Mutfaklarda Otantik Görünüm İçin Ahşap Kütük Yemek Masası

Kütük masa modelleri, dikkat çekici ve otantik bir görünüme sahiptir. Mutfağınızda yada salonunuzda şık bir ahşap yemek masası arıyorsanız iyi tercihler arasında yer alır. Kütük masaların en önemli özelliklerinden birisi ise doğal ürün olması nedeni ile hepsinin birbirinden farklı ve benzersiz olmasıdır.

Kütük ahşap yemek masaları el işçiliği ile üretilmektedir. Fabrika ortamında seri üretimi yapılamamaktadır. Bu durum onları daha değerli ve kıymetli bir hale getirmektedir. Kütük masaların ormanlarda kesim zamanı gelen ve orman gençleştirme çalışmalarında kesilen ağaçlarında uygun gövdelerinin kesilmesi ve bir takım işlemlerden geçirilmesi ile üretilir.

Ahşap Masa Modelleri

Kütük Yemek Masası Modelleri

Kütük yemek masaları normal masalara göre görünüm olarak oldukça farklıdır. Girinti ve çıktılarının olduğu doğal bir görünüm sergilerler. Kütük masalar yakma dediğimiz işlem ile görüntüsünün daha otantik olması için yakarak eskitme işlemi yapılmaktadır. Bu işlemin üstüne atılan vernik ile ortaya oldukça orjinal bir görüntü çıkmaktadır.

Doğal Kütük Masa Modelleri
Doğal Ahşap Masa Modeli
Doğal Ağaç Masa

Kütük Masa Modelleri

Ülkemizde kütük masa modelleri eskiden çok fazla tercih edilen ürünler arasında değildi. Bunun en büyük nedenlerinden birisi bu tarz yemek masası modelleri üreten çok az zanaatkarın bulunmasıydı. Günümüzde kütük masa modelleri butik yemek masalarından ziyade her yerde satışının olduğunu yemek masaları arasında kendini gösteriyor. Artık bu masa modellerini internet üzerinden bile satın alabilme imkanınız bulunuyor.

Ahşap Masa Modelleri
Kütük Çalışma Masası

Kütük Masa Dekorasyonu

Farklı dekorasyon tarzları ile birlikte uyumla kütük masa modellerini kullanabilirsiniz. Ancak şüphesiz en çok otantik dekorasyon tarz ile birlikte daha şık bir görünüm sağlanmaktadır. Sandalye olarak ferforje, ahşap yada deri sandalye kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kütük mobilyalar deri ürünler ile birlikte güzel bir ikili olmaktadır. Kütük masanızın üzerinde taştan bir çiçek saksısı yada biblolar kullanabilirsiniz. Ahşap ürünler ile yeşillikler birbirlerine çok yakışır. Bunun yanı sıra oturmak için bank sandalye modellerini de tercihleriniz arasına koyabilirsiniz.

Etnik tarzdaki ürünler bu tarz kütük ürünler ile birbirlerine çok yakışmaktadırlar. Etnik dekorasyon tarzı ile birlikte bu yemek masalarını rahatlıkla kombin yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra ahşap sehpa modelleri yada kütük sehpa modelleri ile kütük masaları destekleyebilir ve iyi birer ikili olarak kullanabilirsiniz. Sehpanızın daha minimal bir görüntüye sahip olmasını istiyorsanız eğer mermer sehpa modellerine de göz atabilirsiniz.

Ahşap Yemek Masası Modelleri
Ahşap Yemek Masası Modeli

Kütük Ahşap Masa Fiyatları

Kütük masaların büyük bir emeğin sonucunda üretimi yapılmaktadır. Ayrıca doğada bulunan ürünlerin ne kadar zaman içerisinde yetiştiğini ve sürekli olarak fabrikasyon bir şekilde bulunmadığını biliyorsunuz. Bu durumlar kütük masaların fiyatlarını oldukça etkiliyor. Bazı ağaç modellerinden üretilen kütük masaların fiyatlarının daha pahalı olduğunu görebilirsiniz. Bu ağaç türlerinin daha dayanıklı olmasından ve uygun boyutlara ulaşmasının yıllar almasından dolayı bu masa modellerinin fiyatları diğerlerine göre daha pahalıdır.

Ahşap Yemek Masası

Kütük Çalışma Masası

Ofis ortamlarında uzun ve geniş masalara ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda bu masaların ofis dekorasyonu ile uyumlu olması oldukça önemlidir. Şirket içi toplantılar olduğu gibi şirketin müşterilerine sunum yaptığı zamanlarda olacaktır. Burada etkileyici bir kütük masa, ofisin dekorasyonunda önemli bir rol alabilir.

Kütük masalar istenilen boyutlarda üretilebiliyor. Tabi ki bu doğanın bize verdiği bir nimet sonucunda ortaya çıkıyor. Ağacın uzun gövdelerinden elde edilen bir kaç parçanın tutkal ile yapıştırılması ile geniş ahşap masalar üretmek mümkün.

Ahşap Ofis Masası
Ahşap Masa Modeli
Ahşap Çalışma Masası Modeli
Ağaç Masa Modelleri

Restaurant ve Cafeler İçin Ahşap Yemek Masaları

Özellikle ticari mekanlarda farklı dekorasyon ürünlerin kullanılması müşterinin o mekanı daha çok tercih etmesine neden olmaktadır. Müşteriler farklı dekorasyon tarzlarından etkilenmektedir. Bunun nedeni benzersiz bir deneyim yaşamak istemelerinden ve farklılık hissetmek istemelerinden dolayıdır.

Sizde yemek sunumu yaptığınız ticari mekanınızda epoksi ahşap masa yada kütük yemek masası modellerini dekorasyon tarzınız ile birlikte kullanabilir ve diğer rakiplerinize göre müşterilerinize farklı bir deneyim imkanı sunabilirsiniz.

Yemek Masası Epoksi Modeli
Yemek Masası Ahşap
Masif Ahşap Masa Modelleri

Farklı Tarzlarda Ahşap Yemek Masası Modelleri

Ahşap yıllar boyunca yontulmaya ve farklı görüntü olmaya en müsait olan mobilya malzemelerinden birisidir. Bu nedenle insanoğlu ahşap mobilya tutkusundan vazgeçemiyor. Bunun bir diğer tarafı ise ahşabın doğal bir ürün olması ve insanı etkilemesidir.

Ahşap ürünler farklı teknikler kullanılarak, ilgi çekici ve etkileyici görünümler elde etmek mümkün. Ahşap yemek masaları ile misafirlerinizi etkileyebilir ve keyifli zaman geçirebileceğiniz bir yemek masasına sahip olabilirsiniz.

Masif Ahşap Masa

Kütük Masaların Büyüsü

Ağacın kendi içerisindeki izleri yemek masasında hissetmek oldukça güzel bir deneyim olacaktır. Ağaç gövdesinin içerisinde her ağacın kendi özel kimliği barınır. Bu kimlik yemek masasında sizlere benzersiz bir görünüme sahip olmanızı sağlamaktadır. Doğal ve etkiliyi bir yemek masası istiyorsanız masif ahşap yemek masası modelleri arasından tercihte bulunabilirsiniz.

Kütük Masa Modeli

You may also like...