanıcılarına sınırsız bir seçim yelpazesi sunmakta.

Ahşabın Natürelliğini Sevenlerin Vazgeçilmezi Olan Fayans Çeşitleri

Ahşabın Natürelliğini Sevenlerin Vazgeçilmezi Olan Fayans Çeşitleri

 Yalnızca evlerin değil, aynı zamanda ofis ve mağazaların iç mekan tasarımında da kendine fazlasıyla yer bulan ahşap görünümlü fayanslar; modası asla geçmeyen bir model olarak kullanıcıların ilgisini çekmetke. Ayrıca ahşap desen fayanslar, uzun ömürlü olması ve temizleme kolaylığı ile de klasik parke anlayışını değiştirmeyi başarmakta. Özellikle salon zemininde sıcak tonları ve ahşap görünümünü tercih eden kullanıcıların yeni gözdesi ahşap görünümlü fayanslar olmakta. Alışılagelmiş zemin malzemelerinde yaşanan şişme, kir tutma ve yüksek maliyet gerektiren deformasyonlar da bu sayede tarihe karışmakta. Çünkü ahşap fayans modelleri, daha dayanıklı olmaları ile hem teknik beklentileri karşılarken hem de yaşam alanlarında şık ve estetik bir görünüm vadetmekte. Geleneksel motiflerin ya da klasik ve modası geçmeyen desenlerin tercih edilebildiği parke görünümlü fayansların fiyatları da kullanıcıları memnun etmekte. 

Parkeleri Aratmayan Ahşap Görünümlü Fayansların Avantajları 

Parkeleri Aratmayan Ahşap Görünümlü Fayansların Avantajları 

Mutfak ve banyo gibi alanlarda de sıkça kullanılan parke görünümlü fayans modelleri, cep yakmayan fiyat skalası ile 2024’nin en trend ürünlerinden biri olarak ön plana çıkmakta. Ahşap görünümlü fayans fiyatları ise desene ve uygulanan yüzeyin boyutuna göre değişiklik gösterebilmekte. Ancak dayanıklı, kolay temizlenebilen ve dekorasyon sürecini özgünleştirme fırsatı sunan fayanslar; klasik malzemelerin maliyetini neredeyse yarıya düşürmekte. Özellikle ıslak zeminlerdeki ilk tercihe dönüşen bu yapı malzemesi, artık evlerin her odasında pürüzsüz ve benzersiz desenlere sahip bir görünümünün elde edilmesini sağlamakta.

İlgi çekici renk tonlarının seçilmesini mümkün kılan salon yer fayans modelleri, her kullanıcının zevkine hitap etmekte. Gri, bej ve kahve tonlarının hakim olduğu zemin fayanslarında özgün motiflere de sıkça rastlanmakta. Üstelik çeşitlilik bakımından da ön plana çıkan salon fayanslarında çiçek motiflerinden mozaiğe, koyu renk tonlarından 3 boyutlu desenlere varan tüm opsiyonlar değerlendirilebilmekte. 

Salonların Atmosferini Değiştiren Duvar Fayansları

Salonların Atmosferini Değiştiren Duvar Fayansları

ürün yelpazesi sunmakta. Kolayca temizlenebilen duvar fayansları, salon zemini ile uyum yakalanması bakımından da oldukça büyük bir avantaj sağlamakta. Duvar yüzeyinde dahi ahşap görünümlü fayanslardan 3 boyutlu tasarımlara kadar farklı modeller tercih edilebilmekte. Üstelik bu kaliteli yapı malzemesi sayesinde boya ve kaplama seçeneklerinde oluşması muhtemel olan kullanım zorluğunun da önüne geçilmekte. 

Etnik desenlere sahip olan duvar fayansları, ev ortamımızın otantik bir atmosfer ile buluşturulmasını sağlerken klasik renk tonları veya ahşap desenler de salon dekorasyonundaki mobilyalarımız ile kolayca uyumu yakalamakta. 3 boyutlu ilgi çekici duvar fayansları ise modern, şık ve sıra dışı bir salon dekorasyonuna imza atmak isteyenlerin yardımına koşmakta. Bunun yanı sıra televizyon ünitelerinin arkasında kullanılan fayanslar özellikle zeminde de tercih edildiyse bütünlüklü bir görüntü yaratmasının yanı sıra modern ev dekorasyonu trendlerinden biri olarak karşımıza çıkmakta. Dolayısıyla farklı doku ve renklerdeki fayanslar artık banyo, mutfak ve balkon gibi alanların dışında da evlerimizde kendine yer bulmakta. Özellikle ahşap görünümlü modeller sayesinde “fayans” denilince akla gelen ilk yer banyolar yerine salonlar olmakta.

You may also like...