Kütük Ahşap Sehpa Modelleri

Kütük sehpa, trend mobilya akımları arasında yer alıyor. Ahşap ürünlerin kendini daha çok göstermeye başladığı günümüzde bir çok mobilya modelinin ham masif kullanılarak üretiliyor. Daha sağlıklı ve daha estetik bir görünüme sahip olan ahşap ürünler otantik dekorasyon tarzı ile güzel kombinasyonlar yapılabiliyor.

Ahşap sehpa modellerinin en önemli özelliklerinden birisi fabrikasyon ürünler olmamasıdır. Bu ürünler tamamen doğadan bulunan ağacın istenilen ebatlarda kesilmesi ve temizlenip cilalanması işlemi sonucunda üretilmektedir. MDF yada ahşap plakalardan oluşturulmamıştır. Bu nedenle doğal ve eşsiz bir görüntüye sahiptirler. Her ürünün birbirinden farklı olması ürünü kullanıcılar bazında daha değerli bir hale getirmektedir.

Ahşap Sehpa Modelleri

Ahşap sehpa modelleri, fabrikasyon üretim olmadığı için bir çok farklı model mevcuttur. Standart olmayan bu modeller tamamen el işçiliği ile üretilmekte olup, kişinin sanatkarlığının meyvesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Elbette ortaya çıkması beklenen bir model vardır. Doğadan gelen ürünün farklı görünümlerde olması ve kişinin bu doğal görünüme saygı duyup ona değiştirmeden kullanılabilecek hale getirmesi sonucunda bir çok kişiye özel ahşap sehpa modeli ortaya çıkmaktadır.

Sizde eğer hayalinizde olan bir model varsa bunu çizebilir. Yada size fikir vermesi açısından bolca ahşap sehpa modelini inceleyebilirsiniz. Ne kadar fazla modeli incelerseniz istediğiniz ve kendi tarzınıza en yakın sehpa modelinde karar vermeniz daha kolay olacaktır.

Ahşap Yan Kütük Sehpa

Ahşap yan sehpalar, oturma odası ve salonlarda her zaman kullandığımız ürünlerden birisidir. Özellikle misafirlerimiz geldiğinde kahve yada çay ikramında bulunduğumuzda yan sehpalar hemen kendisini gösterirler. Bu nedenle yan sehpaların dekorasyon ayrı bir önemi vardır.

Evinizin dekorasyonu, ahşap ürünler üzerine kurulu ise mutlaka ahşap yan sehpa modeli tercih etmelisiniz. Farklı bir görünümü ve dekoratif tarzı olan kütük yan sehpalar evinize değer katacaktır. Eskiden yüksek fiyatlara satılan bu ürünler günümüzde oldukça cazip fiyatlara bulunabiliyor.

Ahşap Kahve Sehpası

Evinizde yada iş yerinizde mutlaka misafirlerinizi ağırladığınız bir koltuğunuz vardır. Misafirleriniz kahvesini yada çayını daha rahat içebilmesi için elindekileri koyabileceği bir alan arar. Burada kahve sehpaları yada orta sehpalar devreye girer. Kütük ve ahşap ürünleri seviyorsanız ve dekorasyon tarzınız ile uyumlu ise ahşap kahve sehpa modellerini kullanmayı düşünebilirsiniz.

Ahşap Çiçeklik Kütük Sehpa

Evinizin mutlaka bir köşesi var ve burada çiçeklerinizi sergilemek istiyorsunuz. Çiçeklerinizi neden daha doğal ve otantik bir görünüme sahip ahşap çiçeklik modelleri ile sergilemeyi düşünmüyorsunuz. Daha dekoratif bir görünüme sahip olan kütük çiçeklik sehpa modelleri evinize değer katıp, misafirlerinizi şaşırtacaktır.

Çiçeklik için kullandığınız bu sehpaları aynı zamanda dekoratif biblo yada objeler ile de birlikte rahatlıkla kullanabilirsiniz. Metal bir fener yada çok güzel bir taştan vazo ile ahşap ürünler çok uyumludurlar.

Orta Kütük Sehpa

Kütük orta sehpalar şüphesiz en havalı ve dekoratif orta sehpalardan birisidir. Özellikle ticari mekanlarda görmeye alışık olduğumuz bu ürünler benzersiz olması nedeni ile tercih edilir. Her ürün diğerinden farklıdır. Kişiye özel bir olması nedeni ile daha değerlidir. Orta kütük sehpalar kendisi ile uyumlu diğer dekoratif ürünler ile çok iyi bir atmosfer oluşturmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken bu ürünlerin biraz daha ağır dekorasyon tarzları ile birlikte kullandığıdır. Kütük orta sehpa modelini modern dekorasyon tarzı ile birleştirmeniz oldukça zordur.

Ahşap Orta Sehpa

Farklı renk ve görünümlerde ahşap orta sehpa modelleri bulabilirsiniz. Bu sehpaların ayaklarında genellikle demir malzemeler kullanılır. Orta sehpalar dayanıklıdır. Ahşap orta sehpa modelleri zaman içerisinde çizilebilirler ancak tamamen ahşap olması nedeni ile bu ürünlere zaman içerisinde tekrar zımbara ve vernik işlemi yaparak ilk günkü haline getirebilirsiniz.

Size şöyle bir tavsiye verelim. Aslında ahşap ürünler zamanı yansıtır. Yaşayan bir ürünüdür. Bu nedenle üzerindeki çizik ve izlerin düzeltilmesi işlemi çok bu kültürün parçası değildir. Her çiziğin bir anısı olduğu düşünülür.

Masif Orta Sehpa

Masif sehpalar, ürünün tamamen doğal olduğunu ve içerisinde farklı bir elemen olmadan saf ahşabın şekillendirildiği ürünlerdir. Teknoloji yardımı ile farklı görünümler ve şekillere bürünmüş olsalar da içlerindeki ham maddenin tamamen ahşap olduğunu bildiğimiz ürünlerdir.

Ağaç Orta Sehpa

Bazı durumlarda hep daha orjinal bir görüntü elde etmek isteriz. Bu durum orta sehpa modelleri içinde geçerlidir. Ahşap ürünlerinde farklı görünümlere sahip modelleri mevcut. Bunların en ileriye gideni ise şüphesiz ağaç orta sehpa modelleridir.

You may also like...