Modern Geri Tavan Modelleri ile Yeniliğe Ayak Uydurun

Gergi Tavan Nedir ?

Gergi tavan, tavan dekorasyonunda önemli bir yere sahip ve esnek yapısı ile farklı tasarımların ortaya çıkmasını sağlayan çeşitli hammaddeler işe üretilebilen tavan dekorasyon ürünüdür. Gergi Tavan, tavandan bağımsız olarak asma tavan mantığı ile aynı olan bir karkas ile montajı yapılır. Tavandan bağımsız olması daha sonrasında sökülebilmesine imkan sağlamaktadır. Asma tavan özelliğini taşması sayesinde ışıklandırma sistemleri ile birlikte kullanılabilmektedir.

Transparan, Lake ve Baskılı gergi tavan olmak üzere 3 ana çeşiti mevcuttur. Bu çeşitlerin kendilerine göre farklı teknik özellikleri mevcuttur. Yazımızın devamında bu çeşitlerin teknik özelliklerini ve uygulama görsellerini paylaşacağız. En çok tercih edilen gergi tavan modeli ise baskılı gergi tavan modelleri arasından yapılmaktadır.

Nasıl Yapılır ?

Gergi tavan uygulaması, karkas dediğimiz çıtaların montaj işlemi ile başlamaktadır. Ancak öcesin de istenen modele göre gerekli karkas işlemi yapılmalıdır. Modele göre tavana montajı yapılan çıtaların kenarlarına beğenilen model spatula yardımı ile gerdirilerek, çıtaların kenarlarındaki kısmın içine doğru sıkıştırılır. Bu işlemi yaparken bir kişi altan kompresör ile hava verir. Bu işlem araba camlarına film çekerken fön makinası kullanılması ile aynı amacı taşımaktadır. Hava verilerek, kıvrışmaların önüne geçilir. Daha iyi bir şekilde gerdirilerek köşelere spatula ile sıkıştırılır.

Teknik Özellikleri Nelerdir ?

 • Tavan ve Duvarlarda dekoratif amaçla kullanılabilir.
 • Yanından alev almaz. Yangına karşı dayanıklıdır.
 • Esnek yapısı sayesinde farklı formlara girebilir. Buda fark görünümlümlerin elde edilmesini kolaylaştırır.
 • Etkiliyeci görünüme sahiptir. Estetik görüntüsü ile mekana değer katar ve ambiansını değiştirir.
 • X ışınları gibi ultraviyole dediğimiz ışınalardan etkilenmeyen bir yapıya sahiptir.
 • Montajı kolaydır. Kısa süre içerisinde montajı yapılabilir. Abstract desen ve farklı tavan dekorasyonu şekillerini hızlı bir şekilde uygulayabilirsiniz.
 • Spot ve Led gibi aydınlatma sistemleri ile birlikte kullanılabilir. Soft bir aydınlatma istenen mekanlarda ve odalarda tercih edilme sebebleri arasındadır.
 • Suya karşı dayanıklıdır. Nem ve rutubetten etkilenmeyen bir yapıya sahiptir.
 • Farklı tasarım ve resimlerin tavan dekorasyonu olarak kullanılmasına imkan sağlar. Çok sevdiğiniz bir manzarayı yada bir sana eserini tavan dekorasyonu olarak kullanma imkanını size sağlar.
 • Zaman içerisinde çatlama, parçalanma gibi sorunlar ile karşınıza çıkmaz.
 • Kira olan mekanlarında tavan dekorasyonu modeli olarakta kullanılabilir. Sökülüp, tekrar montajı yapılabilir bir haldedir.

Nerelerde Kullanılır ?

 • Ev içinde salon,mutfak,banyo ve yatak odasında.
 • Oteller ve Motellerde
 • Düğün Salonları
 • Antre ve Koridor
 • Mağaza ve AVM
 • Restraurant, Cafe ve Bar
 • Kuaför, Güzellik Merkezi, SPA
 • Müze ve Sergi Alanlarında

Aydınlatma

Aydınlatma sistemleri ile birlikte çok iyi kullanılmaktadır. Asma tavan yapısı ile aynı yapıya sahip olması ve daha öncesinden planlanarak yapılabilmesi nedeni ile istenilen türde aydınlatmanın yapılmasına imkan sağlar.

Tavan dekorasyonunda özellikle led aydınlatma kullanılmak istenen mekanlarda oldukça farklı tavan dekorasyonu tasarımları ile birlikte aydınlatma sistemlerinin kullanılmasını sağlar.

Özellikle ışığı geçiren transparan modeller ile aydınlatma sistemlerini çok iyi birere kombin olduğunu söyleyebiliriz. Bu modellerin ışığı geçirmesi ile daha etkileyici bir görüntü oluşturduğunu örnek uygulamalarda görebilirsiniz.

Gergi Tavan Modelleri

Sizlerinde bilmesi ve uygulama yaptırmadan önce fikir oluşması için beğendiğimiz gergi tavan çeşitleri arasından en güzel tavan dekorasyonu uygulama resmi olanlarını bir araya getirdik. Gergi tavan görselleri arasından sizlerde beğendiğiniz modellerin uygulandığında nasıl bir görüntü orataya çıkardığını görebilirsiniz.

Transparan Gergi Tavan

Led aydınlatma sistemleri ile en iyi görünümü elde etmek istiyorsanız eğer ilk tercihiniz olmalıdır. Sade ve şeffaf yapısı ile tavan dekorasyonunda dikkat çeken göz alıcı uygulamalar yapılabilmektedir. Spot ve led aydınlatma sistemleri ile mükemmel bir uyum içerisindedir. Aynı zamanda asma tavan modelleri ile birlikte kullanılabilmektedir.

Transparan Gergi Tavan Modelleri

Hol ve koridor gibi alarda.Işıklandırma sistemleri ile birlikte, baskılı transparan modellerin uygulanması sonucu oldukça güzel ve etkileyici görüntü almak mümkündür. Özellikle ticari mekanlarda müşterilerinizi karşıladığınız alanda görsel bir ışıklandırma ile ilk girişte ziyaretçilerini etkileyebilirsiniz.

Alçı ve asma tavan dekorasyonunda sıkça gördüğümüz transparan modeller iyi bir tamamlayıcıdır. Özellikle asma tavan dekorasyonu yaparken göbek kısmında farklı bir tasarım ve ışıklandırma ile daha hoş bir ortam yaratılmak istendiğinde en iyi tercih transparan gergi tavan olacaktır.

Ofis yada ticari ortamlarında tavan dekorasyonunda uygulanan görüntünün şeffaf bir şekilde görünmesi ve ışıklandırma sistemiyle öne çıkması sayesinde tavan dekoru yaparken markanın yada ticari kuruluş logo ve armasını kullanmak çok iyi bir fikir olacaktır.

Eğitim kurumlarında transparan modelleri kullanarak örneğin dünya haritasını tavanda uygulayabilir ve kumandadan kontrol edilen bir led ışıklandırma sistemi ile eğitimi daha zevkli bir hale dönüştürebilirsiniz. Konu anlatımlarını daha görsel ve akılda kalıcı bir hale dönüştürmek tamamen sizin yaratıcı düşüncenize kalmış.

Lake Gergi Tavan

Lake kumaşları ile pürüzsüz ve ışık geçirmeyen anti statik yüzeyleri size sağlayan gergi tavan uygulamasıdır.Toz ve kir tutmayan özelliğiyle özellikle hijyen gerektiren ticari mekanlarda tercih edilmektedir. Pürüzsün bir yüzeyi size sunmasının yanında yansıtıcı özelliği ile daha geniş ve yüksek tavan görünümü kazandırmaktadır.

Lake Gergi Tavan Modelleri

Özellikle su ve buhar olan ortamların tavanların da en çok tercih edilen gergi tavan sistemleridir. Hamam ve Kaplı yüzme havuzlarının tavanların tavan dekorasyonu daha iyi bir hale getirecek ve mekanın atmosferini değiştirecek uygulamalar yapılabilmektedir.

Ofis ve Toplantı salonları gibi mekanların tavan dekorasyonunda lake gergi tavan modelleri arasından seçimler yapabilirsiniz. Yansıtma özelliği ile lalanı daha ferah ve geniş gösterme özelliğinin yanında mekanın tavan görünümünde derinlik hissinide sizlere sağlar.

Yapısı gereği nem ve rutubete karşı oldukça dayanıklıdır. Bu nedenle Banyo ve Spa gibi mekanların tavan dekorasyonunda kullanılabilir. Bu tarz mekanların tavan dekorasyonunda sık tercih edilen uygulamalardan birisidir.

Lake Gergi Tavan Renkleri

Uygulamalarında geniş renk seçeneği imkanı vardır. Farklı dekoratif tavan dekorasyonu uygulamalarını kolay bir şekilde uygulanabilmektedir. Yapısı gereği şekillendirilebilmesi ve renklerinin etkileyici ve canlı görüntüsüyle tavan dekorunda en iyi çözümü size sunmaktadır.

Basklılı Gergi Tavan

Trend tavan dekorasyonu ürünleri arasında yerini almış durumdadır. Tavan dekorasyonu yaparken en çok istenen özelliklerden birisi etkileyici ve atmosferi değiştirecek bir görünüm elde edilmesidir. Digital baskılı modeller ile istediğiniz atmosferi ve görüntüyü tavan dekorunuzda kullanabilme imkanınız vardır. Baskılı modelleri seçerken mutlaka dikkat etmeniz gereken özelliklerden birisi solvet içermemesidir. Solvet, dış tabela ve reklam panolarında kullanılmaktadır. İç mekanlarda kullanılması insan sağlığına zararlıdır. Koku ve mide bulanması gibi durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Mutlaka uygulama yapacak olan firmaya içerisinde solvet olup olmadığını sorunuz.

You may also like...