En Güzel Tavan Dekorasyonu Modelleri

Tavan dekorasyonu farklı malzemeler ve teknikler kullanarak tavanın daha dekoratif kullanılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda mekanın değerini artırmaktadır. Evinizin tavanını dekoratif görünüme kavuşturmak için tercih edebileceğiniz bir çok alternatif yöntemler vardır. Bazı yöntemler daha gelenekseldir. Ayrıca yapımı daha zor ve maliyetlidir. Günümüzde daha kolay yöntemler ile aynı sonuçları alabildiğiniz alternatif ürünler mevcuttur.

Kısaca tavan dekorasyonu trendinden bahsedecek olursak artık asma tavan ve alçı tavanlar yerini kartonpiyerler ile daha hızlı ve pratik bir şekilde yapılan dekorasyon fikirlerine bıraktığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra hızlı ve kolay bir şekilde döşenen tavan panellerinin şuan trend olduğunu söylemek mümkün.

Tavanlarında farklı görünüm arayanlar için ise üç boyutlu gergi tavanlar aydınlatma sistemleri ile birlikte istedikleri farklılığı yansıtmalarına imkan sağlamaktadır. Teknolojinin ilerlemesi ile tavan dekorasyonunda kullanılabilecek ürünler hayli genişlemiştir. Sizler için tavanınızı dekore ederken kullanabileceğiniz ürünleri ve bu ürünleri kullandığınızda ortaya çıkacak tavan dekorasyon örneklerini bir araya getirdik.

Alçıpan Tavan Modelleri Pürüzsüz Tavan Dekorasyonu

Alçı levhaları kullanılarak tavanın daha pürüzsüz ve dekoratif görünmesini sağlayan tavan dekorasyonudur. Ayrıca alçıpan tavan modelleri sadece görünüm için yapılmazlar. Tavanda bulunan aydınlatma sistemlerinin daha organize bir şekilde bulunmasını ve daha verimli bir alan kullanımını size sunarlar.

Kullanılan alçı levhalar nem ve rutubete karşı dayanıklı ürünlerdir. Bunun yanı sıra yangın gibi durumlara karşı dayanıklı olan alçı levhalarda bulunmaktadır. Mümkün olduğunca yangına karşı dayanıklı olan ürünleri tercih etmenizi öneririz. Levhalar beton tavan ile arada kablo ve aydınlatma sistemlerinin bulanacağı bir alanı size sunar. Bunu yaparken dekoratif bir görünümlü birlikte yapılabiliyor olması tavan dekorasyonunda bu kadar çok sevilmesinin nedenidir. Karkas üzerine levhaların yerleştirilmesi ile çok fazla maliyet olmadan yapılan alçıpan tavan dekorasyonu ülkemizde oldukça sık tercih edilen tavan dekorasyonu örneklerindendir.

Alçıpan Dekorasyon Modelleri
Tavan Alçı Modelleri
Alçıpan Işık Bandı Modelleri

Asma Tavan Modelleri ile Tavan Dekorasyonu

Beton tavanlar soğuk ve boş bir görüntüye neden olmaktadır. Bir mekanın tavanındaki beton görüntüsü oraya hiç el değmediğini göstergelerinden birisidir. Asma tavanlar beton ile arasında oluşturdukları boşluk sayesinde aydınlatma sistemlerinizi ve kablolarınızı düzenli bir şekilde dağıtabileceğiniz kanalları size sunar.

Asma tavanlar ilk zamanlarda ticari mekanlarda sık tercih edilen bir tavan dekorasyonuydu. Bunun nedeni bir çok ticari mekan farklı anahtarlardan kontrol edilebilen aydınlatma sistemlerine ihtiyaç duyar. Böyle bir sistemi kurarken tavanda oluşacak kablo kargaşasını önlemek gerekmektedir. Ayrıca daha nizami bir şekilde aydınlatmanın sağlanması oldukça önemlidir. Işığın eşit bir şekilde dağılması sergilediğiniz ürünlerin renklerinin farklı görünmemesi gerekmektedir.

Asma tavanların ticari mekanlarda gösterdiği bu konfor ve şık görünüm evlerimize taşınmaya başlandı. Farklı tavan uygulamaları birlikte niş duvar uygulamalarının birleşimi sonucunda ortaya oldukça modern görünümler çıktı. Günümüzde ise tavan dekorasyonunun vazgeçilmeyen tercihleri arasında kendini gösteriyor. Sizler bir araya getirdiğimiz birbirinden güzel asma tavan modellerini inceleyebilirsiniz.

Asma Tavan Aydınlatma
En Güzel Asma Tavan Modelleri
Güzel Asma Tavan Dekorasyonu
Asma Tavan Çeşitleri
Ahşap Asma Tavan Modelleri
Salon İçin Avizeli Asma Tavan
Yatak Odası Asma Tavan

Salon İçin Tavan Dekorasyonu Modelleri

Evlerimizde en çok tavan dekorasyonu ihtiyacımız olan oda şüphesiz salondur. Misafirlerimizi genelde bu odada ağırlarız. Birçoğumuzun evinde yemek masasının da bulunduğu alan salondur. Bu nedenle salonun evin dekorasyonunda farklı bir yer olduğunu söylememiz gerekir. Ayrıca televizyonun bulunduğu odanın da salon olduğunu unutmamız gerekiyor.

Salon dekorasyonunda kullanabileceğiniz farklı tavan dekorasyonu örnekleri mevcut. En çok tercih edilenler arasında tabi ki asma tavan modelleri geliyor. Asma tavanların salonda tercih edilmesinin en önemli etkenlerinden birisi niş tv ünitesi modelleri ile birlikte harika görünümler ortaya çıkarabiliyorlar.

Salonunda modern bir aydınlatma sistemine sahip olmak isteyenler ilk tercihleri arasında asma tavanlar gelmektedir. Asma tavan sistemleri led aydınlatma sistemlerine rahat bir alan sağlar. Alçıpan levhaların kolay kesilebilmesi ve istenilen karkasa kolayca montajının yapılabilmesi farklı üç boyutlu tavan dekorasyonlarının yapılmasına imkan verir. Nitekim bu tavan modellerine kolay bir şekilde aydınlatma sistemlerinin montajı yapılabilmektedir. Kablo kanalların önceden ayarlanması ile sonrasında çıkabilecek problemlerde kolayca düzenlenebilir olması da asma tavanları diğer tercihlere göre öne çıkarmaktadır.

Lüx Salon Asma Tavan
Salon İçin Asma Tavan
Salon Asma Tavan Modeli
Salon Tavan Dekorasyonu 2021
Salon Asma Tavan Modelleri

Modern Asma Tavan Modelleri

Modern tavan dekorasyonu, özellikle fütüristtik mimaride sıkça görmekteyiz. Nitekim bu tavan tasarımlarında asma tavanların önemli bir yeri bulunmaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi modern tasarımların tavanda çok fazla bir alan kapladığıdır. Bunun için modern tavanları tercih edecekseniz. Mutlaka tavan yüksekliğiniz seçeceğiniz tavan tasarımı için yeterli olmasına dikkat edin. Yoksa odanın basık bir atmosferi olmasına neden olabilirsiniz. Nitekim tarz tasarımlar yüksek tavana sahip ticari mekanlarda tercih edilmektedir.

Modern Yuvarlak Göbek Tavan
Modern Tavan Dekorasyonu
Modern Asma Tavan Modelleri
Modern Tavan Dekorasyonu Modeli
Şık Alçı Tavan Modelleri

Tavan Dekorasyonu Modelleri

Sizler için farklı tarzlarda ürünler kullanılarak yapılan birbirinden güzel tavan dekorasyonu örneklerini bir araya getirdik. Ne kadar fazla dekorasyon örneğini incelerseniz istediğiniz modele en yakın tercihi yapabilirsiniz. Nitekim ülkemizdeki alçı tavan ustaları bu konuda oldukça başarılı. Gösterdiğiniz modele en yakın sonuca nasıl gitmeniz gerektiğini hakkında size yol göstereceklerdir. Eğer daha önceden beğendiğiniz bir model varsa ve nasıl yapılması konusunda bilgi edinmek istiyorsanız bize yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

Tavan Dekorasyonu Modelleri 2021
Tavan Dekorasyonu 2021
Modern Asma Tavan Dekorasyonu Modeli
Modern Asma Tavan Dekorasyonu
Lüx Tavan Dekorasyonu
Asma Tavan Dekorasyonu 2021
Alçıpan Dekorasyonu

Yatak Odası için Gergi Tavan Modelleri

Lüx Asma Tavan Dekorasyonu
Güzel Asma Tavan Modelleri

Saray Asma Tavan Modelleri

Avangard dekorasyon tarzının vazgeçilmezleri arasında kendini gösteren saray modelleri şık ve ihtişamlı görüntüsü ile göz dolduruyor. Saray asma tavan modellerinin en önemli özelliklerinden birisi tavanın merkezin yer alan bir göbektir. Ayrıca bu göbeği ihtişamlı bir avize modeliyle desteklediğinizde harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

Saray asma tavanlarında tercih edeceğiniz tavan bordürlerini avangard tarza uygun seçebilirsiniz. Böylelikle dekorasyon tarzınızla daha uyumlu bir tavana sahip olabilirsiniz. Hatta seçtiğiniz bordürün yaldızlı renklerine sahip olanları kullanarak daha etkileyici bir görünüm yaratabilirsiniz. Çünkü saray asma tavan modelleri bu tarz avangard renkler ile birleştiğinde kendini göstermektedir.

Tavanınıza biraz daha gösteriş katmak istiyorsanız . Tavanınızın düz olan kısımlarına tavan ile uyumlu duvar kağıdı ile kaplayarak farklı bir görünüm elde etmeniz mümkün. Bu tarz dekorasyonlarda aydınlatma oldukça önemlidir. Nitekim sadece göbekte olan avize ile tüm alanı yeteri kadar ışık sağlayamayabilirsiniz. Bu nedenden dolayı kenarlarda spot led lambalardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca spotlar biraz daha modern bir görüntü katacağı için geleneksel görünüme hareket kazandırmış olursunuz.

Alçı Asma Tavan Modelleri
Avizeli Asma Tavan Dekorasyonu
Salon Avizeli Asma Tavan Dekorasyonu
Salon Avizeli Asma Tavan
Lüx Asma Tavan Modelleri
Asma Tavan Göbek Modelleri

Yuvarlak Gergi Tavan Modelleri

Yuvarlak gergi tavanlar ticari mekanların tavan dekorasyonunda sıkça kullanılan ürünlerdendir. Mekanların geniş alanlarına sahip odalarının tavanlarında farklı bir merkez yaratmaktadır. Nitekim genellikle tavanın merkezine uygulanan bu modeller farklı desenler ve görüntüleri ile ilgi çekmektedir. Ayrıca sizin için farklı tarzlarda en çok beğenilen yuvarlak gergi tavan modellerini bir araya getirdik.

Gergi Tavan Modelleri
Yuvarlak Lake Gergi Tavan Modelleri
Yuvarlak Gergi Tavan Modelleri
Lake Gergi Tavan Modeli 2020
Ofis Lake Gergi Tavan Modeli
Baskılı Göbek Gergi Tavan Modeli
İş Yeri Gergi Tavan Uygulaması
Lake Gergi Tavan Modelleri 2020
Yuvarlak Asma Tavan Modelleri

Gökyüzü Tavan Modelleri

Gökyüzü tavan dekorasyonunu evinizde yada ticari mekanınızda uygulamayı düşünüyorsanız gergi tavan modellerini incelemelisiniz. Tavana sabitlenen karkas çıta profillerin arasında gerdirilerek uygulanan bu tasarımlar farklı desenleri tavanınıza uygulamanıza imkan sağlıyor. Gergi tavanlar tavan paralel olarak montajının yapıldığı gibi farklı şekillerde de kolayca uygulanabilir tavan dekorasyonu ürünüdür. Ayrıca tavan aydınlatması ile kullanılabildiğinizi de unutmayın.

Son yılların trend tavan dekorasyon ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle gökyüzü ve uzay görünümlere sahip gergi tavan modelleri ev ve ticari mekanlarda sıkça kullanılıyor. Yatak odası ve çocuk odası gibi uyuma alanlarındaki örneklerini sizler için bir araya getirdik. Daha fazla model için deccors.com/gergi-tavan-modelleri adresini ziyaret edebilirsiniz.

3 Boyutlu Gergi Tavan Modelleri
Transparan Gergi Tavan Modeli 2020
3d Gergi Tavan Modelleri 2020
Lake Gergi Tavan Modeli 2020
Gergi Tavan Dekorasyonu

You may also like...