Banyo Taş Modelleri ile Taş Görünümlü Banyo Dekorasyonu

Banyo taş modelleri arayanlar için banyo duvarlarında taş görünümünü nasıl yaptırabilecekleri hakkında bilgiler vereceğiz. Doğal taş görünümü banyolarda farklı bir atmosferi size sunmaktadır. Bu atmosferi farklı ürünler kullanarak sağlayabilirsiniz. Bunların içerisinde en çok tercih edileni ise şüphesiz kültür taşı modelleridir. Buna ek olarak ülkemizde duvar dekorasyonunda sıkça tercih edilen patlatma taş ürünleri ile de doğal taş banyo dekorasyonu yapabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonu Taş Modelleri

Doğal Taş Banyo Dekorasyon

Patlatma taş ismi üretiminde kullanılan teknikten gelmektedir. Taşın bir sıkıştırma mekanizmasında sabitlenerek, sivri uçlu bir metal ile hızlı bir şekilde bir noktasına vurularak patlatılması ile üretilir. Her taş bu vurmaya farklı bir reaksiyon gösterir. Patlama sonucunda taşın yüzeyindeki en zayıf kısımlardan taştan ayrılır. Daha sonrasında taşın yüzeyinde doğal girintili ve çıkıntılı görünüm elde edilir. Patlatma taş modelleri bu nedenle doğal taş duvar kaplamasında sık tercih edilmektedir.

Genellikle traverten ve mermer taşlar kullanılarak üretilirler. Patlatma için en uygun olanı ise şüphesiz traverten taşlarıdır. Bu üretime en uygun yapıya sahiptirler. Uygulama sonrasında istenilen görüntüyü en iyi yakalayan doğal taş çeşididir. Farklı ebatlarda üretimi yapılabilmektedir. Genellikle boy serbest denilen modeller dış cephe ve geniş cephelere sahip alanlar için uygundur.

Banyo Duvar Taş Görünümlü

Doğal Taş Banyo Uygulamaları

Banyonuzda doğal taş uygulaması yapmadan önce banyonuzun taş görünümü kaldırabileceğinden emin olun. Hem dekoratif görüntü olarak hem de duvarların bu taş yükünden etkilenmeyecek sağlamlıkta olmasına dikkat edin. Doğal taşlar, duvara yük getirecektir. Bu nedenle bunun iyi bir analizinin yapılması gerekmektedir.

Dekoratif görüntü olarak doğal taşlar her banyo dekorasyonu için önerilmez. Doğal taş banyo uygulamaları, duvar döşemesi olarak geçmektedir. Duvar döşemeleri ise belirli ebatlardaki ürünlerin seleksiyona uygun olarak duvar döşenmesi işlemidir. Bu tarz duvar döşemesi işlemlerinde mümkün olduğunda geniş cephelerin olması önerilir.

banyo Dekorasyonu Taş Duvar

Küçük Cepheler İçin Doğal Taş Uygulaması

Eğer küçük bir cepheye sahipseniz patlatma mozaik tarzında fileli uygulamaları tercih etmeniz daha iyi sonuç olmasını sağlar. Küçük alanlarda, büyük doğal taşların uygulamasını yaptırmanız banyonuzu daha küçük bir görünüme sahip olmasını ve basık bir ortam yaratmanıza neden olur. Bu nedenle 30x30 fileli doğal taş modellerini tercih ederek banyonuzun duvarlarında doğal taş görünümünü yakalayabilirsiniz.

Villa Banyo Dekorasyonu

Büyük Cephelere Sahip Banyolar İçin Taş Görünümü

Banyolar için taş görünümü genelde büyük cepheler için önerilir ve tercih edilir. Büyük cephelerde doğal taş görünümü banyonuza farklı atmosfer sağlamaktadır. Bu tarz banyo dekorasyonu modelleri genellikle dağ evi, ahşap villa yada taş villa gibi kişiye özel yapılan yapılarda tercih edilmektedir.

Duvara uygulanacak taşların ebatları ne kadar büyük olursa taşın üzerindeki kendine ait görüntüyü yansıtması o kadar doğal olacaktır. Bunun yanı sıra taşın döşenme şekli ve seleksiyonu ortaya çıkaracak görüntüyü etkileyen önemli etkenlerdendir. Bu nedenle bu tarz uygulamalarda mutlaka mimar desteği almanız gerekmektedir.

Lüx Banyo Dekorasyonu

Doğal Taş ile Yapılan Banyo Dekorasyonu İçin Öneriler

Duvarlarında doğal taş uygulaması yapılan banyo dekorasyonunda sizlerin hoşuna gidecek farklı dekoratif önerilerde bulanacağız. Doğal taş görünümü ile banyolarda harika görünüm elde etmenizi sağlayacak bu ürünleri mutlaka listenize almalısınız.

1-) Doğal Görünümü Banyonuzun Zemininde Tamamlayın

Duvarlarındaki doğal tercihi mutlaka banyonuzun zemininde de göstermelisiniz. Bu nedenle taş duvara sahip olan banyonuzun zemininde ahşap görünüme sahip olan yer döşemesi tercihinde bulunmayı deneyin. Ahşap ve doğal taş harika ikilidir. Yıllar boyunca dekorasyonda beraber tercih edilmiştir. Burada dikkat etmeniz gereken tek husus ise seçtiğiniz parkenin suya dayanıklı olmasıdır. Gönlümüz her ne kadar masif parke yada lamine parke istese de banyonunuz da ahşap görünümü size sağlayacak ve sudan etkilenmeyecek en iyi çözüm LVT parkedir.

Banyo Duvari Taş Örnekleri

2-) Tarzınıza Uygun Banyo Tezgahı Seçin

Duvar dekorasyonunda doğal taş seçimi yaptığınızda buna uygun ürünler seçmeniz gerekecektir. Bunların içerisinde banyo lavabo ve tezgahları da dahildir. Banyonuzun tezgahında farklı tercihlerde bulunabilirsiniz. En çok tercih edilenler ise ahşap ve taş banyo tezgahları olacaktır.

Burada farklı ikili konseptler yapabilirsiniz. İkili konsept derken neden bahsettiğimize açıklık getirelim. Eğer banyonuzun dolabında ahşap bir dolap tercih edecekseniz lavabo tezgahı olarak mutlaka taş görünüme sahip bir tezgah tercihinde bulunan. Ancak sadece ahşap tercihinde bulanacaksanız eğer tezgahın altında tekrar bir ahşap banyo dolabı olmamasına özen gösterin. Çünkü bu durum sıkıcı bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Taş Görünümlü Banyo Dekorasyonu

3-) Sadelikten Yana Olun Çok Fazla Aksesuar Kullanmayın

Doğal görünümü sağlamanız için banyonuzda çok fazla aksesuar kullanmaktan kaçının. Daha ferah bir görünüm için mümkün olduğunca az aksesuar bulundurun. Sadece banyonuzda kullanacağınız ve işinize yarayan banyo aksesuarlarını kullanmaya özen gösterin. Doğal görünümü bozacak aksesuar tarzlarından uzak durun.

Taş Banyo Dekoru

4-) Aydınlatmanızı İyi Seçin

Doğal taşlar girintili ve çıkıntılı yapıya sahiptir. Bazı modellerde düz doğal taş modelleri de tercih edilebilir. Ancak her ne olursa olsun duvarlarınızda doğal taş uygulaması yaptırdıysanız mutlaka iyi bir aydınlatmaya ihtiyaç duyacaksınız. Ayrıca seçtiğiniz aydınlatmanın doğal görünüme uygun olmasına dikkat edin. Ahşap avize yada metal avize modelleri arasından tercihlerde bulunabilirsiniz. Yada işi farklı bir boyuta götürüp duvara gömme bölümler oluşturarak farklı bir aydınlatma sistemi uygulayabilirsiniz.

Bağ Evi Banyo Dekorasyonu
Taş Döşenmiş Banyo Duvarı
Taş Banyo Duvar Fikirleri
Taş Banyo Dekorasyonu Modeli

5-) Banyonuza Yeşillik Sağlayın

Taş görünümü ile şüphesiz en güzel görüntüyü sağlayan aksesuar küçük süs bitkileridir. Burada farklı tarzlarda bonzai tekniği ile uygulanmış ağaçları yada her mevsimde yaşayabilen süs bitkilerini taş banyo dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Banyonuza çok hoşunuza gidecek doğal bir atmosfer sağlayacaktır.

Taş Duvarlara Sahip Banyo

6-) Batarya ve Musluklarda Tarzınızı Yansıtın

Batarya ve musluk deyip geçmeyin bu tarz konsept bir banyo için onlarda dekoratif bütünlüğün içerisinde olması gerekiyor. Böyle bir taş banyo dekorasyonuna sahipseniz eğer banyonuzda tercih edebileceğiniz bakır görünümlü banyo muslukları yada retro banyo bataryaları tercih edebilirsiniz.

2021 Taş Duvarlı Banyo Dekorasyonu
Taş Banyo Dekorasyonu

Taş Banyo Modelleri

Sizler için farklı tarzlarda en güzel taş banyo modellerini bir araya getirdik. Farklı doğal taşlar kullanarak yapılan banyo dekorasyonları inceleyerek kendi banyonuzda nasıl bir görünüm istediğinizin kararını verebilirsiniz. Taş banyo ile ilgili sorularınızı bize iletişim adreslerimizden yada yorum kısman iletebilirsiniz.

Banyo Dekorasyonu Taş Görünümlü
Banyo Dekorasyon Modelleri Taş
2021 Banyo Dekorasyonu
Taş Döşenmiş Banyo Modelleri
Taş Banyo Duvar Örneği
Taş Banyo Duvarları
Taş Banyo Duvar Dekorasyonu
Taş Banyo Dekorasyon Örneği
Taş Banyo Dekorasyon Modeli
Mermer Taş Taş Görünümlü Banyo Dekorasyonu
Geniş Banyo Dekorasyonu
Dublex banyo Dekorasyonu
Dağ Evi Banyo Dekorasyonu
Banyo Taş Duvar Örnekleri
Banyo Taş Dekoru
Banyo İçin Taş Duvar

You may also like...