En Çok Tercih Edilen Seramik Modelleri

Seramik Modelleri, özellikle su ile temasın yoğun olduğu alanlarda en çok tercih edilen yer ve duvar döşeme ürünüdür. Nitekim mutfak ve banyo gibi alanlarda uzun yıllar kullanılmaktadır. Seramikler bunun yanı sıra balkon yer döşemesi ve bahçe zeminlerinde de sıkça tercih edilmektedir. Çünkü seramik markaları trendi çok iyi bir şekilde takip etmek ve müşterilerinin istedikleri tarza göre üretme konusunda oldukça iyiler. Bugün sizler için farklı alanlarda en çok tercih edilen seramik modelleri inceleyeceğiz.

Banyo Yer Seramik Modelleri Beyaz

Parke Görünümlü Seramik Modelleri ile Su ile Temas Eden Zeminlerde Ahşabın Sıcak Görüntüsünü Yaşayın

Parke görünümlü seramik modelleri, ahşabın o sıcak görüntüsünü seramik ile buluşturması ile ahşap ürünlerin kullanılmayacağı alanlarda size alternatif bir tercih olarak sunuluyor. Bundan yıllarca önce kim derdi ki banyomuzda yada balkonumuzda ahşap görüntüsüne sahip bir yer döşemesi ürünü kullanabileceğiz ama artık bu mümkün.

Parke desenli seramikler, henüz salon yada oturma odası gibi iç mekanlarda tercih edilmiyor. Şüphesiz bunun nedeni ülkemizde yerden ısıtma sistemlerin çok tercih edilmemesidir. Aslında seramikler yerden ısıtma sistemleri ile birlikte kullanıldığı iyi bir ortamı sizlere sunuyorlar. Ancak ülkemizde şartlar bu şekilde olmadığı için daha çok banyo ve mutfak zeminlerinde tercih ediliyor. Bunun yanı sıra balkon zeminlerinde, kompozit deck kullanmak yerine ahşap görüntüye sahip seramiklerin son zamanlarda sıkça tercih edildiğini görebiliyor.

Parke Görünümlü Seramik Modeli 2020
Parke Görünümlü Seramik Modeli
Parke Görünümlü Seramik
Balkon Ahşap Görünümlü Seramik

Etnik Seramik Modelleri Farklı Kültürlere Sahip Motiflerin Esintisini Hissedin

Geçmişten günümüze bir çok medeniyet kuruldu. Farklı kültürlerin kendilerine has motifleri ve desenleri olduğunu hepimiz biliriz. Nitekim günümüzde bu desenleri evlerimizde yansıtmak hoşlanıyoruz. Günümüzün trendleri arasında etnik desenlere sahip karolar mutfak ve banyolarımızda sıkça tercih edilmektedir. Nitekim etnik esintilere sahip bir dekorasyon tarzını evinizde benimsediyseniz bu etnik seramik modelleri tam sizin istediğiniz gibi.

Etnik Banyo Yer Seramikleri
Etnik Banyo Seramik Modelleri
Etnik Banyo Seramik
Banyo Yer Etnik Seramikleri

Modern Tarzın Geometrik Yansıması Hexagon Seramikler

Modern dekorasyon tarzlarında geometrik desenlerin sıkça kullanıldığı biliyoruz. Özellikle fütüristtik akımlarda bunu oldukça fazla görmekteyiz. Seramiklerde bu durum değişmiyor. Nitekim modern ve minimal tarza uyumlu olacak modeller genellikle geometrik şekillerden yola çıkarak ortaya çıkarılıyor. Hexagon seramikler bunun en güzel örneklerindendir. Çok hoşunuza gideceğini düşündüğümüz modern görünüme sahip modelleri sizler için bir araya getirdik.

Mutfak Tezgah Arası Seramik
Hexegon Banyo Seramik
Hexegon Duvar Fayansları
Hexegon Duvar Seramikleri

Doğal Görüntüsü İle Büyüleyen Mermer Desenli Seramikler

Tarihte mermerin uzun yıllar zemin döşemesi ve duvar için kullanıldığı biliyoruz. Ancak mermerin doğada bir sınırı var. Artık mermer ürünlerini evlerde kullanmak oldukça maliyetli bir hale geldi. Bu görüntüden mahrum kalmak istemeyenlerin tercih edebileceği harika bir alternatif var. Mermer desenli seramikler, size banyo ve mutfağınızda mermerin doğal görüntüsü daha uygun seramik fiyatları ile elde etmenizi sağlıyor.

Mermer Görünümlü Seramik Mavi
Mermer Görünümlü Seramik Modeli Onyx
Mutfak Tezgah Arası Mermer Görünümlü Seramik
Mermer Görünümlü Seramik Banyo

Işıltısı ile Göz Dolduran Parlak Seramikler

Bir çoğumuz sade modelleri severiz ve tercih etmeye özen gösteririz. Ancak bazen etkileyici ve parlaklığı ile kusuruz bir görüntüyü zeminde bize veren modellere ihtiyacımız olabilir. Özellikle temiz olması ve sürekli hijyen hissini bize sunmasını istediğimiz mekanların zeminlerde parlak seramik modelleri bu isteğimizi çok iyi karşılamaktadır. Parlak seramikler daha çok banyo gibi alanlarda tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra muayene gibi ticari mekanların yer döşemesinde iyi bir çözüm olarak sunulmaktadır. Sizlere fikir vermesi için en beğenilen parlak seramikleri bir araya getirdik.

Parlak Banyo Fayans Modelleri 2021
Banyo Fayans Modeli Parlak
Beyaz Parlak Banyo Fayans
Parlak Banyo Metro Fayans
Banyo Parlak Seramik Modelleri
Banyo Parlak Yeşil Seramik Modeli
Banyo Parlak Seramik

Bahçe Yer Döşemesi İçin Kompozit ve Taş Görünüme Sahip Seramikler

Bahçelerin yer döşemesinde standart olarak kompozit deck ve traverten yer döşemesi gibi ürünler tercih edilmektedir. Ancak bu ürünlerin uygulaması ve tedariği maliyetlidir. Eğer bahçenizin zemininde çok fazla yük direnci gerektirmeyen bir durum söz konusu ise burada bahçe seramik modellerini tercih edebilirsiniz. Ancak burada tercih edeceğiniz seramiklerin bahçe yer döşemesi için özel olarak üretilen ürünler olduğuna dikkat etin. Nitekim dışarıda kullanacak seramiklerin teknik özellikleri ile evin içerisinde kullananların özellikleri farklılık göstermektedir. Ayrıca burada bahsettiğimiz sadece yük direnci değildir. Seramiklerin su emme oranı da uygulandığı yere göre farklı dayanıklılık göstermektedir. Bahçe için seramik tercih ederken mutlaka uzman desteğine başvurun.

Kütahya Seramik Teras Bahçe Fayansı
Anka Kumsal Bahçe Yolu Seramik
Kütahya Seramik NG Performa Bahçe Yer Fayansı
Bahçe Ahşap Görünümlü Seramik
Bahçe Yer Seramikleri
Kütahya Seramik Kanyon Bahçe Yer Fayansı
Kütahya Seramik Olimpos Bahçe Yer Seramik Modeli

You may also like...