Ahşap Duvar Kaplama Yapmak İçin En İyi Tercih Ahşap Duvar Paneli

Ahşap duvar kaplama, bir çoğumuzun duvarların görmek istediği ancak nasıl yapabileceğini bilmediği duvar dekorasyonu örneğidir. Bugün sizlere ahşap duvarlara nasıl sahip olabileceğinizi anlatacağız. Ahşap görünüme sahip duvarlar daha sıcak bir görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Uygulandığı alanda otantik bir görünüm sağladığı gibi daha samimi bir mekan oluşmasını sağlamaktadır.

Duvarlarınızı farklı yöntemler ile ahşap görünüm kazandırabilirsiniz. En çok tercih edilen yöntem ise ahşap panel ile duvarların kaplanmasıdır. Bunun yanı sıra ahşap desenli panel yardımı ile kolay bir şekilde duvarlarınızı ahşap görünüm kazandırabilirsiniz. Burada farklı materyaller ile ahşap görünümü size sunan duvar panelleri olduğu söylemek mümkün.

Ahşap Duvar Paneli

Ahşap görünümü size sunan farklı ürünler vardır. Bunların en başında gelen ve kullanabileceğiniz ahşap duvar kaplamalarını sizler ile paylaşacağız. Bütçenize ve kullanım alanına göre tercih sizin elinizdedir. Farklı materyaller kullanılarak üretilen bu ürünlerin uygulanacakları mekanın özelliklerine göre avantajları ve dezavantajları mevcuttur. Burada size maksimum faydayı sağlayan duvar panelini seçmek sizin tercihinize bağlıdır.

Yatak Odasi Ahsap Duvar Kaplama Modelleri

Fiber Duvar Paneli

Fiber panellerin ahşap deseni yansıtan güzel modelleri vardır. Özellikle gerçek ağaç dokusunu duvarlarınızda yaşamak istiyorsanız fiber paneller ile bunu kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Ancak fiber paneller belirli boyutlarda üretilmektedir. Nitekim fiber malzeme boyutundan dolayı oldukça ağır bir panel olarak size gelmektedir. Fiber panelleri duvarlara sabitlemek için bazı işlemler yapmanız gerekebilir. Bu nedenle fiber paneller daha çok ticari mekanlarda tercih edilmektedir. Özellikle geniş bir yüzeye sahip restaurant gibi ticari mekanların duvarlarında fiber duvar panelleri daha iyi bir tercih olacaktır.

 • Ağır bir malzemedir. Duvara yük getirebilir.
 • Mükemmel doku kalitesine sahiptir. Çok gerçekçi görünümü ile etkileyici ahşap duvar kaplaması yapabilirsiniz.
 • Tek parça belirli ebatlardaki paneller ile üretimi yapılmaktadır. Bu nedenle köşelere uygulanması zordur. Özel ebatlara göre üretimi yapılması gerekebilir.
 • Zaman içerisinde bakım gerektirmez. Uzun yıllar dayanıklıdır.

Ahşap Mozaik

Bu ürünler evlerde kolayca kullanabileceğiniz ahşap duvar kaplama ürünleridir. 30x30 Filelere yapıştırılan ahşap parçalarından oluşturulan bu ürünler usta gerektirmeden kolayca montajı yapılabilir ürünlerdir. Ayrıca duvarlarınıza yük yapmayan bu ürünler duvarlarında ahşap mozaik görüntüsünü isteyenlerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Nitekim fileli olması nedeni ile duvarlardaki köşe, kiriş gibi alanlara kolay uygulayabilmenizi sağlar. Bunun yanı sıra gerçek ahşap parçalarından oluşması nedeni ile istediğiniz ahşap görünümü kolayca duvarlarınızda elde etmenize imkan verir.

 • Yapıştırma silikonları ile kolayca yapıştırılabilir.
 • Hafiftir. Duvara ekstra yük getirmez.
 • Kolay uygulanabilir. Ustalık gerektirmez.
 • Kiriş ve kolonlara uygulanabilir.
 • Fileli yapısı ile kolay kesilmektedir. İstenilen şekillere uygulanabilir.
 • Mozaik olması nedeni ile temizliğinde sorun yaşayabilirsiniz. Çok fazla aralık mevcuttur. Toz girdiğinde temizliği sizin için sorun olabilir.
 • Kendinden cilalıdır. Zaman içerisinde herhangi bir bakım gerektirmez.
 • Doğal ahşap parçalarının küçük mozaikler haline getirilmesi ile oluşturulur.
Salon Ahsap Duvar Kaplama
Mutfak Tezgah Arasi Ahsap Mozaik

Strafor Ahşap Panel

Strafor malzemeden üretilen bu paneller son yılların trend duvar dekorasyonu ürünleri arasındadır. Taş ve ahşap görünümü kolay ve ucuz bir şekilde yapmanıza imkan sağlamaktadır. Strafor malzemenin sıkıştırılıp üzerine püskürtülen özel bir bileşen ile sert bir yüzey elde edilir. Elde edilen bu sert yüzeyin ahşap görünümüne boyanması ile ahşap görünümlü strafor panel üretimi yapılmaktadır.

 • Hafiftir. Silikon yapıştırıcı sayesinde kolayca yapıştırılabilir.
 • Diğer ahşap duvar kaplama ürünlerine göre daha ucuzdur.
 • Paneller belirli ebatlardır. Genellikle 2 adet panel 1 m2 alan kaplamaktadır.
 • Strafor malzemeden olması nedeni ile falçata yardımı ile kolay bir şekilde kesilebilir.
 • Yüzeyine püskürtülen bileşen darbelere karşı dayanıklılık sağlamaktadır. Ancak kesici uçlu materyallere karşı dayanıksızdır.
 • İlk üretimden çıktığında aşırı derecede kimyasal koku salınımı yapmaktadır. Bu nedenle üretimden bir kaç hafta sonra uygulanması önemlidir.

Parke Duvar Kaplama

Yer döşemesinde kullanılan parkeler harika ahşap desenlere sahiptir. Parkeleri ahşap duvar kaplama içinde tercih edebilirsiniz. Profiller ile sabitleme işlemi yaparak parke ile duvarlarınızı ahşap görünüm verebilirsiniz. Parke ile yapılan ahşap kaplamaların eksi yönlerinden birisi derinlik algısının olmamasıdır. Bu nedenle derzli parke modelleri tercih ederseniz daha derinlik algısı olan bir ahşap duvara sahip olabilirsiniz. Parke ile ahşap duvar kaplama için daha önceden yazdığımız yazımızı deccors.com/parke-duvar-kaplama inceleyebilirsiniz.

Parke Duvar Kaplama Modeli
Parke Ahşap Duvar Kaplama
Parke İle Duvar Kaplama

3D Ahşap Duvar Kaplama

Ahşap panellerinde üç boyutlu gözükmesi için derinlik algısının oluşturulması gerekmektedir. Bu derinlik algısı ahşap panellerin yüzeyindeki desenlerinin birbirinden boyutlarının farklı ebatlarda olması ile oluşturulabilir. Ahşap duvar panelleri üç boyutlu görünüm için oldukça uygundur.

Özellikle ahşap mozaik duvar kaplama ürünlerinde üç boyutlu görüntü daha kolay bir şekilde oluşturulmaktadır. Nitekim en çok tercih edilen ahşap duvar panelleri bu ürünlerdir. Bunun en büyük nedeni ise ortaya çıkan dinamik görüntüdür. Birbirinden farklı ebatlarda olan ahşap mozaik parçaları duvara hareketli bir görünüm kazandırır. Ayrıca bu mozaik ahşap parçaları led aydınlatma sistemleri ile birlikte kullanılabilir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise ışığın nerede olacağıdır. Çünkü mozaik ebatlarının farklı ebatlarda olması nedeni ile çok fazla gölgelenmeye neden olabilir.

Tv Ünitesi Arkası Ahşap Duvar Kaplama
Salon Ahsap Duvar Paneli
Restaurant Ahsap Duvar Kaplama
Oturma Odasi Ahsap Mozaik
Oturma Odasi Ahsap Duvar Kaplama
Modern Ahsap Panel
Modern Ahsap Kaplama
Moder Ahsap Duvar Kaplama
Duvar Ahsap Kaplama
Duvar Ahsap Dekorasyon
Dekoratif Ahsap Duvar Mozaik
Ahsap Panel Duvar Kaplama
Ahsap Duvar Paneli Modeli
Ahsap Duvar Paneli 2021
Ahsap Duvar Paneli
Ahsap Duvar Mozaik Modelleri
Ahsap Duvar Mozaik Modeli
Ahsap Duvar Mozaik
Ahsap Duvar Kaplama Modelleri
Ahsap Duvar Kaplama
Ahsap Duvar Bordür
Ahsap Duvar Aydinlatma
Yatak Odasi Modern Ahsap Duvar Kaplama
Yatak Odasi Ahsap Duvar Modelleri
Yatak Odasi Ahsap Duvar Kaplama

You may also like...