Balkonunuz İçin Kullanışlı 60 Adet Balkon Masası Modeli

Balkon masası modelleri, inceleyeceğimiz bu yazımızda en uygun fiyatlara katlanır,ahşap ve plastik balkon masalarını nerelerden satın alabileceğinizi sizler için araştırdık.

Balkon masası özellikle yaz aylarında balkonlarımızda yemek yerken yada zaman geçirirken en çok ihtiyaç duyduğumuz balkon mobilyalarından birisidir.

Balkon Masası Modelleri

Sizler için en güzel balkon masalarını bir araya getirdik. Farklı teknik özelliklere sahip olan balkonunuzda kullanabileceğiniz birbirinden güzel modelleri inceleyebilirsiniz.Balkon masalarını kullanışlı olması ve fiyatına göre değerlendirdik. Hangi masa modelini seçtiğinizde nasıl sorunlar ile karşılaşabileceğinizi ve hangi modelin size daha fazla fayda sağlayacağını avantajları ve dezavantajları ile inceledik.

Plastik Balkon Masası

En uygun fiyata satın alabileceğiniz balkon masası türü olduğunu söyleyebiliriz. Ancak eskiden plastik balkon masası modellerini daha uygun fiyatlara satın alma imkanımız vardı. Plastik hammaddesinin kalitesine göre fiyatları artan bir ürün. Geri dönüşümden elde edilen plastik balkon masaları daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Plastik Balkon Masası

Plastik Balkon Masası Kullanışlı Mı ?

Bazen iki farklı plastik balkon masası modellerinde fiyat farkının çok yüksek olduğunu görürsünüz. Bunun nedeni kullanılan hammadesinde ki plastiğin kalitesinden dolayıdır. Daha dayanıklı olan 1 sınıf plastik malzemeden üretilen masalar diğerlerine göre daha pahalıdır. Geri dönüş plastiklerin değerlendirilecek üretimi yapılan masaların daha uygun fiyatlı olduğunu görebilirsiniz.

Plastik balkon masaları kullanış açısından iyidir. Ancak kalitesin en azından sizi yarı yolda bırakmayacak seviyede olmasına dikkat edin.

Masalarının ayaklarının ortadan destekleyen bir kısmın olmasına özen gösterin. Yoksa balkon masanız istediğiniz gibi ayakta durmayabilir. Yük karşısında ayakları açılarak zaman içerisinde deforme olabilir.

Plastik Balkon Masası Modeli

Plastik balkon masalarının en kötü yönü ise güneş gördüğünde sertleşerek. Gevremesi olarak tabir ettiğimiz hale gelmesidir. Bu masanın ömrünü yiyen ve dayanıklılığını düşüren en önemli etkenlerden birisidir. Satın almadan önce güneşe dayanıklı olup olmadığını mutlaka sorunuz. Yada satın aldıktan sonra güneşte bırakmamaya özen gösteriniz.

Plastik balkon masaları, suya karşı dayanıklı olduğundan dolayı hızlı ve pratik bir şekilde temizlenebilir. Ancak yıkadıktan sonra güneşte uzun süre bırakmamaya dikkat ediniz. Yoksa masanızın renginden solma ve değişimler olabilir.

Rattan Balkon Masası

Rattan balkon masası herkesin balkonunda görmek isteyeceği modellerden birisidir. Rattan örgüsü ile yapılan bu masalar hem görüntüsü ile hemde dayanıklılığı ile en iyi tercihlerden birisidir.

Cam Balkon Rattan Mobilya

Ancak rattan balkon masası fiyatları ülkemizde çok sık üretilmemesi ve ithal edilmesi nediyle diğerlerine göre yüksektir. Rattan masaların ömürlük diyebileceğimiz kalitede olması verdiğiniz ücretin yıllara göre düşündüğünüzde daha karlı bir seçim olacağını görebilirsiniz. Burada seçim sizin bütçenize kalmış. Enjeksiyon plastik türevi ile üretilen rattan masa modelleri gerçeğine göre daha uygun fiyatlıdır.

Rattan Balkon Masası

Özellikle tatil bölgelerinde sık tercih edilmektedir. Sadece balkon için değil bahçe masası olarak da kullanılabilir. İsterseniz rattan mobilya takımı ile satın alarak takım halinde de kullanabilirsiniz.

Sudan ve güneşten etkilenmez. Orjinal rattan balkon masası plastik yada türevi malzemeler kullanılarak üretilmez. Rattan tropikal bitkidir. Bu bitkinin örgü şeklinde örülmesi ile mobilya haline getirilir.

Katlanır Balkon Masası

Küçük balkonu olanların can dostu katlanır balkon masa modelleri farklı malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Katlanır modellerin dayanıklı olmasına dikkat ediniz. Plastik ve ahşap balkon masalarının katlanır modelleri sık tercih edilmektedir.

Katlanır Balkon masası Modelleri 2020

İstediğiniz zaman katlayarak köşeye kaldırabilirsiniz. Genelde ahşap olan modelleri daha çok tercih edilir. Daha dayanıklı ve uzun yıllar kullanabilirsiniz. Plastik modellerin zaman içerisinde kırılma yada çatlama gibi sorunlarla karşılaştığı görülmektedir.

Katlanır Balkon Masası

Ahşap katlanır balkon masaları ayaklarında demir kullanılan versiyonları da mevcuttur. Bu versiyonlar paslanmaz olmasına yada koruyucu bir malzeme ile kaplanmasına dikkat ediniz. Yoksa zaman içerisinde küflenerek istenmeyen bir görüntüye sebep olabilir.

Katlanır balkon masaları kendi içerisinde farklı modelleri mevcuttur. Bunları askılı katlanır balkon masası ve duvar monte katlanır balkon masası olarak karşımıza çıkmaktadır. Küçük balkon masası arayanlar içinde iyi bir tercih olacaktır.

Sizler için katlanır balkon masası fiyatları hakkında küçük bir araştırma yaptık ve nerelerden satın alabileceğinizi aşağıda modelleri ile birlikte hazırladık.

Katlanır Balkon Masası Modelleri

Ahşap Balkon Masası

Ahşap balkon masa modelleri, dayanıklılığı nedeni ile sık tercih edilen balkon masası modelleri arasında yer almaktadır. Balkon dekorasyonu için en iyi tercihlerden birisidir. Küçük balkona sahip olanlar için katlanır ahşap balkon masaları bulunmaktadır. Ahşap balkon masası tercih ederken sudan etkilenmemesi için gerekli işlemlerden geçmiş olmasına dikkat ediniz.

Ahşap Balkon Masası

Kaliteli bir ahşap masa istiyorsanız masif olmasına mutlaka özen gösteriniz. İsterseniz ithal ağaçlar kullanılarak üretilen ahşap balkon masası tercih edebilirsiniz. En yaygın olarak iroko ağacı tercih edilmektedir. Ancak ithal edildiği için fiyatı diğerlerine göre pahalıdır.

Ahşap Balkon Masası 2020

Masif balkon masası tercih ettiğinizde uzun yıllar dayanıklı olacaktır. Çizilme gibi durumlarda zımpara işlemi yapabilirsiniz. Daha iyi bir sonuç almak için ahşap boyası ile boyayarak vernik yaptığınızda ilk günki gibi bir sonuç alabilirsiniz.

Balkon Masası Fiyatları

Balkon masası fiyatlarını etkileyen önemli etken masanın hangi malzeme kullanılarak yapıldığıdır. Farklı malzemeler kullanılarak balkon masası modelleri üretilebiliyor. Sizler için en çok tercih edilen balkon masası modellerini avantajları ve dezavantajları inceleyeceğiz.

You may also like...