Farklı Tarzlarda En Güzel Sarkıt Avize Modelleri

Sarkıt avize modelleri, son yılların trend avize modelleri arasında yer alıyor. Diğer avize modellerinden onu ayıran en büyük özelliği ise tavandan aşağıya doğru sarkıt bir şekilde olmasıdır. Özellikle yüksek tavana sahip olan alanlarda sık tercih edilmesinin en büyük etkenlerinden biriside budur.

Normal bir evin odası 2.70 yüksekliğe sahiptir. Ancak son yılların trend dekorasyon tarzlarından birisi olan loft mimariye sahip olan evlerin tavanları daha yüksek olabilmektedir. Neredeyse çift daire yüksekliğine sahip olan bu dairelerin aydınlatmasında en iyi çözüm sartkıt avize modelleridir.

Yuvarlak Sarkıt Avize

Size Uygun Olan Tarzı Seçin

Sarkıt avize modellerinde farklı tarzlarda modeller mevcuttur. Ülkemizde avize üretimi konusunda çok uzman bir çok firma ve marka vardır. Bu markalar trendi takip eden ve sürekli kendilerini geliştirerek avize kataloglarına yeni modeller katan firmalardır.

Sarkıt avizeler farklı tarzlarda üretimi yapılabilen modellerdir. Sizin burada kendi dekorasyon tarzınıza en uygun olan modeli seçmeniz gerekmektedir. Modern, retro, minimal, vintage, avangard, elegant yada otantik tarzlara sahip sarkıt avizeler mevcuttur.

Sarkıt Avize Fiyatları

Materyale Göre Sarkıt Avize Modelleri

Tarzın yanı sıra sarkıt avizeleri birbirinden ayıran diğer bir özellik ise üretiminde tercih edilen materyaldir. Krom, metal, ferforje, ahşap, makrome ipi, yada alüminyum gibi materyaller ile sarkıt avize üretimi yapılmaktadır. Avizenin üretiminde kullanılan materyal görüntüsünde farklılık yaratmaktadır.

  • Ahşap avizeler daha otantik bir görünüme sahiptir.
  • Ferforje avizeler ise endüstriyel dekorasyon tarzı ile iyi bir uyum içerisindedir.
  • Krom avizeler ve alüminyum avizeler daha modern tarzlar ile uyumludur. Çoğu zaman modern elegant tarzlar ile kullanılır.
  • Makrome avizeler daha çok bohem dekorasyon tarzında tercih edilmektedir. Makrome ipi ile tamamen el emeği ile üretilmektedir.
Pramit Sarkıt Avize

Sarkıt Avize Modellerinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Sarkıt avize seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar mevcut. Seçmeden yada seçtikten sonra yapmanız gerekenleri maddeler halinde inceleyelim.

  • Tavan yüksekliği ile sarkıt avizenin boyu dikkat etmeniz gereken en önemli etkenlerden birisidir. Özellikle koridor yada hol gibi alanlarda eğer standart bir yüksekliğe sahipseniz sarkıt modelleri tercih etmeyin. Çünkü buralarda sürekli bir şeyler taşıyarak geçebilirsiniz. Bu nedenle sarkıt avize size zorluk çıkaracaktır.
  • Sarkıt avizelerin, sarkan kısımlarının gövdeye iyice monte edildiğine ve sağlam malzemeler kullanılmış olmasına dikkat edin. Sallanma yada deprem gibi durumlarda istenmeyen sonuçlar ile karşılaşmayın.
  • Bazı sarkıt modelleri oldukça ağırdır. Bu nedenle asma tavan gibi sonradan yapılan tavan sistemlerine montaj edilirken tavanın kaldırabileceği ağırlıkta olan avizeleri tercih etmenizi öneririz.

Sarkıt Avize Modelleri

Farklı tarzlara sahip sarkıt avizelerin olduğunu söylemiştik. Sizlerin bunu daha iyi anlaması ve ilham alması için birbirinden güzel sarkıt modelleri bir araya getirdik. Sizde aşağıdaki modeller arasından sizin evinizin dekorasyon tarzına en uyumlu olacak olan modeli seçebilirsiniz.

Endüstriyel Tarzdaki Modeller ile Farkınızı Ortaya Çıkarın

Sarkıt Avize Modeli

Otantik ve Etnik Tarz ile Kültürünüzü Yansıtın

Tavan Sarkıt
Sarkıt Otantik Avize
Osmanlı Sarkıt Avize
Sakıt Avize Modelleri 2021

Retro Tarzındaki Sarkıt Avize Modelleri ile Zamanda Yolculuk Yapın

Sarkıt Avize Modelleri

Elegant Tarzı ile Asil Bir Görünüm Yaratın

Krom Sarkıt Avize
Renkli Sarkıt Avize
Altın Sarkıt Avize
Gold Sarkıt Avize
Metal Sarkıt Avize

Modern Sarkıt Avize Modelleri İle Trendi Takip Edin

Modern Sarkıt Avize
Endustriyel Sarkıt Lamba

Minimal Sarkıt Avize Modelleri ile Sadeliğinizi Koruyun

Merdiven Boşluğu Sarkıt Avize
Avize ve Sarkıtlar

You may also like...