Bahçe Duvarı ve Bahçe Duvarı Kaplama Fikirleri

Bahçe duvar kaplama, ürünü olarak kullanabileceğiniz taş modellerini sizler için bir araya getirdik. Kayrak taşı yada doğal taşlar ile bahçenizin duvarına uygulayabileceğiniz birbirinden güzel bahçe taş duvar modellerini inceleyerek bahçe duvarınızın nasıl olması gerektiğine karar verebilirsiniz.

Bahçe Duvar Kaplama Fiyatları

Bahçe duvarında tercih ettiğiniz ürüne göre fiyatlar değişebilir. Örneğin bahçe duvarında kültür taşı tercih ederseniz bu sizin için pahalı ve masraflı bir tercih olacaktır. Bunun yerine patlatma taş yada patlatma mozaik tercihi hem uygulamasının kolaylı açısından hemde fiyat açısından daha uygun fiyatlara gelmektedir.

  • En düşük 1 m2 kültür taşı fiyatı: 90 ile 120 TL arasındadır.
  • En düşük 1 m2 traverten patlama mozaik 60 ile 80 m2 arasındadır.

Bu fiyatlar kendi şehrinizde ve en dipten alabileceğiniz fiyatlardır. Tabi daha düşük fiyata kelepir yada stokta devamı olmayan modelleri de bulabilirsiniz.

Taş Bahçe Duvar Modelleri

Bahçe Duvar Kaplama Fiyatını Etkileyen Etkenler

Kayrak yada bahçe duvarı örmek için ihtiyacınız olacak taşlar m2 olarak değil, ton olarak satılmaktadır. Bu tarz taş ürünler maden ocaklarında yada peyzaj ürünleri satan yerlerde bulabilirsiniz. Peyzaj için bu tarz doğal taşları satın alıp ebatlarına ve renklerine göre ayıran işletmeler mevcut.

Kayrak taşı fiyatı ve doğal taş fiyatı genelde diğer ürünlere göre daha uygun fiyatlıdır. Kayrak taşı biraz daha pahalıya gelebilir. Popüler olarak tercih edilmesinden dolayı bina dış cephe kaplamasında da sıkça kullanılmaktadır. Ancak doğal taşlar maden ocaklarının artık molozları olduğu için çok değerli değildir.

Bu ürünleri satın alırken fiyat olarak size pahalı gelecek olan ürünün kamyon nakliye ücretidir. Eğer bu tarz bir ürün satın alacaksanız tercih edeceğiniz ustanın ürünü taşıyabilecek taşıtının olması sizin için artı bir etken olabilir. Se

Bahçe Duvarı Taşı
Taş Duvar Modelleri Bahçe

Taşları Farklı Alanlarda Değerlendirin

Bahçe duvarınızı taş ile kaplarken diğer alanları da unutmayın. Bahçenize giden yolda merdiven ihtiyacınız var ise onuda taş ile düzenleyebilir ve bahçenizin daha değerli bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra bahçenizde taşlar ile oturma alanları, ocak ve şömine gibi bahçenizdeki geçireceğiniz zamanı daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Taş Desenli Bahçe Duvarı

Seçtiğiniz Taşa ve Uygulamasına Dikkat Edin

Bahçenizde seçtiğiniz taşı eğer zeminde kullanacaksanız mutlaka kışın buzlanmadan dolayı aşırı kaygan olmasını engelleyecek önlemler alın. Derz aralıkları yada yüzeyinde farklı işlemler uygulayabilirsiniz. Bahçe duvar taşı uygulamasında ise eğer istinat duvarı tarzında bir uygulama ise mutlaka direncini kontrol etmenizi öneririz. Özellikle kış aylarında yoğun yağışlar ile toprağın gevşemesi söz konusudur. Bu duvar fazladan bir yüke neden olacaktır. Bu nedenle duvarınızın güçlü ve dayanıklı olması gerekmektedir.

Eğer su birikintisine neden olacak bir duvar ise suyun duvarı zaman içerisinde çürütmemesi için suyun tahliye edileceği oluklar yada kanalların önceden yapılmasında fayda vardır.

Bahçe Duvar Kaplama ve Bahçe Taş Duvar Modelleri

Bahçe duvar taş kaplama için bir çok alternatif ürün var. Kullandığınız ürün büyük bir ölçüde duvarınızın görünümünde etkili rol oynayacaktır. Her ürünün kendine ait karakteristik yapısı mevcuttur. Bu nedenle öncelikle bahçe duvarınızda nasıl bir görünüm istiyorsanız ona karar vermeniz olacaktır.

Günümüzde bir çok alternatif ürün mevcut. Burada karar vermenizi etkileyen temel etken, bahçe duvarınız seçtiğinin malzemeden mi oluşacak yoksa. Betondan kalıplar ile dökülen duvara, bahçe duvar kaplaması mı yaptıracaksanız. Bu size büyük bir ölçüde hangi yola gitmeniz gerektiği ile ilgili net sonuçlar almanızı sağlayacak bir kıstastır.

Bahçe Dekorasyonu ve Peyzajda Bahçe Duvarının Önemi

Bahçe dekorasyonu ve peyzaj tasarımında bahçe duvarları oldukça önemli bir yere sahiptir. Bahçe duvarı, sınırlarınızı belirlediği gibi aynı zamanda size farklı dekorasyon ürünlerini ve peyzaj tasarımları yapmanızın önüne açmaktadır. Bahçe duvarlarını kullanarak bahçe dekorasyonunuzu daha farklı bir hale getirebilirsiniz.

Sadece taş görünümlü bir duvar yerine. Duvarın yapısına özel olarak saksılar tasarlayabilir ve çiçeklerinizi asma saksılarda sergileyebilirsiniz. Yada bahçe aydınlatması için bahçe duvarından faydalanabilirsiniz.

You may also like...