Çocuk Odası Perde Modelleri, Birbirinden Güzel 65+ Çocuk Odası İçin Perde Modeli

Çocuk odası perde modelleri diğer perde modellerine göre daha renkli ve çocukların hayal gücünü geliştirecek simgelerin olduğu modellerdir. Nitekim çocuk odası için avangard yada rustik tarzlarda perde modellerini tercih etmek çok mantıklı bir karar olmayacaktır. Çocuk odalarının dekoratif anlamdaki durumundan ziyade, gelişimlerini kötü yönde etkilemeyecek ürünler ile dekorasyon yapılması önerilir.

Genç Odası Perde Modeli

Genç odaları ile çoçuk odalarının dekoratif anlamda farklı olabileceğini bilmeniz gerekiyor. Bunun nedeni ise çocukların yaşlarının ilerlemesiyle beraber beğendikleri ve örnek aldıkları karakterler değişim gösterebilir. Bir genç çocukluğunda ilham aldığı karakteri, ergenlik döneminde sevmeyebilir. Bu tarz durumları çocuklara yansımaması için onlar ile arkadaş olmalı ve isteklerine göre odalarını dizayn etmemiz gerektiği unutmayın. Çocuklar için odaları, o yaşlarda kendi dünyaları demektir. Bu nedenle kendi istedikleri dile getirdikleri yaşa geldiklerinde kendi perdelerini seçmelerine izin vermeniz gerekir.

Erkek Bebek Odası Perde Modeli

Çocuk Odası Perdesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuğunun sağlığı için bazı dikkat etmeniz gereken önemli özellikler vardır. Sizler ile bunları paylaşmak isteriz.

  • Perdeye işlenen renkli karakterlerin boyasının sağlığa zararlı olmadığına ve sıcakta herhangi bir gaz ile koku salgılamadığına dikkat edin.
  • Seçtiğiniz perdenin kolay yıkanabilir olmasına dikkat edin.
  • Perdenin çocukların ağızlarına alabilecek derecede küçük süslerinin olmadığına dikkat edin.
  • Perdenin kurdeleleri yada başka aparatları var ise bunların küçük çocukların ulaşamayacağı yükseklikte olmasına dikkat edin.
Çocuk Odası Perdesi 2021

Çocuk Odası Perde Modelleri

Çocuk odasına perde modeli seçerken oldukça dikkat etmeli ve özen göstermelisiniz. Nitekim seçtiğiniz perdeler onları psikolojik olarak etkileyebilir. Onlara daha ferah ve kendilerini güvende hissettikleri bir oda oluşturmanız gerekmektedir. Genelde çocuk odalarında çocukların sevdiği süper kahramanların olduğu perde modelleri daha çok tercih edilir. Zira çocuklar o kahramanları kendilerine idol olarak görmektedir. Ancak burada seçtiği kahramanları dikkatle takip etmenizi öneririz.

Perdelerin sadece çizgi film karakteri olması gerekmiyor. Nitekim onlara bilgi ve ilham veren desenlerin olduğu çocuk odası perdelerini de tercih edebilirsiniz. Örneğin mevsimleri anlatan yada uzaydaki gezegenlerin anlatan perde modeli tercihinde bulunabilirsiniz. Yada dışarıda arkadaşları ile parkta oynayan çocukları anlatan perde motifleri onların çocukluğunu daha iyi yaşamasını sağlayabilir.

Çocuk Odası Tül Perde Modelleri
Çocuk Odası Perdesi 2021
Çocuk Odası Perde Modelleri 2021
Çocuk Odası Perde Modelleri
Çocuk Odası Perde Modelleri
Çocuk Odası Perde
Çocuk Odası İçin Tül Perde Modelleri
Çocuk Odası İçin Perde Dekorasyonu
Çocuk Odası İçin Fon Perde Modeli
Çocuk Odası İçin Fon Perde
Çocuk Odası Fon Perde Modelleri
Çocuk Odası Dekorasyonu Perde Modeli
Perde Dekorasyonu Çocuk Odası
Kız Çocuk Odası Perde Modelleri
Kız Çocuk Odası Perde Modelleri
Kız Çocuk Odası Perde Dekorasyonu

Çoçuk Odası Fon Perde Modelleri

Fon perde modelleri çocuk odalarında çok farklı bir boyutta kullanıldığı söylemeden geçemeyeceğiz. Çocukların en sevdikleri karakterler ile kullanılan bu fon perdelerini çocuklarınız çok seveceklerdir. Çocukların hayal dünyalarını geliştirecek fon perde modellerini tercih etmenizi öneririz. Burada sizin tarzınıza göre bir çocuk odasından ziyade çocukları güvende hissettiren eğiten ve hayal dünyalarını geliştiren fon perdeleri tercih edin.

Bazı fon perde modelleri bir takım olabiliyor. Ev tekstili markaları çocuk odası halısı ve kırlent takımı ile birlikte çocuk odası için ürettikleri perde modellerini de aynı görünüme sahip birbiriyle uyumlu tarzlarda yapabiliyor. Bu markaların ürünlerine bakarak çocuk odanızı daha kolay dekore edebilirsiniz.

Çocuk odası için fon perdeleri, tül perdeler yada stor perde ile birlikte tercih edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken özellik ise fon perdelerin çocukların uzanamayacağı şekilde sabitlenmiş olması gerektiğidir. Bir başka neden ise yere kadar uzanan fon perdeler tozları toparlayabilir bu da odanın içerisinde bir toz birikimine neden olabilir. Bu nedenle fon perdeleri, fon perde askılığı ile sabitlerseniz daha iyi olacaktır.

Kız Çocuk Odası Perde Dekorasyonu
Kız Çocuk Odası Fon Perde
Bebek Odası İçin Perde Modeli
Bebek Odası Perde Modelleri
Fon Perde Modeli çocuk Odası
Çocuk Odası Fon Perde Modelleri

Çoçuk Odası Stor Perde Modelleri

Stor perde modelleri daha çok genç odaları için tercih edilebilir perde türüdür. Stor perdeler daha kullanışlı ürünler olsa da çok sade ve odaya ofis havası katmaktadır. Oysaki çocukların odalarının daha canlı ve renkli olması gerekmektedir. Yaşları ilerlediğinde iş hayatında bolca stor perde göreceklerine emin olabilirsiniz. Bu nedenle çocuklarında daha çok hayal gücünü geliştirecek onlara ilham verecek çocuk odası için perde modelleri tercih edilmesini öneririz. Çocuk odalarında stor perdeleri güneşlik için kullanmanız daha iyi sonuçlar almanızı sağlayabilir.

Stor Perde Çocuk Odası
Çocuk Odası Stor Perde Modelleri
Çocuk Odası Stor Perdeler
Çocuk Odası İçin Stor Perde

Çoçuk Odası Tül Perde Modelleri

Tül perdeler özellikle kız çocukların odalarının vazgeçilmezleri arasında kendi göstermektedir. Ancak tül perde seçerken çocukların ağızlarına götürebilecekleri nesnelere sahip olan tül perdeleri seçmemeniz oldukça önemlidir. Nitekim son zamanlarda özellikle kristal görünüme sahip tül perde modellerinde küçük pulların olduğunu görüyoruz. Bu ürünler istenmeyen bir durumda yere düşebilir ve küçük çocuklar için tehlikeli olabilir.

Çocuk odalarında tül perdeleri farklı kombinler ile beraber kullanabilirsiniz. Özellikle fon perde modelleri ile tül perdeler harika bir görünüme kavuştuğunu söyleyebiliriz. Tül perdeleri seçerken ise çocukların uzanıp kendine çekemeyeceği yükseklikte olmasına dikkat etmenizi öneririz. Yada perdelerini duvarda tutacak bir perde askılığı aparatı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Tul Perde Çocuk Odası İçin
Kız Çocuk Odası Tül Perde
Kiz Cocuk Odasi Icin Tul Perde
Çocuk Odası Tül Perde Modelleri 2021
Çocuk Odası Tül Perde Modeli
Çocuk Odası Tül Perde
Çocuk Odası Tül Renkli Perde Modelleri
Çocuk Odası Renkli Tül Perde
Çocuk Odasında Tül Perde
Çocuk Odası Mavi Tül Perde
Cocuk Odasi Icin Tul Perdesi
Çocuk Odası İçin Tül Perdeler
Çocuk Odası İçin Renkli Tül Perde
2021 Çocuk Odası Tül Perde Modeli

Çoçuk Odası Zebra Perde Modelleri

Son yılların popüler perde modellerinden birisi olan zebra perde modelleri çocuk odalarında da tercih edilmeye başlandı. Hepimizin bildiği üzere zebra perdeler stor perdelere benzer bir yapıdadır. Aralıklarının olması onu stor perdeye göre daha kullanılabilir yapıyor. Nitekim odanın güneş olmasını yada almamasını istediğinizde kolayca size ayarlayabilme lüksünü sağlıyor. Ancak her ne kadar stor perdelere göre daha zarif bir görünüme sahipte olsalar zebra perdelerde çocuk odaları için oldukça sade ve yetişkin bir tarza sahip. Son zamanlarda çocuk odaları için zebra perde modelleri üretilmeye başlandı. Eğer çocuğunuzun odasında zebra perde tercihinde bulanacaksanız bu modelleri tercih edebilirsiniz.

Zebra Perde Modelleri Çocuk Odası
Zebra Perde Modelleri Çocuk Odası
Çocuk Odası İçin Çizgil Film Karakterli Perde Modelleri
Çocuk Odası İçin Çizgil Film Karakterli Perde Modelleri
Çocuk Odası İçin Çizgil Film Karakterli Perde Modelleri

You may also like...