En Farklı 45 Balık Sırtı Parke Modeli

Balıksırtı parke, bir parke döşeme şeklidir. Bir başka isim olarak Macar parke de denilmektedir. Parke plakalarının V şeklinde birbirine kilitlenerek zemine uygulanması ile ortaya çıkmaktadır. Uygulandıktan sonra zeminde hareketli bir görünüm kazandırmaktadır. Balık sırtı parke modelleri genellikle lamine parke ve masif parke türlerinde sıkça karşımıza çıkmaktadır.

Son zamanlarda bazı parke modellerinde balıksırtı modellerin olduğu görüyoruz. Bu modelleri satın almadan önce mutlaka bu konuda tecrübeye sahip bir usta ile konuşun. İstediğiniz renk ve özelliklerden önce size hangi markaların ürünlerinin balık sırtı döşeme şekline daha uygun modelleri olduğunu öğrenin. Sonrasında ise bu markanın modelleri arasından en çok beğendiğiniz modeli seçin.

Balık Sırtı Parke Renkleri

Balıksırtı Parke Döşeme

Tecrübe ve ustalık gerektiren bir döşeme şeklidir. Aynı zamanda sabır gerektirir. Bu döşeme şeklinde normal parke plakalarını hızlı bir şekilde birbirine kilitleyerek uyguladığınız gibi çevik olamayabilirsiniz. Parke plaka boyutları daha kısa olan modeller ile daha az kaybınız olacaktır.

  • Mutlaka uygulama yapılacak oda da tesviye çalışmasının yapılmasına dikkat edin.
  • İşinizi garantiye almak için mutlaka ip çekin. Köşelerde plakaların hareket ettiğinde şişme yapmaması için gerekli süpürgelik boşluğunu hesaba katın.
  • Eğer zeminde tutkal kullanacaksanız. Geç kuruyun bir tutkal olmasına özen gösterin ve tutkalı zemine taraklamayı sakın unutmayın.
  • Uygulayacağınız parkenin fiyatını diğer modellere göre pahalı olacak bu nedenle stres altında olacaksınız. İyi bir kesim testeresinin olmasına dikkat edin.
  • Masif ve Lamine parkelerin budakları olur. Uygulama esnasında eldiven kullanırsanız bu budakların elinize saplanmasından kurtulabilirsiniz.
  • Mutlaka dizlik kullanın. Nitekim sürekli olarak yerde, parke plakası ölçüsü olacak ve kalem ile çizeceksiniz.
  • Mutlaka renkli bir kurşun kalem kullanın. Özellikle kenarlara geldiğiniz çok fazla plaka keseceksiniz.
  • Kesmeden önce iyice ölçün ve ölçülerin boşlukları tam bir şekilde dolduracağından emin olun.
Balıksırtı Parke Doseme

Balık Sırtı Parke Modelleri

Burada modeli oluşturan en büyük özellik seçtiğiniz parke rengi olacağını unutmayın. Balıksırtı için uygun olan ürünler genelde masif ürünlerdir. Masif parkelerde rengi üst katmanda tercih edilen ağaç türü belirlemektedir. Bunun için öncesinde bolca modeli inceleyip hangi renklerin, hangi ağaç türüne ait olduğunu bilmeniz sizin için daha yararlı olacaktır.

Sizlerin için birbirinden güzel farklı renklerde balıksırtı modelleri bir araya getirdik. Model belirlerken mutlaka uygulandığında ortaya çıkacak olanı düşünerek yola çıkmanız gerekiyor. Bir mağazaya gidip tek bir plakayı elinize alarak tercih yapmayın. Bu döşeme şeklinde genelde iki farklı rengin uyumlu bir şekilde döşenmesi ile ortaya etkileyici sonuçlar çıkmaktadır. Size tavsiyemiz öncesinde iyi bir araştırma yapmak ve ürünü iyice tanımanız. Sonrasında daha sağlıklı karar vereceksiniz.

Balık Sırtı Parke Modeli
Balıksırtı Parke Modeli
Balık Sırtı Parke Modelleri
Balıksırtı Parke İstanbul
Balıksırtı Parke Fiyatları
Balıksırtı Parke Fiyatları
Balık Sırtı Parke
Balık Sırtı Parke Ölçüleri
Balıksırtı Parke
Balıksırtı Parke Döşeme
Macar Kesim Ahşap Yer Döşemesi
Macar Kesim Modelleri
Macar Kesim Parke
Gri Zemin Kaplama
Minimal Ahşap Yer Döşemesi
Balıksırtı Ahşap Yer Döşemesi
Ahşap Zemin Kaplama Modeli
Ahşap Yer Döşemesi

You may also like...