Pembe Duvar Rengi Boyası İle 40 Dekorasyon Örneği

Pembe duvar rengi, kadınların kendi alanlarında daha çok tercih ettikleri duvar boyası renkleri arasında yer alıyor. Genellikle yatak odası yada kız çoçuk odası duvarlarında pembe rengini görmeye alışkınız. Ancak pembenin farklı renk tonlarının salon duvar rengi olarak da kullanabileceğinizi unutmayın.

Toz Pembe Duvar Rengi

Diğer pembe tonlarına göre daha yumuşak pembe renk tonuna sahiptir. Mobilya ve dekoratif eşyalarınızın renkleri ile daha uyumlu kombin yapabilirsiniz. Özellikle oturma odası ve salon gibi alanların duvarlarında toz pembe rengini kullanmaktan çekinmeyin. Açık renk tonlarında olmasının yanı sıra sıcak bir atmosfer yaratmanızı sağlar. Aynı zamanda sonbahar ve romantik atmosferleri sevenler en güzel duvar rengi seçeneklerinden birisidir.

Toz Pembe Duvar Rengi

Hayal Pembesi Duvar Rengi

Hayal pembesi rengi, pembenin soft tonları arasında kendini göstermektedir. Pembe duvar renginin genellikle bu tonları duvarlarda daha çok tecih edilmektedir. Daha sade ve diğer mobilya renkleri ile birlikte kolayca uyumlu olan bu tonlar ile evinizin farklı odalarında duvar boyası rengi olarak tercih edebilirsiniz. Hayal pembesi, salon duvar rengi yada oturma odası duvar rengi olarak kullanabileceğiniz renkler arasındadır.

Pudra Pembe Duvar Rengi

Gül Pembe Boya Rengi

Tasarımcılar her zaman doğadan ilham alırlar. Ressamların en büyük tutkusu ise doğadaki renklerin canlılığını ve çeşitliliğini resimleri aktarmaktadır. Bundan dolayıdır ki içimizde doğayı yaşadığımız alanlara taşıma arzusu vardır. Yaşadığımız alanlarda doğanın bir parçasını her zaman isteriz. Gül pembe boya rengi bunların arasında en güzel örneklerden birisidir. Gül renginin farklı tonlarının evinde duvarlarında kullanılması evinizin dekorasyonuna farklı bir hava getirecektir.

Pembe Oda Rengi Boyası

Bebek Pembesi Duvar Rengi

Hepimizin bebek rengi olarak bildiği bebek pembesi duvar rengi son yılların trend duvar renkleri arasında kendini gösteriyor. Pastel renkler günümüzde daha sık tercih edilir hale geldi. Bunun nedeni ise dekorasyonda trend haline gelen bir çok dekoratif eşyanın bu renk tonları ile uyumlu olmasıdır. Tasarımcılarda artık renkli olan ancak çok fazla göz yormayan renk tonlarını tercih ediyor. Bu renkler pastel dediğimiz orta tonlar.

Bebek pembesi rengi salon ve oturma odasında kullanılabileceği gibi bebek odası duvar rengi ve yatak odasındaki duvarlarınız için iyi bir renk seçimi olabilir. Bebek pembesi özellikle tül perdeler ile güzel bir uyum sağlamaktadır. Aynı zamanda bu renk ile uyumlu renkli koltuk tercihinde bulunarak salonuz da çok hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Pembe Oda Rengi

Şeker Pembesi Duvar Rengi

Pembenin daha çok koyu tonları sevenlerin tercih edebileceği bir renk. Ev kullanımı için şeker pembesi biraz koyu duvar boyası rengi olabilir. Çünkü gece ışık kullanımı ile birlikte içeride aşırı loş bir ortam yaratacaktır. Şeker pembesi daha çok ticari mekanların duvarlarında tercih edilebilecek bir boya rengidir. Ancak bu rengi yatak odası duvar rengi olarak kullanabilirsiniz. Yatak odanız loş ortam yaratmanıza ve keyifle uyumanıza yardımcı olacaktır.

Pembe İç Cephe Duvar Rengi

Pudra Pembesi Duvar Rengi

Yine pantone tonlarda bir pembe duvar rengi olan pudra rengi ile karşınızdayız. Pudra tonları son yılların en çok tutulan duvar renkleri arasında kendini gösteriyor. Modern ve minimal dekorasyon tarzı ile oldukça uyumlu bir duvar boyası olan pudra rengi, pembe ile birleştiğinde daha sıcak bir ortam yaratmanızı sağlıyor.

Pembe Duvar Rengi
Pembe Duvar Oda Boyası

Oturma Odası Pembe Duvar Boyası Rengi

Oturma odanızda farklı bir ambians yaratmak istiyorsanız pembe rengini mutlaka seçenekleriniz arasında bulundurmalısınız. Eğer oturma odanızda kullandığınız mobilya renkler kırık beyaz yada gri tonlarında ise pembe rengi ile oldukça iyi bir uyum sağlayabilirsiniz. Pembe rengi ile birlikte ışıklandırmanın çok önemli olduğunu unutmayın. Mutlaka ayarlanabilir dereceye sahip aydınlatma ürünleri tercih etmeye çalışın. İstediğinizde loş bir ortam, istediğinizde aydınlık bir ortamı size sağlayacak aydınlatma ürünleri daha iyi bir tercih olacaktır.

Salon Dekorasyon Pembe Duvar Rengi

Eğer salonunuzda avangard tarzı hakim ise mutlaka pembe rengini denemeniz gerekiyor. Pembe rengi kadınların rengi olarak insan aklının bir köşesine kazınmıştır. Salon ise bir evin en önemli odalarından birisidir. Avangard tasarımlar daha çok ihtişamı sevenlerin tercih ettikleri tasarımlara sahip ürünlerden oluşur. Bu nedenlerden dolayı pembe rengi bir kadının salon duvar rengi olarak kullanabileceği en etkili duvar renklerinden birisidir.

Pembe Duvar Boyası Kartela
Marshall Pembe Duvar Rengi
Hayal Pembesi Duvar Rengi
Gül Pembesi Duvar Rengi

Pembe Duvar Rengi ile Salon Dekorasyonu

Artık boya markaları farklı renk tonlarını kolayca üretebiliyor. Renkmatik makineleri ile istediğiniz renk koduna göre boya üretimi yapmak son derece kolay bir hale geldi. Öncelerden ara renk tonları olmadığı için bazı renkler duvar boyası olarak tercih edilemiyordu. Pembe rengi de bu renkler arasında yer alıyordu. Ancak şimdi pembenin farklı renk tonlarını kolayca polisan, filli boya ve dyo gibi markaların renk kataloglarında bulabilirsiniz.

Salon duvar rengi olarak pembenin daha çok pantone tonlarını tercih etmenizi öneririz. Bu tonlar ile mobilya ve aksesuarlarınızı daha uyumlu olarak kullanabilirsiniz. Eğer duvarınızın rengi mevcut eşyalarınızın renginden daha koyu olursa kullandığınız mobilya ve aksesuarlarınızın duvarınızın renginin altında kendini gösteremeyecektir. Bu nedenle salon gibi çok fazla dekoratif aksesuarınızın olduğu bir alanda daha pantone duvar renklerini tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Filli Boya Pembe Duvar Rengi
Dyo Pembe Duvar Rengi
Bej Pembe Duvar Rengi

Pembe Yatak Odası Duvar Rengi

Yatak odanızda pembenin istediğiniz tonunu kullanabilirsiniz. Çünkü burası size ait bir oda. Misafirlerinizin görmediği ve tamamen sizin özel hayatınıza ait olan bir alan. Burada açık yada koyu pembe duvar renklerini tercih edebilirsiniz. Koyu tonlar ile daha loş bir yatak odası dekorasyonu yaratabilirsiniz. Pembenin açık tonları ile de romantik yatak odası dekorasyonu yaratmanız mümkün.

Burada dikkat etmeniz gereken tek kural ise, yatak odası duvarınızda kullandığınız pembe tondan daha açık tonlarda mobilya ve aksesuar tercih etmeniz olacaktır. Gece loş ortamda eşyalarınızın belirgin olması için bu gereklidir. Ayrıca tüm odanın tek renk tonunda boğulması istemeyeceğiniz bir görünüm yaratmanıza neden olabilir.

Bebek Pembesi Duvar Rengi
Koyu Pembe Duvar Rengi
Açık Pembe Duvar Rengi
Pembe Duvar Boyası
Şeker Pembesi Duvar Rengi

You may also like...