Japon Perde Modelleri ile Evinizde Sade Japon Tarzını Yansıtın

Japon perde, japon kültürüne has tarzı ile bilinen dikey perde modelleridir. Dikey perdelere göre daha geniş bantlara sahiptir. Stor perdeler ile aynı görüntüyü size sunmaktadır.Zira japon perdeleri, stor perde modellerinden ayıran en büyük özellik ise renkli ve desenlere sahip olmasıdır.

Tek ve çift olarak açılabilen iki farklı perde sistemi ile üretimi yapılabilmektedir. Kornişin içerisinde bulunan bir mekanizma ile hareket kabiliyetine sahiptir. Daha çok geniş pencerelerde tercih edilmektedir. Ayrıca japon perde modelleri stor fon perde olarak da kullanılmaktadır. Özellikle ülkemizde varaklı olan japon fon perdeleri avangard dekorasyon tarzı ile oldukça fazla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra japon perdeler, seperatör yani ayırıcı olarak da tercih edilmektedir.

Yatak Odası Japon Perde

Japon Perde Modelleri

Japon perdeler, farklı dekorasyon tarzları ile birlikte kullanılmaktadır. Her ne kadar japon milletinin etnik bir ürünü olsa da modern ve klasik dekorasyon tarzları ile birlikte kullanımı oldukça yaygındır. Ülkemiz de özellikle avangard tarzlar ile birlikte sıkça kullanılmaktadır. Altın varaklı işlemeleri ile saray dekorasyonu tarzını evinde yaşamak isteyenlerin tercihleri arasında yer alır.

Ancak bizim tavsiyemiz japon perdeleri daha çok modern ve minimal dekorasyon tarzları ile kullanılmasından yanadır. Nitekim japon kültüründe bu şekilde tercih edilmektedir. Daha az eşyanın olduğunu dekorasyon tarzları ile daha uyumlu bir perde modelidir. Ayrıca kolay temizlenebilir. Zira kaliteli kumaşlar kullanılarak üretilmektedir.

Sizlerin ilham alması için farklı tarzlarda birbirinden güzel japon perdeleri bir araya getirdik. Bu perde modellerine karar vermeden önce dekorasyon tarzınız ile ne kadar uyumlu olacağınız tartmanızı öneririz. Nitekim seçtiğiniz model ile her tarz uyumlu olmayabilir.

Salon Japon Perde Modelleri

Japon Perdelerin Dekorasyondaki Yeri

Daha çok oturma odası ve salon gibi odalarda tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra yatak odasında fon stor perde olarak uygulandığında dekoratif bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Eğer evinizin salonunda geniş pencerelere sahipseniz ve harika bir manzaraya bakıyorsanız japon perde modelleri sizin için iyi bir tercih olacaktır. Japon perdeler mekanizması ile iki tarafa hareket edebilme kabiliyetine sahiptir bu nedenle size farklı görüş açılarını sunmaktadır. Farklı dekoratif motiflere sahip modelleri de mevcuttur. Evinizde rengarenk bir tarza sahipseniz perdelerinizde bu renkliliği yansıtmak için japon perdeleri tercih edebilirsiniz.

Salon Dekorasyonu Japon Perde
Renkli Japon Kanat Perde
Perde Modelleri Japon
Japon Stor Perde
Japon Perdesi Modelleri
Japon Perdesi Modeli
Japon Perde Modelleri
Japon Perde Modeli
Japon Perde Mekanizması
Japon Perde Kanat
Japon Perde Fon
Japon Perde Dekorasyonu
Japon Perde
Japon Panel Perde Modeli
Japon Panel Perde
Japon Fon Perdesi Modeli
Japon Fon Perdesi
Japon Fon Perde
Japon Düz Perde
Japon Desenli Perde
Fon Perde Japon Modeli
Düz Japon Perde Modeli
Düz Japon Fon Perde
Desenli Japon Perde Modeli

You may also like...