Mermer Masa ve Mermer Yemek Masası Modelleri

Mermer masa modelleri, modern ve minimal görünümü ile günümüzde sık tercih edilen masa modelleri arasında yer alıyor. Ancak günümüzde gerçek mermer kullanılarak üretilen masa modeli oldukça az. Bunun nedeni ise mermerin doğal taş olması ve masa ebatlarındaki mermer plakanın fiyatının oldukça yüksek olmasından kaynaklanıyor.

Bir diğer sorun ise gerçek mermerin oldukça ağır olmasından dolayı bir yemek masası boyutunda kesilen mermerin masayı çok kullanışsız ve ağır bir hale getireceği için çok sık tercih edilmiyor. Bunun yerine mermer görünümlü malzemeler kullanılarak daha hafif ve kullanışlı masa modelleri üretiliyor.

Mermer Desen Masaa

Modern Mermer Yemek Masası

Modern mermer masalar daha sade bir görüntüye sahip minimal dekorasyon tarzları ile uyumlu masa modelleridir. Yemek masası olarak kullandığınızda bazı dikkat etmeniz gereken noktalar olduğunu unutmayın. Mermer yemek masalarını her dekorasyon tarzı ile uyumlu bir şekilde kullanamazsınız. Bazı tarzlara uygun küçük nüanslara dikkat edilmesi gerekmektedir. Nedir bu dikkat edilmesi gereken nüanslar, maddeler halinde inceleyelim.

Beyaz Mermer Yemek Masası

Mermer Yemek Masası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

  • Yemek masasının ayaklarında kullanılan malzeme son derece önemlidir. Öncelikle eğer gerçek mermer kullanılıyorsa masanın bu yükü ve üstündeki hareketi taşıyabilecek güçlü ayaklara sahip olması gerekmektedir.
  • Masa ayaklarının dekorasyonda önemli bir yeri vardır. Örneğin mermer masanın ayakları hiçbir zaman ahşap kullanılması önerilmesi. Bunun için ahşap yemek masası modellerini tercih etmelisiniz.
  • Eğer avangard bir dekorasyon tarzınız var ise, masa ayağı olarak krom görünümlü mermer masaları tercih edebilirsiniz. Ferforje yada düz sade masalar sizin dekorasyon tarzınıza uygun olmayacaktır.
  • Seçtiğiniz mermer görünüme göre yemek takımı setininiz olması gerektiğini unutmayın. Beyaz bir mermer masaya sahipseniz. Mutlaka siyah servis tabaklarınız yada beyaz ile uyumlu tabaklarınız olmak zorunda.
  • Mermer masaya sahipseniz suple yada runner kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Zaten görüntüsü için mermer masa tercihinde bulunmuşken onun görüntüsünü kapatmak çok mantıklı değil.
Mermer Orta Sehpa Modeli

Cafe Mermer Masa Modelleri

Cafe dekorasyonu oldukça önemlidir. Müşterinin mekanın dekorasyon tarzı ve ambiyansından etkilenmesi gerekir. Cafenin atmosferinden etkilenen müşteri, değerli gördüğü diğer sevdiklerinde bu mekanda ağırlamak isteyecektir. Bu nedenle cafeler doğru tarzın yansıtılması oldukça önemlidir.

Sessiz sakin ve nezih bir cafe ortamında müşterilerinizin kahvesini yudumlarken sohbet edebileceği ferah bir dekorasyon düşünüyorsanız. Mermer kahve masaları sizin için harika bir tercih olacaktır. Göz yormayan ve modern görünüme sahip olan bu masalar, kolay temizlenmesi ile de sizi bir adım öne taşıyacaktır.

Mermer Orta Sehpa
Mermer Mutfak Masası

Siyah Mermer Masa

Ev için genelde beyaz renkli mermer masalar daha iyi gibi olsa da ticari mekanlarda genelde siyah renkli olan mermer masa modelleri daha elegant bir görünüm oluşturmaktadır. Özellikle otel gibi ticari mekanlarda mermer masa modeli kullanmayı düşünüyorsanız siyah renkli olanların daha exclusive durduğunu görebilirsiniz. Ancak sizin ticari mekanınızın dekorasyon tarzı daha ferah ve minimal ise beyaz renkli modelleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Mermer Masa Modelleri

Mermer Mutfak Masası

Mermer mutfak masası tercihinde bulunurken gerçek mermer masa mı yoksa mermer görünümlü bir masa mı tercih edeceğiniz oldukça önemlidir. Gerçek mermer kullanılarak üretilen yemek masasının tek kişinin yerinden hareket ettirmesi biraz zor olabilir. Özellikle bayanların tek başlarına bu masayı bir yerden başka bir yere taşımızı zor olacaktır.

Bu nedenle mermer görünümlü mutfak masası tercihinde bulunmanız daha iyi olabilir. Mutfak masasının, mutfak dolabı modelleriniz ile uyumlu olmasına dikkat edin. Aynı renklerde olduğunda çok basit ve sade bir atmosfer yaratacağını unutmayın. Eğer mutfak dolaplarınız country beyaz renkli ise, siyah damarlı bir görünüme sahip beyaz modeli tercih etmeniz düz beyaza göre daha mantıklı olacaktır.

Mermer Masa Modeli
Mermer Masa Modelleri

Mermer Salon Masası

Salon için yemek masası düşünüyorsanız mermer görünümlü masalar güzel tercih olacaktır. Özellikle koltuk ve perde modelleriniz ile mermer görünümün uyumlu olmasına dikkat edin. Eğer zeminde koyu renkli parke var ise beyaz renkli mermer masa tercih etmeye özen gösterin. Yoksa salon dekorasyonunuz hiç karartıcı bir görünümde olabilir.

Salonda mermer masaları hem yemek masası, hem de orta sehpa olarak kullanabileceğiniz modeller mevcut. Gerçek mermer yada mermer görüntüye sahip masalar kolay temizlenebilen ürünlerdir. Klasik ahşap yemek masası modellerinin dışına çıkmak isteyenler için iyi bir tercihtir.

Mermer Masa Fiyatı
Mermer Masa Modelleri
Mermer Görünümlü Yemek Masası

Metal Ayaklı Mermer Masa Modelleri

Mermer masaların ayaklarının oldukça önemli olduğundan bahsettik. Üzerindeki yükü taşıması ve yemek yerken ki insanların masaya uyguladığı harekete dayanıklı olup sallanmaması oldukça önemlidir. Bu nedenle güçlü malzemelerden üretilen ayaklar tercih edilir. Bu modellerin başında metal ayaklı mermer masa modelleri gelmektedir. Düz metal ayaklar istenilen renge boyanabildiği için daha çok tercih edilir.

Mermer Görünümlü Masa

Mermer Masa Yuvarlak

Yemek masaları genelde dikdörtgen ölçülerde tercih edilir. Bulunduğu konumda konumlandırması daha rahat olduğu için ancak birde çay içmek ve muhabbet etmek için gerekli olan yuvarlak masalar mevcuttur. Yuvarlak mermer masalar genelde keyifli anlar geçireceğiniz alanlarda tercih edilir. Kış bahçesi dekorasyonunda ferforje ayaklı mermer masa kullanabileceğiniz bir masa modelidir.

Mermer Desen Yemek Masası

Krom Ayaklı Mermer Masa Modelleri

Krom görünümü her zaman ihtişamlı modellerin yardımına koşmaktadır. Daha elegant tasarımlar elde edilmek istenildiğinde genelde ilk tercih krom olmaktadır. Parlak ve etkileyici görünümü ile ortamda farklı bir hava yaratmanıza imkan sağlamaktadır.

Mermer Yemek Masaları

Trendyol Mermer Masa Modelleri

Sizler için trendyol.com da satışı yapılan mermer görünümlü yemek masası modellerini bir araya getirdik. Modellerin altındaki adrese tıklayarak ürünleri trendyol üzerinden inceleyebilir yada satın alabilirsiniz.

Siyah Mermer Desenli 120 cm Masa takımı Dört Sandalye 791792907355

https://www.trendyol.com/te-home/siyah-mermer-desenli-120-cm-masa-takimi-dort-sandalye-p-31477057

Taş Mermer Desenli 120 cm Masa Takımı Dört Sandalye 791792907393

https://www.trendyol.com/te-home/tas-mermer-desenli-120-cm-masa-takimi-dort-sandalye-p-31477050

Pera Masa Beyaz Mermer +4 Omega Sandalye Gri 734480803232

https://www.trendyol.com/te-home/pera-masa-beyaz-mermer-4-omega-sandalye-gri-p-37713580

X Ayak Beyaz Mermer Masa +4 Omega Sandalye Gri 734480803577

https://www.trendyol.com/te-home/x-ayak-beyaz-mermer-masa-4-omega-sandalye-gri-p-40598767

Mutfak Masası Yuvarlak + 4 Sandalye Siyah Mermer Çap 90 734480804123

https://www.trendyol.com/te-home/mutfak-masasi-yuvarlak-4-sandalye-siyah-mermer-cap-90-p-40599618

You may also like...