Giyinme Odası ve Giyinme Odası İçin Dolap Modelleri

Giyinme odası, ülkemizdeki ev mimarilerinde kendisine pek yer verilmeyen bir odadır. Giyinmek için genelde yatak odasını yada bize ait odaları kullanırız. Nitekim giyinme odası dediğimiz alanda bize ait kişisel alanın içerisinde giysilerimizi düzenli bir şekilde saklayabildiğimiz. Ayrıca bize rahat bir giyinme alanı sunan odadır. Özellikle yoğun iş hayatına sahip olanlar ve giyinmeyi çok sevenler için hayatlarını kolaylaştıran alanlardan bir tanesidir.

Giyinme odasında başlıca bulunması gerekenler arasında giysilerinizi düzenli bir şekilde muhafaza edebileceğiniz giysi dolaplarıdır. Dolap sadece giysiler için değil ayakkabı ve diğer aksesuarlarınız içinde yer sunmalıdır. Giyinme odasında mutlaka bir boy aynası bulunması gerekmektedir. Kendinizi kontrol ettiğiniz ve giysinizin üzerinizde nasıl durduğunu görebileceğiniz bir boy aynası vazgeçilmezler arasındadır. Bunun yanı sıra makyaj için bir makyaj masası kadınların vazgeçilmezleri arasında kendini göstermektedir.

Giyinme Odası Vestiyer Modeli

Beyaz Giyinme Odası

Beyaz daha ferah ve aydınlık bir alanı size sunar. Bir çoğumuz elbise yada ayakkabı giyerken kendini darlanmış hissedebilir. Özellikle avmlerde bulunan giyinme dolaplarında bu çok yaşanan bir durumdur. Bunun nedeni kapalı alan olmasından kaynaklanmaktadır. Eğer giyinme odası için ayıracağınız alan çok geniş değilse beyaz giyinme odası tercihinde bulunarak alanın daha ferah olmasını sağlayabilirsiniz. Beyaz rengin tek sorunu ise, kolay kirlenebilir olmasıdır.

Beyaz Giyinme Odası Dekorasyonu

Giyinme Odası Gardrop Modelleri

Tercih edeceğiniz gardrop modelini mutlaka giysilerinize göre tercih etmelisiniz. Bir çoğumuzun farklı hobileri var. Bu nedenle farklı kıyafetleri giymek durumunda kalabiliyoruz. Bu kıyafetler bize her zaman lazım olmayabiliyor. Bunların düzenli bir şekilde saklanması gerekiyor. Bu nedenle seçtiğiniz gardrop modellerinin geniş saklama alanlarının olmasına dikkat edin. Nitekim giysilerimiz sezonluk oluyorlar. Yaz aylarında, kışlık kabanlarınızın ortada olmasını istemezsiniz. Bu nedenle size bu alanı sağlayacak gardrop modellerini seçmeniz hayatınızı daha kolaylaştıracaktır.

Gardroplar hazır olarak satın alınabildiği gibi sizin isteğinize göre marangozlar tarafından yapılabilen ürünlerdir. Mobilya üretimi yapan bir çok marangoz sizin isteklerinizi karşılayacak gardrop modelini üretebilir. Nitekim en iyi tercihte bu olacaktır. Hazır ürünler genelin sorununu karşılamaya yönelik üretilmektedir. Sizin özel ihtiyaçlarınıza göre üretilen bir model ile aynı verimlilikte olmayacaktır.

Giyinme Odası Örnekleri
Giyinme Odası Modelleri
Modern Giyinme Odası Vestiyer Modeli

Modüler Giyinme Odası

Modüler sistemler hayatımızın bir çok noktasında işlerimizi kolaylaştırmaktadır. Mobilya sektöründe modüler sistemlerin gelmesi ile kurulum işlemleri oldukça kolaylaştı diyebiliriz. Bunun yanı sıra daha az alanda daha çok işimizi gören portatif modüler sistemler üretilmeye başlandı. Alanları en iyi şekilde kullanmamız ve ergonomik yapıya sahip olan mobilyalar insanların ilgisini çekti. Artık günümüzde daha çok modüler yapıya uygun mobilyalar tercih edilmeye çalışılıyor. Aynı alanı kaplayan tasarımın size birden fazla özellik sunması daha cazip bir seçenek. Giyinme odası gibi alanlarda modüler gardroplar ve diğer modüler mobilyalar alanı daha iyi kullanmanıza ve size daha iyi saklama çözümleri sunmayı hedeflemektedir.

Siyah Giyinme Odası

Giyinme Odası Dekorasyonu

Tamamen size ait olan bu odanın dekorasyonunu kendi zevklerinize göre özgürce yapabilirsiniz. Ancak burası sadece giyinmek için tercih edeceğiniz bir oda olduğunu unutmayın. Bu nedenle mümkün olduğunca az eşya barındırmaya dikkat edin. Giyinme odalarını ferah alanlar yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Seçtiğiniz giyinme dolabı modeli ile parke renklerinin uyumlu olmasına dikkat edin. Yer döşemesinde mümkün olduğunca sizi sıcak tutacak malzemeler tercih etmeye dikkat edin. Nitekim burada ayağınızda terlik yada ayakkabı olmadan dolaşmak zorunda olacaksınız. Bu nedenle daha sıcak bir zemin için isterseniz karo halı tercihinde bulunabilirsiniz. Karo halı modelleri ile farklı tarzlarda sıcak zeminler oluşturabilirsiniz.

Daha çok ayakkabı ile gezeceğiniz bir oda olacaksa zeminde pvc zemin kaplama kullanmayı düşünebilirsiniz. Sudan etkilenmeyen pvc malzeme zaman içerisinde yıpransa da kolay bir şekilde tamir edilebilir bir zemin kaplama ürünüdür. Ayrıca parkeye göre fiyatı daha ucuzdur. Farklı tarzlarda pvc yer döşemesi modelleri mevcuttur. Örneğin damalı pvc zemin ile modern bir giyinme odasının yer döşemesi pek hale güzel bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Ayakkabınızı daha rahat giymek için ortaya puf orta sehpa modeli tercih edebilirsiniz. Yada bunun yerine küçük bir koltuk ile oturarak ayakkabılarınızı çıkarıp giyebileceğiniz bir mobilya tercihinde bulunabilirsiniz. Makyaj için mutlaka bir alana ihtiyacınız olacak. Bu ihtiyacınızı dresuar modelleri ile pek hale karşılayabilirsiniz. Dresuar ile birlikte ayna kullanarak daha dekoratif bir görüntü elde edebilirsiniz. Tercih edeceğiniz dresuarın çekmecelerinin olması size fazladan saklama alanı sağlayacaktır.

Giyinme Odası Vestiyer
Giyinme Odası Dolap Modelleri
Giyinme Odası Dolabı
Giyinme Odası Dekorasyonu 2021
Giyinme Odası Dekroasyonu
Beyaz Giyinme Odası
Klasik Giyinme Odası Dekorasyonu
Giyinme Odası Vestiyer Modelleri

You may also like...