Alçıpan Niş Tv Ünitesi Modelleri 55+ Harika Tv Ünitesi Tasarımı ile Tv Keyfinizi Katlayın

Alçıpan tv ünitesi, ülkemizdeki bir çok evde bulunan ve çok sevilen dekoratif tv ünitesi modellerindendir. Aslında duvar dekorasyonu malzemesi olan alçıpan malzeme ile niş duvar dekorasyonunun birleşimi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Asıl amacı televizyonun konulması için duvara bir bölmenin yapılması değildir. Daha dekoratif ve kullanışlı, kompakt bir duvar dekorasyonu yapmak için tercih edilmektedir. Nitekim bu yönüyle çokta başarılı bir duvar dekorasyonu işlemidir.

Sizin için bu konuda kısa bir bilgilendirme yapalım. Zira bu konular birçoğumuzun bilgisi kulaktan duyma ezbere dayalıdır. Farklı terimlerin birleşmesi sonucu karşımıza dekoratif tv ünitesi modeli çıkıyor ancak bu kelimelerin anlamlarını kendi başlarına bilmediğimiz için aslında ne istediğimizi ve ortaya çıkan sonucun ne kadar buna yakın olduğunuz bilemiyoruz.

Öncelikle bu terimlerin ne olduğunu kısaca tanımlayalım. İlk olarak sizlere niş kelimesinin ne olduğunu izah etmek istiyoruz.

Niş: Bir çok konuda farklı anlamlarda kullanılmaktadır. Mimaride kullanılan anlamı ise duvar dekorasyonunda, duvarlara kullanılmak için bırakılan oyuklara başka bir tabirle bölmelere verilen isimdir. Yani her alçıpan tv ünitesi niş değildir. Eğer yapılan alçıpan televizyon ünitesinin yanlarında sizin biblolarınızı yada kitaplarınızı koyabilmeniz için bölmelerin olmasını istiyorsanız. Burada sizin niş tv ünitesi modellerini incelemeniz gerekmektedir. Bununla birlikte ustanızdan tv ünitesi niş modeli istediğinizi belirtmeniz gerekir.

Alçıpan: Aslında bir marka ismidir. Nasıl plastik malzemeden üretilen pencerelerin hepsine pimapen diyorsak alçıpanda bu şekilde kalıplaşmış bir marka ismidir. Genellikle asma tavan ve duvar dekorasyonunda tercih edilen her iki yüzü de kağıt kaplı olan kartonlu alçı levhadır.

Alçıpan Tv Ünitesi Dekorasyonu

Niş Tv Ünitesi Modelleri

Duvarınızda televizyonunuzu daha dekoratif bir şekilde sergilemek ve yanında farklı eşyalarınızı koyabilmeniz için bölmelerin olduğu televizyon ünitesi modelleridir. Niş tv ünitelerini, alçıpan kullanarak da yapılabilmektedir. Alçı levhalar duvarı daha düzgün bir yapıya büründürmektedir. Bir çoğumuz duvarı alçı ile şekillendirildiği düşünür ancak durum öyle değildir. İstenilen niş modeline göre öncelikle duvarda gerekli çizimler ve elektrik tesisatı için kablo bölmeleri hazırlanır. Daha sonrasında ise profiller yardımı ile tv ünitesinin iskeleti ortaya çıkarılır. Profiller duvara vidalar yardımı ile montaj edilmektedir. Profili çıkartılan tv ünitesenin daha düzgün ve pürüzsüz bir yüzeye dönüştürülmesi için alçıpanlar devreye girer. Yani alçıpan burada tamamen profile iskelete duvar görevi görmektedir. Tüm bu işlemler ile yapılan tv ünitesi modeline niş alçıpan tv ünitesi denilmektedir.

Sizlerin de ilham alacağı ve çok beğeneceği niş tv ünitesi modelleri bir araya getirdik. Beğendiğiniz modeli ustanıza gösterebilirsiniz. Nitekim son kararı ustanız ile beraber vermeniz gerekecektir. İstediğiniz modelin sizin duvarınızda nasıl olacağını ve hangi ürünlerin alınacağına ustanız karar verecek. Profiller çok kolay bir şekilde şekillendirilebildiği için yapılamayacak alçıpan tv ünitesi modeli yoktur. Bu nedenle bu model yapılamaz diye umutsuzluğa kapılmayın.

Alçıpan Tv Ünitesi
Niş Tv Ünitesi Modelleri
Alçı Niş Tv Ünitesi
Duvar Ünitesi Niş Modelleri
Tv Ünitesi Niş Modelleri
Tv Ünitesi Niş Alçıpan Modelleri
Alçıpan Tv Ünitesi Modeli
Tv Ünitesi Niş Alçıpan Modelleri

Alçıpan Tv Ünitesi

Alçıpan üniteler genellikle beyaz alçı renginde olurlar. Alçı levhalarının istenilen modellere göre profil karkaslara monte edilmesi ile oluşturulan bu tv ünitesi modeli ülkemizde sıkça tercih edilmektedir. Direk satın alabildiğiniz bir ürün değildir. Beğendiğiniz modelin yerinde uygulama yapılması ile ortaya çıkmaktadır. Duvar ve tavan dekorasyonunda sıkça tercih edilen alçı levhaları ile yapılmaktadır. Zira diğer duvara montajı yapılan ünitelere göre daha dekoratif ve kompakt bir görünüme sahiptir. Ancak bir o kadar zahmetli ve maliyetlidir.

Alçıpan ünitelerin tercih edilmesinde en büyük etkenlerden birisi şık görüntüsüdür. Bunun yanı sıra led aydınlatma sistemleri ile birlikte kullanılabilmektedir. Tv ünitesi görüntüsünün yanı sıra niş modelleri ile birlikte kullanıldığında duvar dekorasyonu olarak da tercih edilmektedir. Salonunuzda duvarınıza tv ünitesi koyacağınız bir bölmeden ziyade diğer dekoratif eşyalarınıza da sergileyebileceğiniz alan yaratır. Ancak alçıpan ile yapılan duvar ünitelerinde çok aşırıya kaçmak oldukça önemlidir. Nitekim ortaya göz yoran bir yapı olarak insanları rahat edebilir.

Niş Tv Ünitesi
Niş Tv Üniteleri
Nişli Tv Üniteleri
Niş Tv Ünitesi Alçıpan
Modern Tv Unitesi Duvar Paneli
Duvar Niş Tv Ünitesi Modelleri
Alçıpan Tv Ünitesi Modelleri
Alçıpan Tv Ünitesi Modelleri
Alçıpan Tv Ünitesi
Alçıpan Niş Modelleri
Alçı Niş Modelleri
Tv Ünitesi Niş Modelleri
Televizyon Ünitesi Niş Modelleri
Niş Tv Ünitesi Modelleri

Alçıpan Tv Ünitesi Doğal Taş

Alçı ile yapılan tv üniteleri doğal bir hava kazandırmak için traverten doğal taş modelleri ile daha dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz. Ancak doğal taşın daha fazla ağırlık yapacağını hesaba katmanız ve ona göre iskeletin daha sağlam profillerden yapılması ve iyi bir şekilde montajlanması gerektiğini unutmayınız.

Alçıpan niş tv ünitelerinde doğal taş kullanılabilir. Burada kullanılan doğal taşlar mozaik ve filelidir. Fileli olması nedeni ile istenilen şekilde köşelere uygulanabilmektedir. Zira bu özelliği ile birlikte niş bölmelerinde doğal taş ile kaplanabilmesini sağlamaktadır.

Niş Tv Ünitesi Dekorasyonu
Nişten Tv Ünitesi Modeli
Nişten Tv Ünitesi

You may also like...