Mutfağınıza Farklı Bir Hava Getirecek 30 Mutfak Perde Modeli

Mutfak perde modelleri seçerken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler vardır. Daha önceki yazımızda bu teknik özelliklerin neler olduğuna değinmiştik.Mutfak Perdesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir ? tıklayarak daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Evimizdeki en renkli perdelerin tercih edildiği alandır. Genelde desenli perdelerin tercih edildiği mutfaklarda son zamanlarda stor perde modelleri de tercih edilmektedir.

Mutfak Perde Modelleri

Stor perdeler daha kullanışlı olduğu için mutfaklarda tercih ediliyor.Ancak bu dekoratif bir görünümün dışına kullanışlı bir mutfak perdesi ortaya çıkarıyor.

2020 Perde Modelleri ve Fikirleri
2020 Perde Modelleri
Perde Dekorasyon Fikirleri
Perde Dekorasyonu 2020
Mutfak Perde Dekorasyon Fikirleri 2020

Klasik Mutfak Perdesi

Daha dekoratif ve renkli perdeler için klasik kumaş fon perdeler daha sık tercih edilmekte. Bunun yanı sıra ip perde modelleri de mutfak perdesi modelleri arasında tercih edebileceğiniz başka modeller arasındadır.

Mutfak Perde Dekorasyon Fikirleri

Çiçekli Mutfak Perdesi

Mutfak perdesi olarak genelde çiçekli yada meyve desenli perdeler sık tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra yazılı ve dünyanın başkentlerinin olduğu mutfak perdeleri sık tercih edilen modeller arasında.

Mutfak Perde Dekorasyonu 2020

Mutfak Perdesi Temizliği

Mutfak perdesinde mümkün olduğunca renkli modeller tercih edilmektedir. Bunun nedeni daha enerjik bir mutfak yaratmak olduğu gibi kirlenme konusunda daha dayanıklı olması istendiği içindir. Beyaz perdeler daha çok kirlenmeyi belli ettiği için mutfaklarda çok tercih sebebi değildir.

Mutfağınızda tercih ettiğiniz perdenin mutlaka yıkanabilir özellikle olmasına dikkat ediniz. Ayrıca seçtiğiniz perde modelinin çamaşır makinenize sığması gerektiğini unutmayınız. Bazen bu tarz durumlar ile karşı karşıya kalınabiliyor.

Trend Mutfak Perde Modelleri

Trend perde modelleri arasında yer alan tül ve fon perde uyumu mutfak perdesi modelleri arasında da kendini gösteriyor. Özellikle amerikan mutfak modeline sahip olanlar dekorasyonun bütünlüğü açısında salon perde modeli ile mutfak perdesinin modelini aynı yapmaya özen gösteriyorlar.

Mutfak Perde Fikirleri 2020
Mutfak İçin Perde Fikirleri

Modern ve minimal tarzlarda perde modelleri son zamanlarda kendisini oldukça gösterdi. Ancak mutfakta her zaman renkli ve hareketli perde modelleri tercih edilmiştir.

2020 Yılı Mutfak Perde Dekorasyonu

Eğer sade bir mutfak perdesi arıyorsanız beyaz tül perde ve fon perde ikilisini kullanabilirsiniz. Eğer mutfağınızda balkona çıkış var ve zemine kadar cam kapı ise tek taraflı fon yapmanız daha güzel bir görüntü elde etmenizi sağlayabilir.

Mutfak Perdeli Modeli 2020

Sade mutfak dekorasyonunda son zamanlarda ip perdeler oldukça güzel bir görünüm kazandırıyor. Özellikle tüller de kristal dediğimiz modeller mutfağın hem sade hemde şık görünmesini sağlıyor.

Retro ve Vintage dekorasyon tarzı da mutfak perdesi modelleri üzerinden etkisini hissettiriyor. 70ler ve 80leri andıran perde modelleri mutfakta farklı bir hava yaratıyor.

2020 Mutfak Perde Modeli

2020 Mutfak Perde Modelleri

2020 yılında trend olarak tercih edilecek olan mutfak perde modelleri arasından en beğendiklerimizi sizlere fikir vermesi için bir araya getirdik. Sizde mutfak perdenizi değiştirmek istiyorsanız ve size uygun perde modellerini arıyorsanız aşağıdaki modeller arasından kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Mutfak Perde Modelleri 2020
Mutfak Perde Modelleri 2020
Klasik Mutfak Perdesi
Vintage Mutfak Perde Modelleri
Mutfak Perde Modelleri 2020

You may also like...