Bahçe Seramik Modelleri, Bahçe Yer ve Duvarında Kullanabileceğiniz Bahçe Fayansları

Bahçe seramikleri, bahçe yer döşemesi ve bahçe duvar kaplamasında etkili rol oynayan ürünlerden birisidir. Geniş renk ve model seçeneği ile seramikler günümüzde bahçe diğer zemin kaplama ve duvar kaplama ürünlerinin önüne geçmiş durumdadır. Daha önceki zamanlarda bahçe yer döşemesinde kompozit deck ve traverten yer döşemesi ürünleri daha sık bir şekilde karşımıza çıkardı.

Günümüzde ise seramik ürünlerinde kompozit görünümlü ve doğal taş görünümlü modelleri bu ürünlerden daha çok kullanılmaya başlandı. Hem fiyat olarak, hemde uygulamasının kolaylığı açısından bahçe fayansları daha cazip ve kullanışlı olması ile diğer muadil ürünlerinden daha avantajlı bir konumda yer alıyor.

Anka Sera Bahçe Yer Fayansı Modeli

Ahşap Görünümlü Bahçe Seramikleri

Ahşap görünümlü seramik modelleri, bahçelerde kullanıldığı gibi balkon fayans modeli olarak kullanılabilir. Bahçe fayansları ve teraslarda kullan fayans modelleri diğer seramik modellerine göre farklı teknik özelliklere sahiptir. Bu modeller daha dayanıklı aşınma yüzeyine sahiptirler. Ayrıca yüzeyinin kaydırmaz özellikte olmasına dikkat edilir. Bunun yanı sıra bu ürünlerin su emme oranları da oldukça önemlidir.

Bahçe seramiği uygulayacağınız alanın zeminin önceden doğru bir şekilde hazırlanmasına dikkat edin. Son zamanlarda ustalar toprak üstüne seramik uygulaması yapabiliyor. Kendilerince haklı sebepleri mutlaka vardır. Ancak özellikle yumuşak toprağa sahip olan alanlarda. Kış aylarındaki yoğun yağışlar toprağın kaymasına ve zemin bozulmasına neden olabilir. Önerilen zemin su basma dediğimiz beton zeminin üzerine uygulanan fayans uygulamasıdır.

Kütahya Seramik Teras Bahçe Fayansı
Anka Masif Bahçe Yer Fayansı

Havuz Kenarı Ahşap Seramik

Havuzların kenarında görmeye alışık olduğumuz kompozi ahşap deck ürünlerini tahtını sallayan ürünlerden birisidir. Kompozit ahşap deck ürünlerinin ithal ağaçlardan üretilmesi birim maliyetini yüksek olmasına neden oluyor. Bunun yanı sıra kompozit deck ürünleri de plastik hammaddesine bağlı olması, bu ürünün de üretiminde dışa bağlılık ürünün maliyetine artırdığı için ahşap görünümlü fayans modellerine daha fazla talep olmasına neden oldu.

Uygulanmasın kolaylığı ve bakım istememesi nedeni ve aynı görüntüye vermesi nedeni ile seramikleri günümüzde havuz kenarlarında daha sıkça göreceğimiz anlamına geliyor.

Anka Efes Bahçe Fayans Modeli
Kütahya Seramik Tesla Dış Yer Fayansı

Beton Görünümlü Yer Seramiği

Son yılların trend görünümlerinden birisi minimal dekorasyon tarzının içinde olan beton görünümlü yüzeyler. Yer döşemesi ürünlerinde de artık sıkça görmeye alışık olduğumuz beton görünümlü yüzeyler bahçe yer döşemesi yada balkon ve teras zeminlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Beton görünümü için dikkat etmeniz gereken geniş yüzeye sahip olan alanlarda kullanıldığında iyi sonuçlar vermesi ve dekorasyon tarzınız ile uyumlu olması olacaktır.

Kütahya Seramik Olimpos Bahçe Yer Seramik Modeli
Kütahya Seramik NG Performa Bahçe Yer Fayansı
Kütahya Seramik Sarp Bahçe Yer Taşı
Kütahya Seramik Mantona Bahçe Fayansı
Kütahya Seramik Falez Bahçe Yer Karosu

Taş Görünümlü Bahçe Seramikleri

Bahçe zeminlerinde taş görünümü akla gelen ilk tercihlerden birisidir. Bunun nedeni geçmişten günümüze doğal taşlar bahçe zeminleri için en çok tercih edilen ürünlerdendir. Daha önceleri tercih olmaması nedeni ile tercih edilen ancak zaman içerisinde göz aşinalığı ve tarihten gelen bir hatırlama nedeni ile bahçe zeminlerinde halen doğal taş görünümü hakim bir şekilde tercih edilmeye devam ediyor.

Taş görünümlü seramikler bahçe zeminlerinde oldukça dekoratif bir görünüm sağlıyor. Bunun yanı sıra doğal taş göre seramik ürünlerin oldukça fazla artısı bulunmakta. Seleksiyon derdi yada nadir bulunan doğal taşlar fiyatının yüksek olması gibi bir durum seramiklerde söz konusu olmuyor. Ayırca seramik uygulaması bilen usta sayısı ile traverten yer döşemesi yada mermer yer döşemesi bilen usta sayısı arasında ciddi fark bulunuyor.

Anka Kumsal Bahçe Yolu Seramik
Kütahya Seramik Terra Stone Bahçe Çakıl Taşı Fayans
Anka Kilyos Bahçe Taşı Fayans
Kütahya Seramik Marmo Bahçe Fayans
Anka Sahil Bahçe Yer Seramik Modeli
Anka Kaya Ahşap Yer Seramik
Kütahya Seramik Evanni Bahçe Yer Seramik
Anka Güney Bahçe Fayans Modelleri
Anka Montana Bahçe Seramik
Anka After Bahçe Fayansı

Ahşap Görünümlü Bahçe Fayansları

Özellikle veranda yada bahçe terası olanlar için ahşap görünümü en iyi şekilde zeminlerinde yansıtabilecekleri ürün seramiktir. Sudan etkilenmemesi ve fiyatının uygun olması parke görünümlü seramik ürünlerini bu alanlarda daha cazip hale getirmiştir. Cam balkon ile kapalı bir alanınızı evinizin bir odasından farksız bir hale getirmek istiyorsanız parke görünüme sahip seramikleri tercih edebilirsiniz.

Anka Karkas Ahşap Bahçe Seramik
Anka Tayga Bahçe Fayansı Modeli
Anka Perfola Bahçe Fayansı Modeli
Anka Natura Ahşap Yer Fayansı

Bahçe Duvar Seramikleri

Seramikler bahçelerin sadece zeminlerinde değil aynız zamanda bahçe duvar fayansı olarak ta kullanılmaktadır. Bahçe duvarlarında genellikle taş görünümüne sahip seramik modelleri tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise geçmişten gelen bir alışkanlıktır. Bahçe duvarlarında seramik tercih ederken tek dikkat etmeniz gereken duvarın sizin bahçe sınırlarınızda olan kısmına döşemeniz olacaktır. Seramik dışarıdan gelen sert çarpmalara karşı yüksek dayanıklılığa sahip bir ürün değildir. Kırılma yada çatlama yaşayabilir. Bu nedenle sizin kontrolünüz altında olan bahçe duvarına uygulamanız sizin için daha iyi olacaktır.

Kütahya Seramik Kanyon Bahçe Yer Fayansı
Anka Topkapi Bahçe Duvar Fayansı
Anka Volkan Bahçe Duvar Seramiği
Kütahya Seramik Vista Beton Duvar Fayansı

You may also like...