Kış Bahçesi Dekorasyonu ve 20 Adet Kış Bahçesi Dekorasyon Örneği

Kış bahçesi dekorasyonu, kış aylarının vazgeçilmez konularından birisidir. Kış bahçeleri aslında sera kültürünün bir uzantısıdır. Kış aylarında bitkilerin soğuk havalardan etkilenmemesi ancak kış güneşinden mümkün olduğunca faydalanabilmesi için cam paneller ile çevrilen kapalı alanlardır. Uzun yıllardır kullanılan bir sera yöntemidir.

Aşırı soğuk zamanlarda bitkilerin donmaması için içerisinde iklimlendirme görevi yerine kullanılan su ısıtıcılar koyulabilmektedir. Isınan suyun buğarının içeriye verilmesiyle nem oluşturulur. İçerideki havanın sıcaklığı artırılır. Ancak günümüzde farklı teknolojik cihazlar ile bu tarz iklimlendirme işlemleri artık yapılabiliyor.

Kış Bahçesi Modelleri

Kış Bahçesi Dekorasyonu

Kış bahçenizin dekorunda kullanabileceğiniz bir çok dekoratif obje bulunmaktadır. Özellikle mobilya seçiminde farklı tarzlarda bahçe mobilyası modellerini tercih edebilirsiniz. Genellikle ahşap yoğunluklu mobilya tercihi göz önünde olsa da kış bahçeleri kapalı alanlar olduğu için daha keyif olacağınız konforlu mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Cam Kış Bahçesi

Heykel ve Taş Biblo Kullanımı

Kış bahçelerinde taş objelerin kullanımı oldukça yaygındır. Bahçenize mitolojik çağlardaki karakterlerden oluşan heykeller ile farklı bir hava katabilirsiniz. Yada bahçenizde farklı taş hayvan bibloları ile sempatik bir hava yaratabilirsiniz.

Kış Bahçesi Dekorasyonu

Minimal Kış Bahçesi Dekorasyonu

Kış bahçeleri günümüzde bitkiler için kullanıldığı gibi soğuk kış aylarında daha keyifle vakit geçirebileceğimiz alanlar olarak da kullanılmaktadır. Kış bahçesi dekorasyonunda minimal tarz, bitkilerin yeşil rengi ile birlikte çok güzel bir uyum sağlıyor. Rattan mobilyalar ve sade kırlent modelleri ile kış bahçenizde hoş bir oturma köşesi oluşturabilirsiniz.

Villa Kış Bahçesi

Kış Bahçesi Dekorasyonu Mobilya Tercihi

Kış bahçesinde farklı mobilya tercihleri mevcuttur. Rattan oturma grupları kullanıldığı gibi ahşap mobilya modelleri de sık tercih edilen ürünler arasında yer alır. Bunun yanı sıra kış bahçesinde ferforje mobilya modelleri de oldukça güzel bir uyum sağlamaktadır.

Villa Kış Bahçesi Modelleri
Kış Bahçesi Tasarım

Ferforje mobilyalar arasında sandalye, masa ve ferforje çiçeklik modelleri gibi bir çok ürün gelmektedir. Eğer kış bahçesi dekorasyonunda sıcak bir köşe yaratmak istiyor ve şömine yada döküm soba kullanmayı düşünüyorsanız ferforje mobilyalar harika bir atmosfer yakalayabilirsiniz.

Şömineli Kış Bahçesi

Kış Bahçesi Sistemleri

Kış bahçesi için farklı sistemler mevcut. Kış bahçesi sistemleri sizin için kuran firmalar dahil var. Ancak kendi imkanlarınız ile de kış bahçesi oluşturabilirsiniz. İlla kış bahçesine özel açılıp kapanabilen cam paneller kullanmanız gerekiyor. Pimapen kullanarak bile kış bahçesi oluşturabilirsiniz. Neticede hemen hemen aynı işlevi elde edebilirsiniz.

Teras Kış Bahçesi Verenda
Minimal Kış Bahçesi
Kış Bahçesi Sistemleri

Renklerin Uyumunu Yakalayın

Dört yanı cam ile çevrili olan kış bahçeleri renk konusunda size çok fazla seçeneği sunar. Ev dekorasyonunda duvarların tek renk yada duvar kaplama malzemesi ile kaplanması bir kasvet yada kendini tekrar eden bir görüntü oluşmasına neden olabilmektedir. Ancak kış bahçesi dekorasyonunda böyle bir tekrara düşmek zorunda değilsiniz.

Yeşil bitki örtüsü ile beraber mavi, beyaz, pudra rengi, kahverengi gibi renkler ile çok uyumlu kombinler yapabilirsiniz. İsterseniz ege tarzında alaçatı dekorasyon tarzını benimseyin. Yada marine tarzı bir akdeniz havası estirin. Minimal iskandinav tarzı ile kuzeylerin havasını kış bahçesine getirin. Tarzınızı belirlemek tamamen sizin elinizde.

Kış Bahçesi Modelleri
Kış Bahçesi Modeli

Tavan ve Duvarlara Asılı Saksılar

Her tarafı cam ile kapalı olacağı için güçlü bir karkası olan kış bahçesinin bu karkaslarından yararlanarak içerisindeki alanı daha etkili kullanabilirsiniz. Karkasa bağlı olarak isterseniz çelik halatlar çekerek yapının üst kısmında saksılarınızı taşıyacak bir asma sistemi yapabilirsiniz. Bu sistemi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan birisi ise damlama sulama sistemini öncesinden oluşturmanız ve suyu yukarıya taşıyacak kadar kuvvetli itiş gücünü sağlayacak pompa sistemini kullanmanız olacaktır. Yoksa sürekli olarak çiçeklerinizi sulamak size zorluk çıkartacaktır.

Kış Bahçesi Fiyatları

Kış Bahçesi Çalışma Odası

Kış bahçenizi farklı amaçlar içinde kullanabilirsiniz. eğer sanatsal çalışmalar üzerine yoğunluk veriyorsanız. Örneğin ressamlık, yazarlık, heykeltraş yada şairseniz kış bahçesinde size daha kuvvetli ilham geleceği kesindir. Daha ferah bir ortamda keyifle zaman geçirerek işinizi yapabilirsiniz.

Kış Bahçesi Dekorasyon Modelleri
Kış Bahçesi Dekorasyonu
Kış Bahçesi Dekorasyon Modelleri

Kış Bahçesi Cam Tavan

Kış bahçesinde cam tavan kullanılmasının 2 temel nedeni vardır. Bunlardan ilk olanı kışın az olan güneş sıcaklığından mümkün olduğunca fazla bir şekilde bitkilerin yararlanmasını sağlamaktır. Diğeri ise oturduğunuzda gökyüzünü izleyerek keyifle zaman geçirmenizi sağlamasıdır. Kış bahçenizi hobi odanız haline bile getirebilirsiniz. Teleskop ile geceleri yıldızları seyredebilir. Gündüzleri derginizi okuyabilir ve el işiyle uğraşabilirsiniz.

Kış bahçesinde cam tavan kullanmak için iyi bir çatı iskeletine sahip olmanız ve buna özel kesilmiş camların özenle montajının yapılması gerekmektedir. Bu işlimi işin ehli kişilere yaptırmanız sizin için daha iyi olacaktır. Özellikle bulunduğunuz bölgede kışları dolu yada yoğun kar yağışı oluyorsa bunlara dikkat edilerek meyil verilmesi gerekmektedir.

Kış Bahçesi Cam Tavan
Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirleri
Kış Bahçesi Dekorasyonu
Cam Tavan Kış Bahçesi
Kış Bahçesi Dekorasyonu
Cam Catılı Kış Bahçesi

You may also like...